Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 14. juuli 2024

Rulli end üles

Üles

2 kommentaari

Canon EOS 600D :: Digitest - Part 3

Canon EOS 600D
Toomas Ili

Väljast ja seest

Pööratav-kallutatav ekraan võib esmapilgul ehk veidi “seebikarbilikuna” paista, kuid mulle on see väike lisavidin tõsiselt meeldima hakanud. Nii filmimine kui Live view rezhiimil pildistamine on tänu uudsele ekraanile oluliselt mugavam. Eriti neis tingimustes, mis varem enda keha või kaela tõsist väänamist (näiteks otse üles pildistamine-filmimine) või siis riiete poriseks tegemist nõudsid. Päris maapinnalt filmides ei ole end enam kaamera taha pikali vaja visata, piisab vaid ekraani sobivasse asendisse keeramisest ning töö saab tehtud kaamera kohal kükitades või äärmisel juhul maas istudes. Loodetavasti lisatakse “kasutajasõbralik ekraan” tulevikus ka teistele EOS-seeria kaameratele, profimudeliteni välja.

Negatiivse poole pealt ei ole EOS 600D-le, sarnaselt eelkäijaga, nn. pühendatud videovõttenuppu lisatud. Tagaküljel on küll nupuke, mis fotovõttel olles avab live view või videovõttel alustab ja lõpetab salvestamise, aga fotorezhiimilt videole üleminek nõuab programmikettale täistiiru peale kruttimist. Ei ole küll mingi ületamatu raskus, aga kasutusmugavuse mõttes võiks asi olla lahendatud näiteks sarnaselt Canon EOS 7D-le.

Kui uudne LCD ning mudeli number välja arvata, ei ole EOS 600D-l ja 550D-l peale vaadates praktiliselt vahet. ISO nupu kõrvale on lisandunud funktsioon nimega DISP, mis lülitab välja või sisse infotabloo suurel LCD-l ning toimib ka digitaalse suumi aktiveerimisel videovõttel. Tänu uuele displeile on kaamera tagaküljel asetsevad nupud väikese kosmeetilise kuuri läbinud. Muus osas kehtib siin sama jutt, mis juba EOS 550D ülevaates räägitud sai, ehk kaamerale peale vaadates näeme programmivalikuketast, sisse-väljalülitusnuppu, päästikut ning kaamera ainsat rullitavat ketast, millega on muuhulgas muudetav nii ava kui säri. Seal samas ka juba räägitud tundlikkuse valikute ning infoekraani aktiveerimise nupud.

Harrastajale mõeldud aparaadile kohaselt on programmivalikuketas pungil erinevatest pildistamist lihtsustavatest funktsioonidest, muuhulgas: portreevõte, maastikuvõte, makrovõte, öövõte, jne. Ka kaamera videofunktsioon on sisselülitatav programmikettalt.

Kõik muu vajaminev asub kaamera tagaküljel. Kuna EOS xxxD seeria kaameratel puudub kaamera peal olev displei, töötab tagumine suur LCD-ekraan nii piltide-videote, kui seadete näitajana. Kuna ekraani sisse-väljalülitamiseks nüüd eraldi nupp olemas, ei ole pildiotsija all enam EOS 550D kasutajale tuttavaid andureid, mis kaamerat silma juurde tõstes ekraani välja lülitasid. Lisaks elementaarsetele menüü, pildivaatamise-kustutamise jmt. nuppudele on EOS 600D-l olemas ka eraldi videosalvestuse nupp, mis videoseades alustab ja lõpetab salvestamist, fotoseades avab live view.

Nelja suunanupu alla on eelprogrammeeritud tänuväärsed otseteed valgetasakaalu valikute, autofookuse rezhiimide, pildiseadete ning võttevalikute juurde. Lisaks on samade klahvide abil võimalik liikuda nii menüüs kui LCD-l kuvatavates seadetes. Kaamera tagaküljel asetseb ka eraldi ava/särikompensatsiooni nupp.

Leheküljed: 1 2 3 4 5 6 7 8