Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 11. juuli 2020

Rulli end üles

Üles

4 kommentaari

Canon EOS 550D

Canon EOS 550D
Toomas Ili

Võrreldes konkurentidega

Canon EOS 550D otsene ja tegelikult selles klassis ainus konkurent on Nikon D5000, millel 550D-ga võrreldes kohe üks lahe ja tihti vajalik featuur silma hakkab – tagumine displei on keeratav-pööratav, mis väga abiks keerulistes tingimustes pildistamisel-filmimisel.

Kui D3x välja arvata, on Nikon viimased aastad vankumatult oma kaheteist megapiksli-liini ajanud. Erandiks ei ole ka D5000. Kuue megapiksli võrra (mida on muideks pea sama palju, kui kunagi populaarsel Canon EOS 10D-l üldse piksleid kokku) rohkem pilti ei ole ainus Canoni kasuks rääkiv fakt.

Sarnaselt 12MP liinile on Nikon jäänud truuks ka 720p 24k/s HD videole, mis Canoni videovõimalustele selgelt alla jääb. Kvaliteetse video juurde käib mõistagi ka välise mikrofoni või keerulisema salvestusseadme sisend, mis 550D-l erinevalt D5000-st täiesti olemas.

RAW puhver on Nikonil pea poole mahukam – 11 kaadrit 4 k/s pildistamiskiiruse juures vastavalt Canoni 3,7 k/s 6 kaadri vastu. Suurima JPG numbrid räägivad samuti Nikoni kasuks – 67 vs. 34. Failimahtusid võrreldes täiesti loogiline tulemus.

Pisidetailides leiab nende kahe vahel veel nii mõndagi erinevat, aga kui keegi minult praegu küsib, kumba valida, soovitaks ma Canonit. Alustaja seisukohalt vaadates räägib viimase kasuks ka lai valik kasutatud objektiive ja muid tarvikuid kohalikul järelturul.

Leheküljed: 1 2 3 4 5 6 7 8