Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 27. mai 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Xiaomi Watch S3 on täiuslik tasakaal hinnas ja kvaliteedis

Xiaomi Watch S3 nutikell on täiuslik tasakaal hinna ja kvaliteedi suhtes
Elmo Mandel

Kevade saabumisega tuli minu kätte kasutamiseks uhke Xiaomi Watch S3 nutikell, mida olen endaga lahutamatult kaasas kandnud mitu nädalat.

Etteruttavalt võin kohe öelda, et Xiaomi nutikell Watch S3 sai selle ajaga minu lemmikuks ja see on kell, mida soovitan nii sõbrale kui ka iseendale. 

Esmalt mõned täppisandmed kella kohta ja siis juba vaatame lähemalt, mida see nutikas vidin endast kujutab:

 • 1,43″ (466 × 466) AMOLED ekraan
 • Bluetooth kõned ja nutitelefoni teavitused
 • Täiustatud aktiivsuse, une ja tervise jälgimine
 • Integreeritud GPS ja 150+ treeningrežiimi
 • Elegantne veekindel korpus
 • NFC

 

Avame pakendi ja seadistame nutikella

Xiaomi Watch S3 on kenas piklikus pakendis. Nagu ikka tuleb nutikellaga kaasa magnetlaadija, mida on väga mugav kasutada.

Nutikell on värvuselt must ja sellel on üsna mugav silikoonrihm. Soovi korral saab kellarihma vahetada lihtsa kiirkinnituse abil. Kellarihmade valik on erinevate edasimüüjate juures nii lai, et võid kasvõi igaks päevaks aastas valida endale uue rihma.

 

Xiaomi Watch S3

Xiaomi Watch S3

Rihm ise on randmel mugav ning selle sulgemine ja avamine on kasutajasõbralik, mida ei saa just iga kellarihma kohta öelda. Nii mõnigi teine nutikella rihm on olnud lausa ebamugav. 

Kell on varustatud kahe juhtnupuga kella küljel, mis teevad mõnusa kliki neile vajutades. Juhtnuppudest saab juhtida menüüd ja soovi korral nendegi funktsionaalsust ise määrata.

Xiaomi Watch S3

 

Xiaomi Watch S3 nutikell ja selle funktsioonid

Xiaomi Watch S3 nutikell ühildub minu telefoniga kiirelt. Kogu ühildamine ei võta rohkem kui minuti. Nutikell toetab nii Android kui ka iOS operatsioonisüsteemi. Nutikella aitab juhtida Mi Fitness äpp, mida on lihtne kasutada. 

Kell võimaldab näha 5-päeva ilmateadet ja kuvab muid teavitusi nagu päevaste sammude täidetud eesmärki, kulutatud kaloreid ja muid teavitusi nagu sotsiaalmeedia ja sõnumite teavitusi. Kahjuks ei võimalda Watch S3 sõnumitele vastata ning mõnel korral tundsin sellest puudust.

 Nutikas Xiaomi Redmi Watch S3 lubab veel saata märguandeid järgmistel rakendustel:

 • Äratuse märguanded
 • E-maili märguanded
 • Kalendri teavitused
 • Rakenduste teavitused
 • SMS teavitused
 • Kõned

Xiaomi Watch S3

 

Laadimine ja aku kestvus on Xiaomi Watch S3 tugevused

Võib öelda, et tunniajane laadimine võtab vähemalt 10 päevaks igasugused laadimise mured ära. Minul kestis kell ühe laadimisega 11 päeva, kuid tootja lubab lausa 15-päevast aku kestvust. Selle perioodi vältel kasutasin kella üsnagi aktiivselt, surfasin selle menüüdes ja kasutasin erinevaid funktsioone. 

Kui ekraanikuva on seadistatud kogu aeg aktiivseks, siis kestab aku 5 päeva. See on üsnagi hea tulemus. Lisaks on olemas ekraani säästmise režiim, mis pikendab veelgi enam aku kestvust. 

 

Appi, nutikell läks katki! Oot, kas ikka läks?

