Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 26. apr. 2024

Rulli end üles

Üles

4 kommentaari

Canon EOS 550D :: Digitest - Part 8

Canon EOS 550D
Toomas Ili

Plussid ja miinused

+ 18 megapikslit (pildi detail, lõikamisruum)
+ Seadistatava kaadrisagedusega Full HD video
+ Välise mikrofoni kasutamise võimalus
+ Üllatavalt hea pilt kõrgetel ISOdel

– 18 megapikslit (difraktsioon kinnisema avaga)
– Väike RAW puhver
– Kere ei istu hästi käes. Samaväärsed Nikonid sobivad (vähemalt minu) käega paremini kokku. See on muidugi subjektiivne, mine poodi, proovi ise ja otsusta siis!

Kokkuvõte

Canon EOS 550D kohta olin varem üht-teist lugenud ning teadsin enam-vähem, mida oodata. Tuleb tunnistada, et EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS KIT-objektiiv üllatas mind positiivselt. Mul ei ole sedasorti plastmassist viguritesse kunagi erilist usku olnud, aga võin julgelt öelda, et heades valgusoludes on selle toru ja kaamera kombinatsiooniga tehtud piltidest võimalik täiesti talutavaid A2, miks mitte isegi A1 formaadis pilte trükkida. Mõistagi ei anna teda võrrelda Canoni L-klassi objektiividega, aga selle raha eest on seal pilti küll.

Algaja jaoks on selles kaameras avastamis- ja õppimisrõõmu pikaks ajaks. Tänu kvaliteetsele Full HD videovõimalusele näen 550D-d järjest rohkem ka filmi- ja videomeeste näppude vahel.

Miinuspoolelt kordan veelkord, et laia teravussügavust (tavaobjektiividega näiteks vahemikus f/11-16) eeldavate pildistamiste jaoks ei ole EOS 550D difraktsioonist tulenevate piirangute tõttu parim valik. Järeltöötluses või trükiettevalmistuses saab asja veidi parandada, aga kui sinu lemmikteema on näiteks maastikufoto, vaata võimalikud valikud veelkord üle.

Minu käest küsitakse tihti, et millist uut kaamerat osta, või millise vastu oma praegune “seebikarp” vahetada. Peale umbes nädalast proovimist-katsetamist on Canon EOS 550D kindlasti nende mudelite seas, mida alustajale julgelt soovitan.

Leheküljed: 1 2 3 4 5 6 7 8