Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 22. juuli 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Elegatne Garmin Vivomove Sport on soodne hübriid-nutikell

Elegatne Garmin Vivomove Sport on soodne hübriid-nutikell
Kadi Huizinga

Garmin Vivomove Sport on hübriidne nutikell neile, kes eelistavad tavaliste nutikellade ja aktiivsusmonitoride asemel natuke klassikalisemat disaini.

Garmin Vivomove Sport, sarnaselt teistele Vivomove seeria kelladele, näeb esmapilgul välja nagu tavaline käekell. Välimus on aga petlik, sest kella traditsiooniliste seierite all peidab end ka puutetundlik ekraan, millelt saab lugeda nii erinevaid aktiivsus- ja terviseparameetreid kui ka püsida kursis telefoni märguannete ja ilmaprognoosiga.

 

DISAIN

Garmin Vivomove Sport disainis ei ole midagi üleliigset ega edevat, tegemist ei ole Vivomove Style sarnase luksusliku isendiga, vaid üsna tagasihoidliku ja minimalistliku mudeliga. Kuigi minu randmel käis klassikaline must kell, siis Vivomove Sport on saadaval veel kolmes värvitoonis – mündiroheline, kakaopruun ja valge.

Garmin Vivomove Sport

Kellal on 40 mm diameetriga sihver ning 20 mm silikoonist rihm, mis tänu universaalsele kinnitusele võimaldab komplektis oleva rihma hõlpsalt teist värvi või materjali 20 mm kellarihma vastu vahetada. Kell kaalub vaid 33 grammi, nii et see on randmel märkimisväärselt kerge – ei tohiks segada ei päeval ega öösel – ja sobib ideaalselt ka peenematele randmetele.

Garmin Vivomove Sport

Vivomove Sport kellasihver on väga klassikaline – kõigest tunni- ja minutiosuti, numbrid ning Garmini logo. Ei midagi üleliigset ega keerulist, isegi mitte ühtki nuppu. Kell paljastab oma tõelise pale rannet tõstes või ekraani puudutades – kellaosutid nihkuvad eest ning nähtavale tuleb puutetundlik ekraan.

Kuigi vivomove Sport näeb välja lihtne ja minimalistlik, siis selle sisu on kõike muud. Seetõttu ei kesta selle aku nädalaid nagu kõige esimestel Vivomove’idel. Sarnaselt teistele uuematele Vivomove seeria kelladele peab ka selle aku vastu umbes 5 päeva sõltuvalt sellest kui sageli puutetundlikku ekraani kasutad, nutiteavitusi saad ja ühendatud GPSi kasutad.

 

Ekraan Ühevärviline OLED ekraan
72 × 154 pikslit
Puutetundlik
8,6 × 18,5 mm
Korpus: ⌀40 mm
Sensorid Optiline pulsiandur
Pulssoksümeeter
Kiirendusmõõtja
Valguse andur
Ekraani kuva Kuupäev ja kellaaeg
Päeva ülevaade
Pulss
Sammud
Body Battery
Kalorid
Veetarbimine
Naiste tervis
Nutiteavitused
Ilmaprognoos
Kalender
Muusika
Nutitelefoni märguanded Kõned
SMS
E-mail
Kalender
Rakendused
Sotsiaalmeedia
Passiivsus
Äratus
Aktiivsuse & tervise jälgimine Sammud
Läbitud vahemaa
Nädala intensiivsed minutid
Unekvaliteet
Veetarbimine
Keha energiavarud (Body Battery)
Vere hapnikusisaldus
Passiivsus
Ühendused Bluetooth
Ilmastikukindel 5 ATM
Sobib ujumiseks
Aku Kuni 5 päeva
Laadimine spetsiaalse kaabliga
Mõõtmed 40 × 40 × 11 mm
Kaal 33,8 grammi
Rihma pikkus 125–190 mm
Sport mudeli värvivariandid Must
Mündiroheline
Kakaopruun
Valge