Ühel hetkel kella seadistades ehmusin, kui kella sihverplaadi raam mulle näppude vahele jäi! Esmalt arvasingi, et olen kellale kahju teinud, aga siis mõistsin ruttu, et Xiaomi Watch S3 ongi loodud selliselt, et saad kella korpuse raami samuti soovi korral vahetada. Raamid ei tule komplektis, vaid neid saad juurde soetada. 

See lisab kellale veelgi rohkem erimoelist välimust. Lisaks vahetatavale raamile saab soovi korral valida sadade kella ekraanidisainide vahel. Näiteks võid sinna laadida foto endast, oma kallimast või kasvõi suurimast püütud kalast. 

Xiaomi Watch S3

 

Täiustatud spordirežiimid ja terviseandmete kogumine

Xiaomi Redmi Watch S3 on nutikell tõelisele sportlasele, sest võimaldab koguda treeningandmeid koguni üle 150 erineva režiimi hulgast. Eraldi kategooriad on veespordi, pallimängude, tantsimise, talispordialade ja isegi lauamängude jaoks. 

Huvitav on koguda andmeid ja jälgida oma pulssi male matši või autosõidu ajal. Nutikella menüüst saab soovi korral määrata teavituse, mis tuletab meelde, kui sinu pulss on liiga madal või hoopiski kõrge. 

Lisaks on nutikellal võimekus loendada samme, põletatud kaloreid, läbitud vahemaad (seda üsnagi täpse ja täiustatud GPS-süsteemi abil), treeningu kestust ja palju muud. 

Xiaomi Watch S3

Xiaomi Watch S3

Jooksufännidele on sisseehitatud 10 erineva intensiivsusega jooksukursust. 

Automaatse treeningu tuvastuse abil saad jälgida jooksmist, kõndimist, sõudeergomeetril treenimist, jalgrattasõitu jaka hüppenööriga hüppamist. 

Veespordialade tarbeks on kell 5 ATM veekindlusega. Redmi Watch S3 ei karda märjaks saada.

 

Xiaomi Watch S3 – väike perearst sinu randmel

Kui räägime kella terviseandmete kogumisest, siis see on tõepoolest nagu pisike terviselabor sinu randmel. 

Kell on varustatud paljude mõõdikutega, millest silmapaistva uuendusega on 12 kanaliga pulsiandur. See võimaldab veelgi täpsemalt jälgida sinu südame löögisagedust, stressitaset ja vere hapnikuküllastust. 

Lisaks eeltoodule jälgib nutikell ka sinu unekvaliteeti ja mõõdistab sinu unetsükleid minutilise täpsusega. See annab üsna hea ülevaate sellest, kuidas sa magad ning kas sinu unegraafik vajab muutmist. 

Xiaomi Watch S3

Automaatne vere hapnikusisalduse jälgimine annab vibratsioonsignaale madala hapniku küllastumise korral. Kell tuletab meelde, kui tasuks stressi leevenduseks hingamisharjutusi teha.

 

Sisseehitatud Bluetooth ja hea kõlar

Kui lähen jooksma, siis ei pea ma enam kohmakat telefoni taskus kandma. Tänu sisseehitatud bluetoothile on võimalik mul kuulata muusikat otse kellast. 

Muusikat saab valida telefonis paiknevate laulude hulgast ning saab ka salvestada muusikat otse nutikella. Pisikese Xiaomi Watch S3 nutikella sisseehitatud kõlarid mängivad muusikat üsna puhtalt ja ebameeldivat krabinat kõlaritest ei kostu. 

 

Xiaomi Pay  pirtsakas maksemoodul

Telefonikõnede tegemine otse kellalt on lihtne, kuuldavus kõne teisele osapoolele väga hea. 

Sisseehitatud makseviis Xiaomi Pay oleks mugav nutikellaga maksmiseks, ent seda seadistada mul ei õnnestunud. Kui üritasin lisada kaarti, siis suunas Mi Fitness äpp mind Xiaomi klienditoega suhtlema.

