Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 19. apr. 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Ricoh WG-M1 seikluskaamera :: Digitest

Ricoh WG-M1 seikluskaamera
Digitest.ee
  • Avaldatud 6. märts 2015
  • http://www.digitest.ee/

Ricoh on kuulsust kogunud oma seikluskaameratega juba mõnda aega. WG seeria on senini välja tulnud kompaktkaameratega, mis taluvad karme olusid. Nüüd on olemas ka seikluskaamera, mille eesmärgiks on salvestada suurel kiirusel, madalas temperatuuris või vee all kõike kogetut. Selleks kaameraks on Ricoh WG-M1.

 

Karbist leiame:

0

  • Kaamera
  • Laadija
  • Laadimis – ja andmekaabel
  • Liimitav kiirkinnitus kuulpeaga
  • Karabiinkinnitus kiireks kinnituseks nt enda külge, et ei peaks taskust otsima.
  • Veealune läätsekaitse
  • Kasutusjuhend

 

Kaamera korpus

6

Kaamera ise on konkurentidest erineva disainiga. Disainist tuleva kasutusmugavuse põhiliseks eeliseks on 1,5 tolline värviline LCD ekraan, et oma kaader paika sättida või filmitut kohe vaadata. Teine eelis on veerandtolline statiivikeere. Sellega saame kinnitada kaamera fototarvikute levinuima kinnitusega. Samas on Ricoh lasknud välja ka seeria erinevaid lisakinnitusi. Kiivrikinnitused, käerihmad, kleebitavad kinnitused, magnetkinnitused jne.

WG-M1 on tundub käes kindla ehitusega ja seda kinnitavad ka tootjapoolsed lubadused vee- , põrutus-, ja tolmukindluse kohta. Kaameral ei ole vaja eraldi veekindlat korpust veealuse filmimiseks, 10m sügavusel. Veekindlus tagab ka tolmukindluse. Akukaanel on turvariiv ja kummitihendid, mis teevad selle võimalikuks. Põrutuskindlust testis Ricoh 2m kõrguselt. Ka külmaga saab aparaat hakkama, lubatud kuni -10°C. Korpuse puudumine vähendab seadme suurust ja teeb ta mugavamaks kasutada. Tänu korpuse puudumisele pääseb heli paremini mikrofonini ja heli salvestamisega pole probleeme.

 

Video salvestamine

3
4

WG-M1 salvestab väikesele micro SD kaardile. Kasutada oskab ta kuni 32GB suuruseid kaarte. Sellele kaardile oskab ta salvestada fullHD kvaliteediga video (1920 x 1080, 30 kaadrit sekundis). Lubatud on ka madalamad resolutsioonid. Maksimaalseks klipipikkuseks on 25 minutit.

Digitaalne pildistabilisaator hoiab ära pildi rappumise ja hoiab pildi arusaadava. Küll annab see tunda infomahuka pildi korral, kus kannatada saab detailsus. Värviesitlus on reaalne ja tõetruu. Kõrgemaid kaadrisagedusi saab kasutada madalamate resolutsioonide puhul. 1280 x 720 juures 60 kaadrit sekundis ja 848 x 640 juures lausa 120 kaadrit sekundis. Viimase kaadrisageduse juures on videoklipi pikkus piiratud 60 sekundiga ja pole võimalik salvestada heli. Küll annab see võimaluse midagi kiiresti toimuvat aeglaselt taasesitada. Selliste lõikude filmimisega võib tunde mängida.

 

Videoreziime on erinevaid. Liikumisanduriga filmimine võimaldab kaamera ootama panna, et filmimist alustaks alles tegevuse tekkimisel. Intervallvõtte liidab kaamera kohe kokku Timelapse videoks. Saab valida erinevate intervallide vahel. Eelmainitud heli kõlab hästi, kaamera on piisavalt tark, et vajadusel helist tuulemüra eemaldada.

Objektiiv on fikseeritud lainurk, mille pildinurgaks on 137 kraadi. Seda saab digitaalselt kitsamaks muuta, kuid vee all filmimisel on nurk väiksem. Veealuseks filmimiseks on kaasas eraldi objketiivikaitse.

 

Fotode salvestamine

5

Lisaks videoreziimidele saab muidugi teha ka pilte. Kuna tegemist on ikka seikluskaameraga ei toimu pildistamine suure tõenäosusega sätitult ja selleks on WG-M1 kiire sarivõte, 10 kaadrit sekundis. Pildistamine toimub tänu kõrge tundlikusega CMOS sensorile, millel on madal müratase. Pildimõõtmeteks on 14 megapikslised ehk 4320 x 3240 pildid. Ava F2.8 ja fookus on automaatne. Pildistamisel muutub pildinurk veelgi laiemaks – 160 kraadini.

Nagu ikka on viimase aja kaamerates sees ka juhtmevaba süsteemid. Nimelt saab seda aparaati juhtida ka Android või Apple nutiseadmega. Sisseehitatud wifi teeb kohtvõrgu ning sealt saab nt mobiiliga vaadata äsjafilmitut või salvestamiskäsku ja reziimi anda. Appi kasutajaliides on lihtsakoeline, kuid kõik vajaliku saab kiirelt ära teha. Miinuseks võib lugeda kaamera ja telefoni liitmise, iga kord tuleb sisestada kaamera ekraanilt sidumiskood.

Lisaks videoreziimidele saab muidugi teha ka pilte. Kuna tegemist on ikka seikluskaameraga, ei toimu pildistamine suure tõenäosusega sätitult ja selleks on WG-M1 kiire sarivõte, 10 kaadrit sekundis. Pildistamine toimub tänu kõrge tundlikusega CMOS sensorile, millel on madal müratase. Pildimõõtmeteks on 14 megapikslised ehk 4320 x 3240 pildid. Ava F2.8 ja fookus on automaatne. Pildistamisel muutub pildinurk veelgi laiemaks – 160 kraadini.

RIMG0003

RIMG0002

RIMG0001

RIMG0004

 

 

Kokkuvõte

WG-M1 on Ricohi seikluskaamerate korralik esiklaps. Ta saab hakkama oma hinnaklassi kohta  ilusa fullHD pildiga ja ei ole kohmakas käes või enda küljes hoida. Aegluubis võttega on põnev jäädvustada kasvõi lumesõda. Aku kestis minu kasutuses umbes poolteist tundi filmimist. Seikluskaamerale kohaselt ei saa me tihti kaamerat õiget pidi nt auto külge kinnitada. Tore oleks kui kaamera saaks ise pildi keeramisega hakkama, õnneks saame vähemalt ekraani orientatsiooni muuta.

Kui on tarvis salvestada oma seikluseid vee all või mäe peal ja ei ole selleks tarvis just 4K võimekusega hallikat klotsi, siis võib kindlasti soovitada Ricohi seikluskaamerat WG-M1. Tuleb teda kahes toonis: hall ja oranž.