Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 19. apr. 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Panasonic Lumix DMC-LF1 :: Digitest

Panasonic Lumix DMC-LF1
Maris
  • Avaldatud 20. sept. 2013

Kompaktsete mõõtmete ja superstiilse välimusega Panasonic Lumix DMC-LF1 kaamera jätab juba esmapilgul endast tõsiseltvõetava mulje.

 

 

OLULISEMAD TEHNILISED ANDMED

  • Sensor 1/1.7′ MOS, 12,1 MP
  • Suurim pildimõõt pikslites 3000 x 4000
  • Objektiiv 28-200 mm (Optiline suum 7,1 x )
  • Ava f/2.0-5.9
  • ISO Auto, 80-6400 (saab laiendada kuni 12800)
  • Mõõdud  102,5 x 62,1 x 27,9 mm
  • Kaal 192 g (koos aku ja mälukaardiga)

 

VÄLJAST JA SEEST

Üks olulisemaid omadusi selle kaamera juures on objektiivi valgusjõulisus. Laiemas osas on ava lausa F/2.0. Välja suumides läheb see 5.9-le, mis ei ole küll nii hea kui tema suuremal vennal Panasonic LX7 kaameral, kuid rahuldab ilmselt enamus tavapildistajate soovid. Pildistatava saab sellega taustast eraldada väga hästi. See jätab palju ruumi loomingulisusele.

LF1 kaameral on veidi suurem sensor kui enamus kompaktkaameratel. Sensor on väga hea kvaliteediga – pildid jäävad selged ja teravad ka hämaras pildistades.

Kaamera kasutuse teevad mugavaks üks valikuratas objektiivi ümber ning teine tagaküljel menüümärgikeste ümber. Objektiivi ümber oleva valikuratta funktsiooni on võimalik muuta enda äranägemise järgi.

Üks väga oluline asi selle fotoaparaadi puhul on sellele lisatud elektrooniline pildiotsija. Kaamera ekraan on küll peegeldusvastase kattega, mis teeb pildistamise ja piltide vaatamise päikese käes paremaks, ent väga ereda valgusega on pildiotsija olemasolu kasulik. Lisaks kui oled harjunud peegelkaameras pildi tegemiseks läbi pildiotsija vaatama, on see tore lisavõimalus selle kompaktkaamera puhul.

Menüüs liikumine on lihtne ja kiire tänu lihtsasti mõistetavatele pildikestele menüüs. Pildiprogramme või -režiime vahetades kuvatakse kaamera ekraanile samuti pisikesed näidispildikesed.

Panasonic (4)

Kaamera on ühtlase mati pinnaviimistlusega. Kaamera peal on on/off nupp, päästikunupp suumihoovaga ja režiimide valikuketas.

Nuppude asetus tagaküljel ekraani kõrval on kompaktkaamerale tavapärane. Tagaküljelt leiab aga veel kaks nuppu: LVF ja WiFi. Esimesega neist saab lülitada pildiotsija ekraani-reziimile või vastupidi. WiFi nupuga saab pilte kiirelt mobiilsetesse seadmetesse või internetti saata.

 

Panasonic (2)

Ekraanile on võimalik kuvada joonis, mis näitab, kas horisont on pildistamise ajal otse. See on kasulik linna- ja maastikuvõtete puhul.

Panasonic (3)

REAALSES KASUTUSES

Tänu väikestele mõõtmetele on LF1-te mugav kaasas kanda. Tööle läheb kaamera kähku ning saab kiirelt aru, millise valgussituatsiooniga on tegu. Näiteks kui valgus tuleb pildistatava objekti tagant, siis teeb kaamera dünaamilisema pildi, kus taust ei jää ülevalgustatud ja esiobjekt alavalgustatud.

Värvid on külluslikud ka vihmase ja sombuse ilma korral.

F/2,8 1/1600 sek ISO 80

F/2,8 1/1600 sek ISO 80

Panasonic LF1 võimaldab teha kaamerasiseseid panoraampilte. Ja lausa 360 kraadiseid pilte. Horisont jääb küll veidi kumer, ent seda saab hiljem arvutis sirgeks teha. Kindlasti kasulik võimalus kui tahad kitsas kohas vaatepilti jäädvustada.

F/8 1/250 sek ISO 80, panoraamvõte

F/8 1/250 sek ISO 80, panoraamvõte

Makrovõtet saab teha lausa 3 cm kauguselt. Sedasi saab enamus pisikesi objekte korralikult pildile püütud.

F/2.8 1/160 sek ISO 80, nii lähedalt pildistatud kui võimalik

F/2.8 1/160 sek ISO 80, nii lähedalt pildistatud kui võimalik

 

Stabilisaator töötab kehvades valgustingimustes hästi.

Müra kipub küll veidi suureks minema kui hämaras pildistada, ent kompaktkaamera kohta teeb ta tubli töö. Isegi ilma statiivita jääb pilt piisavalt selge. ISO 400 ja 800 on küllaltki normaalsed, ent  1250 juures on müra juba häiriv. Samas ei saa ju oodata,  et see teeks pimedas profikaamera kvaliteediga fotosid.

F/2 1/6 sek ISO 800, pildistatud käest

F/2 1/6 sek ISO 800, pildistatud käest

DIGITAALSED FILTRID

Nagu ikka, on kompaktkaameratele lisatud igasuguseid digitaalseid filtreid, millega saab “huvitavamaid” pilte teha. Nendest enim meeldis mulle “expressive”, mis teeb pisut erksamate toonide ja selgemate joontega pilte kui tavarežiim ning “old days”, mis teeb pehmeid ja hallikas-pastelseid toone.

Järgnevalt mõned näidispildid filtritest:

cross process

cross process

expressive

expressive

old days

old days

toy effect

toy effect

 

PLUSSID JA MIINUSED

+ Objektiivi ümber olevat avarõngast saab seadistada
+ Pildiotsija
+ Hea pildikvaliteet nii väga eredas kui ka hämaras pildistades
+ Peegeldusvastane ekraan
+ Väiksed mõõtmed
+ Kena välimus

– Ava võiks teleosas olla valgusjõulisem

 

KOKKUVÕTE

See kaamera on mõeldud fotohuvilisele, kes tahab häid pilte tegevat kompaktset kaamerat. See näeb lihtsalt nii kena välja ja teeb nii häid pilte, et tahad suure peegelkaamera kohe nurka panna ja selle pisikese igale poole kaasa võtta. Kompaktsesse korpusesse on ära mahtunud valgusjõuline objektiiv ja hea sensor. Kaamera saab hästi hakkama nii väga eredates kui hämarates valgustingimustes.

Panasonic Lumix DMC-LF1 must Photopointis 449€