Garmin Vivomove Sport Garmin Vivomove Sport Garmin Vivomove Sport Garmin Vivomove Sport Garmin Vivomove Sport Garmin Vivomove Sport

KASUTUSMUGAVUS & NUTIPAGAS

Nagu mainitud on Garmin Vivomove Sport varustatud väikse puutetundliku ekraaniga, millel libistades saab kella menüüd sirvida. Tegemist on üsna pisikese ekraaniga, kuid kuvab olulisimat infot – sammudest ja põletatud kaloritest nutiteavituste ja ilmaprognoosini. Info on ekraanil iseenesest selgelt loetav, aga see ekraan on ikka tõesti väike, nii et ma jagelesin sellega päris palju, et menüüs aru saada, mis ikooni all on mis sätted jms.

Garmin Vivomove Sport

Garmin vivomove Sport ühildub iOS ja Android nutitelefonidega ning saadab aktiivsuse ja treeningute info otse Garmin Connect rakendusse. Samuti jõuavad nutitelefoni märguanded kella ekraanile. Tänu sellele saab kiirelt kella pealt kiigata, milline rakendus parajasti tähelepanu nõuab, et enne telefoni järele haaramist hinnata, kas see vajabki üldse kohest reageerimist. Ehk aitab nutikell niimoodi veidigi ekraaniaega vähendada.

Garmin Vivomove Sport

Lisaks saab kella kaudu kursis püsida ilmaprognoosiga ja juhtida telefoni muusikarakendust. Kahjuks ei saa Vivomove Sport osa Garmini teistest nutifunktsioonidest nagu Garmin Pay kontaktivabad maksed või sisemine muusikatugi. Eks tegemist ongi hübriidse nutikellaga, nii et kella nutipagas koosneb vaid olulisimast.

Garmin Vivomove Sport

Kella põhilisi seadistusi on lihtsam teha Garmin Connect rakenduses.

Garmin Vivomove Sport

Ka kella avakuva saab rakenduses muuta.

AKTIIVSUS & TERVIS

Kuigi Garmin nimetab Vivomove Sport’i nutikellaks, on just aktiivsusmonitori ja tervisejälgimise ülesanded need, mille poolest Vivomove Sport tõeliselt silma paistab. Kell jälgib igapäevaselt kui palju samme teed ja kui palju kaloreid kulutad, hoiab silma peal südametööl, vere hapnikusisaldusel ja keha energiavarudel. See jälgib isegi hingamist ja stressitaset ning võimaldab logida menstruaaltsüklit ja raseduse sümptomeid.

Garmin Vivomove Sport

Garmin Vivomove Sport

Iga päev seab kell sammueesmärgi, mis sõltub sellest, kui aktiivne oled olnud eelmisel päeval: mida aktiivsem oled, seda suurem on eesmärk järgmisel päeval. Kui Sa eelmisel päeval eesmärki pole suutnud täita, siis saab kell vihjest aru ning seab uueks päevaks realistlikuma eesmärgi. Iga tunni tagant annab kell ka märku, et on aeg liigutada. Mida kauem istud, seda rohkem minuteid pead kõndima, et liikumisribast lahti saada.

Lisaks päevasele aktiivsusele jälgib kell ka unetunde – hommikul ärgates ootab Garmini rakenduses unetundidest põhjalik graafik, millest näed, kui kaua olid sügava une, REM või pindmise une faasis. Uneinfot, stressitaset, aktiivsust ja pulsiinfot arvesse võttes mõõdab kell ka Su keha energiavarusid ehk Body Battery’t. See aitab mõista, kas Su keha vajab puhkust või oled valmis aktiivseks päevaks. Mida kõrgem number, seda rohkem on Sul ilmselt energiat, mida kulutada. Mida madalam, seda rahulikumalt võiksid päeva mööda saata.

