Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 21. mai 2024

Rulli end üles

Üles

2 kommentaari

A-Link Pad2 tahvelarvuti :: Digitest

Detsembri alguses saabus Eesti IT-turule kohe mitu tahvelarvutit. Nende hulgas ka iPad ja PAD2. Antud ülevaates vaatame lähemalt mõningaid praktilisi aspekte, mis puudutavad PAD2 kasutamist. Kuna olen ise Apple’i tahvelarvuti iPad kasutaja, siis ülevaates on olemas ka võrdlusmoment.

Apple’i iPad hinnaga 722€ või rohkem on ilmselgelt luksuslik seade. PAD2 A-Link’ilt on aga vastupidiselt soodne tahvelarvuti hinnaga vaid 192€. iPad ja PAD2 on väga erinevad ning nende kasutamiskogemuski on täiesti erinev. Võrdluses oleks iPadil ilmselgelt absoluutne eelis, aga PAD2 on samamoodi sobiv mitmete ülesannete täitmiseks makstes tunduvalt vähem.

Pad2 lühitutvustus

PAD2 kuulub soodsamate tahvelarvutite hulka – tema omadusedki jäävad vingematele turul olevatele konkurentidele alla . Täpsemaid tehnilisi andmeid on võimalik vaadata Alink veebilehelt. Tootja väidab, et see tahvelarvuti: “Võimaldab internetis surfamist, meilide vaatamist, sõpradega suhtlemist sotsiaalvõrgustikes ja jututubades. Te saate kuulata muusikat, vaadata videosid ja vaadata pilte otse SD kaardilt. Kontoritarkvara toetab enamikke levinuimaid vorminguid: Word, Excel, Powerpoint ja PDF”. Kõigest sellest ei tasu end siiki lasta valele teele viia. Antud tahvelarvuti ei asenda sinu töös ei sülearvutit, ega lauaarvutit. See on hoopis see, mida vajad, kui soovid mõistliku raha eest asendada oma nutitelefoni ja heita pilk tuleviku tehnoloogia maailma.

Tugevused

 • Arvestades seda, et PAD2 on loodud OS Android baasil, ja kõik Androidi seadmed on sisu poolest väga sarnased, soovitan vaadata sarnase tahvelarvuti Next3 video-esitlust.
 • PAD2 on käes hoidmiseks väga mugav. Ta mahub suurepäraselt pihku ja kaalub kõigest 542 grammi. Tänu kompaktsele 7-tollisele ekraanile mahub kergesti näiteks naiste käekotti.
 • Seade on kena välimusega. Lähimalt vaadates selgub, et materjalide kvaliteet ei ole samasugune nagu iPadil või Galaxy Tabil. Samas ei ole need ka sugugi õrnakoelised, mistõttu ei tekita liiga suurt muret arvutieest hoolitsemine. Seda saab kerge südamega kasutada köögis toimetuste juures või panna auto tagaistmele.
 • Seadmel on üks mini-USB ja kaks USB pesa, standartne kõrvaklappide 3,5 cm pesa (kõrvaklapid on komplektis olemas). Mõnes mõttes võimaldavad need pesad kasutada teda arvutiga võrdel tasemel, laadides infot üles ja alla.
 • 7-tolline ekraan võimaldab mugavalt vaadata filme, on sobiv lugemiseks ja täiesti piisav kaardirakenduste jaoks. Seejuures peab aku video vaatamisel vastu peaaegu 3 tundi. Lisaks sellele võimaldab WiFi 802.11n (!) vaadata tõrgeteta online-videot ja laadida suuri faile.
 • Tahvelarvutil saab mänida mänge, mis pärinevad Android Market-ist http://www.android.com/market/
 • Vajadusel on väga lihtne kalibreerida ekraani tundlikkust, lülitada sisse või välja vibratsiooni ja audioefekte või seadistada muid parameetreid. Samuti saab lihtsalt asendada skandinaavia klahvistiku vene omaga.
 • Seade toetab Flash-rakendusi, kiirendab brauseri tööd ja palju muud.
 • Muidugi on A-Link PAD2 peamiseks eeliseks selle soodne hind. Ainult 199 eurot!

Nõrkused

 • PAD2 on hetkseisuga suurepärane seade, mis jääb kaasajaliseks ka lähima 1-2 aasta jooksul. Valides PAD2 tahvelarvutit peab aga arvestama seadme mõnede nõrgemate külgedega:
 • Ekraan ei ole silmapaistvalt erk, kontrastne, hea resolutsiooni (800×480) või hea värvi edastusega. Peab tõdema, et PAD2 ei ole ei mini-teler, ega e-lugeja.
 • Aku ei pea tööpäeva jooksul piisavalt hästi vastu ja peab arvestama, et tuleb seadet keskmisest tihedamini laadida.
 • Sisseehitatud flash-mälu maht on vaid 2 Gb. Kui plaanid kasutada seda tahvelarvutit meelelahutuseks, näiteks muusika kuulamiseks ja videote vaatamiseks, siis peaksid varuma endale lisamälukaardi. PAD2 ühildub kuni  32 Gb microSD mälukaartidega.
 • Tahvelarvuti jõudlus ei ole kiireimate killast. Selle põhjuseks on eelkõige napp vahemälu hulk (256 Mb DDR2) ja keskmine protsessor (800 MHz). Sellest aga piisab lihtsamate mängude mängimiseks, internetis surfamiseks, filmide vaatamiseks, märkmete tegemiseks ja lugemiseks.
 • SIsseehitatud stereokõlarid ei avalda muljet.

Peab ka mainima, et seadmel on Android 2.0.1 vanem versioon. Tootja väidab, et seda on võimalik uuendada, täpsustamata kuidas. 2011 aastal on juba oodata Android 3.0 operatsioonisüsteemi, mis on tahvelarvutitega tööks optimeeritud. Selle uuendusega võib kaasneda tahvelarvuti iseseisva töö aeglustamine ning süsteemi töökiiruse suurenemine.

Kokkuvõte PAD2-st

Mulje PAD2-ga töötamiset on väga erinev iPad-ist. Võib olla on mõtekam võrrelda A-Link PAD2 teise Android tahvelarvutiga – Samsung Galaxy Tab-iga (kirjeldus ja video). Selles ülevaates peame tõdema, et PAD2-ga saab teha kõike sama, mida teeb tema kallim kolleeg, aga veidi halvema kvaliteediga. Mis on arusaadav sellise hinnavahe juures. Kokkuvõtteks peab ütlema, et hinna ja kvaliteedi suhe teeb PAD2 üpris heaks tahvelarvutiks. See on seade, millega saad proovida kogu Android operatsioonisüsteemi funktsionaalsust suurel ekraanil ilma hingehinda maksmata.

A-Link PAD2 tahvelarvuti 7″ Android Photopointis: 191,67 EUR (2999.-)