Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 19. apr. 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Speedlink Geovis kõlar on väike, juhtmevaba ja tubli :: Digitest

Speedlink Geovis kõlar on väike, juhtmevaba ja tubli
Erki Oras

Iga kvaliteetse heliga vähegi kokkupuutuv kodanik võib teile öelda, et size does matter ehk suurus ON oluline. Mida suurem membraan helivõnkeid edasi annab, seda puhtamad ja võimsamad need on. Seega vaatasin ma peopessa mahtuvat Speedlink Geovis sinihambulist kõlarit peale pakendist väljavõtmist üpriski põlgliku pilguga.

Olen pidanud korduvalt kannatama ühistranspordis ja teistes avalikes kohtades noorukeid, kes mingitest pisikestest ’junnidest’ oma telefonimuusikat kuulavad. Selline asi peaks olema keelatud kui avaliku korra rikkumine. Aga mitte hukkaläinud noorsoost, vaid pisikesest juhtmevabast kõlarist tahan ma siin täna rääkida.

 

Pakend ja sisu

Speedlink-geovis-kolar-bluetooth-digitest-2

Speedlinkilikult punavalge pappkarp peidab endas punavalget ja kergelt isegi mänguasjana mõjuvat plastkõlarit, pabervoldikut kasutusõpetusega ning kahte juhet – üks mini-USB juhe kõlari laadimiseks läbi arvuti ning teine 3,5mm helijuhe vanakooli juhtmetega seadmete külge ühendamiseks. Mitte midagi üleliigset igatahes, pakend on kompaktne ja korralik.

 

Välimus

Speedlink-geovis-kolar-bluetooth-digitest-6

Punavalge nagu öeldud ning plastine. Samas on koostekvaliteet korralik, et pigem nagu selline LEGOplastmassine, mitte odavplastmassine. Tihke tükk ja korralik töö. Värvid on erksad, aga mitte kriiskavad nii et kõlar sobib ka stiilsema laua peale. Hoolimata sellest, et kõlarikene kaudselt mingit kentsakat nukumööblit meenutab.

Speedlink-geovis-kolar-bluetooth-digitest-80
Speedlink-geovis-kolar-bluetooth-digitest-81

Oma suuruse kohta on Geovis üllatavalt kaalukas. Punase võre taga peituv põhivaljuhääldi  asub kõlari peal, kõhu all aga peidab Geovis bassimembraani, mida Speedlink ise Downfire membraaniks kutsub. Poole või isegi veerandi punkti võrra võtavad välimuse hindest alla pisut odavavõitu välimusega nupud. Mitte midagi hirmsat, aga lihtsalt oleks võinud neile nuppudele õige pisut lihvi lisada.

 

 

Kasutamine   

Speedlink-geovis-kolar-bluetooth-digitest-4

Kui Geovisi suurem ’vend’ Gantry ühildus minu nutiseadmetega ilma praktiliselt kohe st mu telefon leidis selle üles päris iseseisvalt, siis Geovisi ühendamisel oleks tulnud lugeda esmalt manuaali. Kuigi kui aus olla, siis ma kasutusõpetust siiski ei lugenud. Muidu oleksin ma ju teadnud, et ühenduse loomiseks tuleb vajutada keskmisele nupule kõlari peal. Nüüd aga selgus see peale pikka ja vaevalist katse-eksituse meetodi kasutamist. Kui asi juba käppas, siis ühenduse loomine käib vaevatult.

Käivitades peale ühenduse loomist oma telefonis Spotify, olin meeldivalt üllatunud. Heli oli hämmastavalt kvaliteetne. See tähendab muidugi kvaliteetne arvestades kõlari füüsilisi parameetreid ja gabariite. Heli ei hakanud odavalt plärisema ka maksimaalse helitugevuse juures, samuti polnud kuulda odavatele heliseadmetele omast mudast bassi. Tõsi, eriti kõrgete naisvokaalide juures esines ebameeldivat klirinat, kuid selle vastu aitas volüümi vähendamine. Igatahes oli Geovis meeldivalt musikaalne nagu ka varemproovitud Speedlink Gantry. Eriti kui veel arvestada kõlari enam kui tagasihoidlikku suurust. Pidades ennast pigem melomaaniks oleksin ma võimeline Geovisist häda sunnil ka pikema perioodi vältel muusikat kuulama.

Speedlink Geovis’i abil saab vastata ka telefonikõnedele, kuid üllataval kombel oli kõne kvaliteet märgatavalt vaiksem, kehvem ja tuhmim kui telefonist voogav muusika. Samas oli kõne täiesti arusaadav ning kõneleja hääl igati äratuntav. Kusjuures kõne kvaliteet oli võrdselt kehv nii juhtmevabalt kui juhtmega ühenduse korral. Muusika seevastu oli juhtmega ühendust kasutades aga märgatavalt valjem.

 

Kokkuvõtteks

Speedlink-geovis-kolar-bluetooth-digitest-10

Põhilise olen ma tegelikult juba pealkirjas ära öelnud. Geovis on oma suuruse kohta vägagi tubli, et patt oleks siin mingil teemal nuriseda. Kui üldse millegi üle, siis korpuse teatava hapruse üle ning piiratud kasutusvõimalust üle. See tähendab, et täpselt nagu ka Gantry on Geovis’i mängumaaks kõva ja sile lauapind. Olgu siis tegu aknalaua, töölaua, köögilaua või öökapiga. Seda eeskätt tänu Speedlinki nn Downfire tehnoloogiale mis nö avab mõlema kõlari kõhualuse välismaailma mõjudele.

Laual aga on pisikesest Geovis’ist abi mitut moodi. Esiteks mõistagi helikvaliteet, mis vastab keskmiselt korralikule taskuraadiole. Teiseks aga minimalistlikud mõõtmed, mis muudavad kõlari laual peaaegu märkamatuks st see ei jää ebameeldivalt jalgu teistele asjadele ja toimetustele, vaid täidab truisti oma kohust, ise meeldivalt tahaplaanile jäädes.

Piiratud ruumilist või rahaliste võimaluste puhul julgen soojalt soovitada Speedlink Geovis juhtmevaba kõlarit (mis tegelikult on veelgi parem kui see juhtme abil nutiseadmega ühendada). Oma muusikaliste omaduste poolest ei jää ta alla endast märgatavalt suurematele noname liigikaaslastele. Photopointis on Geovis saadaval ka nii meheliku musta kui edevalt hõbevalge korpusega. Hinnaks aga on 39.99 eurot, mis on täpselt 20 eurot vähem, kui palju suurem, võimsam ja kvaliteetsem Gantry. Seega tasub endale kõlarit valides päris täpselt selgeks teha, mis omadusi te sellelt eeldate. Kui arvate, et less is more, siis on teie valikuks Geovis, kui aga olete arvamusel, et big is beautiful, siis võtke parem Gantry.

Erki Oras