Garmin Vivomove Sport

Garmin Vivomove Sport

Garmin Vivomove Sport

Vivomove Sport mõõdab ka vere hapnikusisaldust tänu integreeritud pulssoksümeetrile. Kuna tegemist on üsna energiaahne sensoriga saab pulssoksümeetri ka välja lülitada, kui see info Sulle oluline pole, või lasta kellal verehapnikku mõõta ainult magamise ajal.

Garmin Vivomove Sport

Garmin vivomove Sport mõõdab terve päeva kestel ka hingamise sagedust, nii uneajal kui ka trennis. See töötab koos kella stressijälgimise funktsiooniga, mis stressirohketel hetkedel Sulle meelde tuletab, et võiksid hetke enese jaoks võtta. Peale mõnd hingamisharjutust näed kohe kella ekraanilt, kuidas Su hingamissagedus ja stressitase alanevad.

Garmin Vivomove Sport

Garmin Vivomove Sport

Kui Sul on telefoni aja jooksul mõni vee logimise rakendus tolmu koguma jäänud, siis võid selle nüüd maha laadida – veetarbimist saab jälgida ka otse randmel. Kella saab seadistada Sulle veejoomist meelde tuletama ning joodud vee koguse saab otse kella ekraanilt kohe sisestada. Rakenduses saab seadistada endale meelepärase vee-eesmärgi või lasta kellal seda igapäevaselt kohendada vastavalt eelmise päeva veetarbimisele.

Garmin Vivomove Sport

SPORT

Garmin Vivomove Sport

Nimele vaatamata ei ole Garmin Vivomove Sport just täisfunktsionaalne spordikell nagu Garmini Forerunner seeria mudelid, kuid siiski on sel mitmed treeningrežiimid. Kõndimine, jooks, kardiotreening, jalgratas, jõutreening, hingamisharjutused, jooga, basseinis ujumine, jooksulint, elliptiline trenažöör, stepper, pilates, Toe-to-Toe väljakutse režiim ja “muu” režiim teiste spordialade jaoks – populaarsemad treeningud on igatahes kaetud. Tänu integreeritud pulsiandurile on kell hästi kursis ka Sinu südametegevusega nii trennis kui puhkehetkel.

Garmin Vivomove Sport

Garmin Vivomove Sport

Treeningrežiimideni jõudmiseks peab hoidma sõrme kella puutetundlikul ekraanil kuni ilmub esimese treeningrežiimi ikoon. Vajaliku režiimi leides saab selle aktiveerida topeltpuudutusega.

Kuigi integreeritud GPSi sellel rahakotisõbralikul nutikellal ei ole, on Vivomove Sport siiski varustatud ühendatud GPS funktsiooniga, mis võimaldab GPS-info üles noppida ühendatud nutitelefonilt. Telefon on enamikul meist niikuinii alati kaasas ja Vivomove Sport suhtleb telefoniga üsna sujuvalt ja leiab GPS signaali kiiresti.

 

KOKKUVÕTE

Garmin Vivomove Sport

Garmin vivomove Sport on hübriidne nutikell, mis toob randmele üllatavalt põhjaliku funktsioonipagasi ja pakib need stiilsesse korpusesse ilma rahakotti üleliia kurvastamata. Kella traditsioonilise sihverplaadi all peidab end nutikas puutetundlik ekraan, et näha olulisimaid tervise- ja aktiivsusparameetreid ning lugeda telefoni jõudnud märguandeid.

Tegemist pole küll Forerunner seeria tasemel spordikella ega Venu seeriaga võistleva nutikellaga, kuid hinna-kvaliteedi suhe on sel mudelil kahtlemata paigas.


+ Ilus, klassikaline disain
+ Kerge ja randmel mugav
+ Põhjalik aktiivsuse ja tervise jälgimine
– Aku võiks kesta kauem kui 5 päeva
– Ekraan on mugavaks kasutamiseks liiga väike
– “Elustiili”-kellana võiks see toetada ka Garmin Pay viipemakseid

 

Garmin Vivomove Sport hübriid-nutikella saad osta Photopointist ››