Siis avastasin, et nutikellale on saadaval tarkvarauuendus. Pärast uuenduse tegemist jõudsin kaardi lisamiseni, kuid igal korral seda proovides teatas äpp, et ilmnes viga ja pöörduge klienditoe poole. Ühel korral teatas jällegi, et kontonumber on kehtetu. 

Ehk oli viga selles, et Eestis toetatud pankade hulgas oli loendis ainult Swedbank. Kahjuks siinkirjutajal ei ole nimetatud pangas kontot ja nii jäigi see funktsioon katsetamata. 

 

Xiaomi SOS-kontakti süsteem lisab turvalisust

Üks minu lemmikumaid funktsioone sellel kellal on ohutuse tagamiseks loodud SOS-kontakti määramine. 

Määra kellas oma kontaktide hulgast üks inimene ja lisa tema number SOS-kontaktiks. Sellisel juhul valib kell ise ohutuskontakti numbri näiteks juhul, kui kella andurid tuvastavad järsu kukkumise. 

See on väga turvaline matkajatele, mägironijatele ja muudele ekstreemspordialadega tegelejatele.

Samuti saad ise kiirvalida kõne oma SOS-kontaktile vajutades 3 korda alumist juhtnuppu. 

 

Võrdleme omavahel Xiaomi Watch S3 ja Xiaomi Watch S2 nutikellasid

Xiaomi võrdlusesse lisatud mudelid ilmusid umbes aastase vahega: Xiaomi Watch S2 aastal 2022 ja Xiaomi Watch S3 oktoobris aastal 2023. 

Suurimaks erinevuseks kahe mudeli vahel on aku kestvus. Siinkohal on Watch S3 saanud juurde paari päeva jagu kestvust. Kuid kas see on ainus eelis Watch S2 ees? 

Siiski mitte, sest uuenduse on saanud ka Xiaomi Watch S3 operatsioonisüsteem, mis lubab veelgi sujuvamat kasutajakogemust.

Võrreldes Xiaomi Watch S2 mudeliga on Watch S3 saanud juurde natuke ka mõõtudes, kuid ekraani laius on neil sama. 

Xiaomi Watch S3

Uus on ka Xiaomi Watch S3 vahetatav ekraanikorpus. Kui tehasest saabuvad Watch 3 mudelid ainult hallis ja mustas toonis, siis vahetatava korpuse abil saad kella välimust muuta ekraani vahetatava korpusega endale sobiva disainiga. 

Lihtsa liigutusega eemaldatav ekraanikorpus on küll vahva, kuid kas see ka pikema kasutamise jooksul vastu peab? Minul tuli kella korpus paar korda ise lahti, kui kell jäi varruka alla ja olin näiteks jooksmas.

Üldisemad võrdlused tabelis:

Tehnilised näitajad Xiaomi Redmi Watch S2 Xiaomi Redmi Watch S3
WiFi Jah Ei
Ekraan

1,43″ 466 × 466 AMOLED

1,43″ 466 × 466 AMOLED
Sisemälu 32 GB 32 GB
Aku võimsus 470 mAh 486 mAh
Aku eluiga kuni 12 päeva kuni 15 päeva
Kriimustuskindel klaas Ei Jah
Operatsioonisüsteem Proprietary OS Hyper OS

 

Redmi Watch S3: sooviksin endale ja soovitaksin sõbralegi

Mulle meeldis selle nutikella lihtne kasutamine, lai valik funktsioone ja nende muretu sünkroonimine telefoniga. 

Stiilne disain lisab kellale plusspunkte ja suur 1,43 tolli suurune ekraan tegi kella kasutamise mugavaks. Puutetundlik ekraan oli igas olukorras hästi juhitav.

Xiaomi Watch S3

Kui millegi üle nuriseda, siis oli see pangakaardi lisamisega jänni jäämine.

Kui ka sina soovid mõistlikus hinnaklassis, kuid võimekat nutikella, siis Xiaomi Watch S3 on sinu valik!