Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 20. märts 2018

Rulli end üles

Üles

5 kommentaari

Canon EOS 550D

Canon EOS 550D
Toomas Ili

Canon EOS 550D on praeguse seisuga uusim harrastajale mõeldud kaamera, asetsedes Canoni tooteliinil päris alustajale mõeldud EOS 1000D ning veidi tõsisemale harrastajale mõeldud EOS 50D vahel. Oma eelkäija EOS 500D-ga võrreldes on 550D märksa sisukam aparaat. Kaamera tähtsamatest omadustest tasuvad äramärkimist 18-megapiksline sensor, DIGIC 4 protsessor, Full HD vormingus videosalvestus seadistatava kaadrisagedusega (24, 25, 30), 3-tolline LCD, välise mikrofoni kasutamise võimalus, ISO 100-6400 (laiendatav kuni 12800), eraldi Live View / videosalvestusnupp tagaküljel.

Neile, keda kvaliteetne Full HD video (veel) ei tõmba, mõjuvad ilmselt peamise müügiargumendina maagilised 18 miljonit pikslit. Nii väiksele sensorile ja üldisemalt selle klassi kaamerale veidi palju, kas pole? Miks? Lühidalt öeldes: difraktsioon. Pikemalt räägime allpool.

Leheküljed: 1 2 3 4 5 6 7 8
 • Pingback: Canon EOS 550D peegelkaamera ülevaade Digitesti veebilehel | Photopointi ajaveeb()

 • Mel

  Kes soovib filmida peegelkaameraga videot ning kellel ei ole välja käia pea 40 000 EEk et osta endale Mark II kaamera (peagi tuleb sellele ilmselt uus mudel peale), selle jaoks on 550D hetkel parimaks valikuks. Ja tundub et ka lähimas tulevikus jääb see nii sest teised tootjad ei taha kuidagi lisada sellise hinnaklassi aparaadile korraliku video jaoks ülimalt olulist asja – välise mikrofoni pistikut. 550D kaameral on see olemas. Hetkel ei ole ka ühelhi teisel tootjal nii palju valikuid formaadi ja kaadrisageduse osas.
  Ainuke suurem miinud mis mul tavakasutajana selle kaamera juures välja käia on oin see, et manuaalrežiimi ja videorežiimi vahel vahetamise jaoks on vaja kerida programmiratast terve ringi võrra tagasi. Ja vastupidi.

 • aq

  “lahe ja tihti vajalik featuur silma hakkab”
  Ehk leiaks midagi eestikeelsemat.

 • cacanon

  Olen selle kaamera värske omanik, vahetades selle 450D vastu. Olen väga rahul senini. Kuigi ka 450 polnud paha. Asjaarmastajana/ hobilisena olen Canonile truuks jäänud – ja pole Nikoni peale mõelnudki.
  Ah jaa… ja 18-135mm objektiiv on hulga maad parem kui 18-55mm. Soovitan kõigile huvilistele kohe algusest peale see muretseda.

 • taavi

  Kas seda 18 mpix saab vähemaks ka kruttida? Nt minu pentaxil on niimoodi, et saab valida, kas pildistad 10, 6 või 2 mpixliga. See peaks ju ka mõjutama pildikvaliteeti. Ma ei tea, kas see on võimalik aga kui teen canoniga pilte 12mpixliga, siis peaks pilt olema teravam ja müra peaks ka vähem olema.