Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 28. apr. 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Garmin Venu 2 Plus toob telefonikõned ja häälassitendi randmele

Garmin Venu 2 Plus toob telefonikõned ja häälassitendi randmele
Kadi Huizinga

Sel ajal kui andunud Garmini fännid spekuleerisid LTE toega Forerunneri ja fenix 7 seeria tuleku üle, suutis Garmin meid kõiki pahviks lüüa täiesti ootamatu (aga teretulnud) lisandusega Venu seeriasse. Garmin Venu 2 Plus on sportlik nutikell, mis lubab olla isegi nutikam kui tema seeriakaaslane Venu 2. Nimelt on uue kella plussiks selle häälfunktsioonid, mis võimaldavad kellaga telefonikõnesid teha ja vastu võtta ning abi küsida häälassistendilt.

Venu 2 Plus kergitab eelmise mudeliga võrreldes hinnasilti küll 50 € võrra, kuid annab lisaks uutele häälfunktsioonidele kõik spordi-, tervise- ja nutifunktsioonid, millele sai osaks juba Venu 2. Erk AMOLED ekraan, täpne treeningute salvestus, põhjalik tervisejälgimine, vastupidav aku ja nüüd ka laienenud nutipagas? Kõlab hästi.

 

DISAIN

Kui Garmin Venu 2 Plus’i ilma plusita versiooniga kõrvutada näib nagu disaini poolest pole suurt midagi muudetud. Kellad on randmel praktiliselt sama suured ja näevad üsna sarnased välja. Erinevalt seeriakaaslasest on Venu 2 Plus saadaval vaid ühes suuruses – 43 mm suurune polümeerkorpus jääb täpselt Venu 2 45 mm ja 40 mm mudelite vahele.

Garmin Venu 2 Plus

See kuld-valge mudel poleks ilmselt paljude meeste jaoks esimene valik, kuid suuruse poolest sobib Venu 2 Plus mehe randmele küll ja värvivalikuid on selles seerias teisigi.

Garmin Venu 2 Plus

Garmin Venu 2 Plus

Garmin Venu 2

Garmin Venu 2

Peale nende mõne millimeetri on Venu 2 Plus’il tegelikult veel üks päris silmapaistev muudatus, mis on otseselt seotud selle uute funktsioonidega. Kella küljeosas istub kahe nupu vahel veel üks nupp, millele seab seadistada otsetee ja mille kaudu pääseb ligi häälassistendile.

Ka sellelt mudelilt ei puudu muidugi Venu seeria kroon – erk AMOLED ekraan, mis on sarnaselt Venu 2 suuremale mudelile 1,3-tolline, kuigi uue kella korpus on varasemast paar millimeetrit väiksem. Tänu AMOLED tehnoloogiale on kella värvid ja mustad toonid sügavad ning tekstid ja animatsioonid eredad ja selgelt loetavad. Minul on igapäevaselt randmel klassikalise Memory-in-Pixel ekraaniga Garmini kell ja pean tunnistama, et Venu 2 Plus’i käelt ära võttes hakkasin seda ilusat ekraani isegi igatsema.

Garmin Venu 2 Plus

Aku säästmiseks ei ole kella ekraan alati aktiivne. Kui käe langetad, kustub ka kella ekraan, nii et kellaaja vaatamiseks peab käe taas silme ette tõstma. Ekraan reageerib liigutamisele kiiresti, nii et ekraani kustumine ei tohiks häirida, kuid siiski on võimalik ekraani ka alati aktiivseks seadistada. Tasub aga meeles pidada, et alati aktiivne ekraan lööb kella akukestvuse vähemalt pooleks.

Kella menüüs orienteeriumine toimub peamiselt puutetundliku ekraani kaudu ning see toimib kiirelt ja sujuvalt. Treeningu aktiveerimiseks, seadistuste muutmiseks ja häälassistendi manamiseks on korpuse paremal küljel nüüd kolm nuppu.

Garmin Venu 2 Plus

Venu 2 Plus aku on klassikaliste nutikelladega võrreldes endiselt muljetavaldav, kuid Venu 2 mudeliga võrreldes kestab see paar päeva vähem. Keskmiselt 9 päeva lihtsalt aktiivsust jälgides ja nutifunktsioone kasutades ning umbes 8 tundi GPSi ja muusikat üheskoos kasutades, 24 tundi ilma muusikata trenni tehes. Akukestvuse pikendamiseks saab sisse lülitada ka Battery Saver režiimi, mis manab ekraanile lihtsama ekraanidisaini ja vähendab eredust ning võimaldab kella kasutada päeva võrra kauem.

Venu 2 Plus toetab ka üht minu lemmikfunktsioonidest – kiirlaadimist. Vaid 10-minutilise laadimisega saab kella veel terve ühe päeva kasutada – täielik päevapäästja hetkedel, kui oled juba kodust väljumas, ent avastad, et kella aku vajab laadimist. Kus on aga juhtmevaba laadimine nagu tänapäevastele nutikelladele omane? Igatahes mitte Venu 2 Plus’is.

Ekraan Värviline 1,3″ AMOLED ekraan
416 × 416 pikslit
Puutetundlik
ø33 mm
Taustvalgustus
Corning Gorilla Glass 3
Sensorid GPS + GLONASS + Galileo
Optiline pulsiandur
Pulssoksümeeter
Baromeetriline altimeeter
Kompass
Kiirendusmõõtja
Asendisensor
Termomeeter
Valgussensor
Ekraani kuva Kuupäev ja kellaaeg
Sammud
Trepiastmed
Intensiivsed minutid
Kalorid
Veetarbimine
Pulsiinfo
Body Battery
Stress
Hingamine
Pulse Ox
Uni
Treeningajalugu
Menstruaaltsükkel
Nutitelefoni märguanded
Ilmaprognoos
Muusika
Health Snapshot
Väljakutsete edetabel
Nutitelefoni märguanded Kõned
SMS
E-mail
Kalender
Rakendused
Sotsiaalmeedia
Passiivsus
Äratus
Aktiivsuse & tervise jälgimine Sammud
Läbitud vahemaa
Trepiastmed
Nädala intensiivsed minutid
Unekvaliteet
Veetarbimine
Hingamissagedus
Keha energiavarud (Body Battery)
Vere hapnikusisaldus
Passiivsus
Ühendused Bluetooth
ANT+
WiFi
Ilmastikukindel 5 ATM
Sobib ujumiseks
Aku 9 päeva nutikellana
10 päeva akusäästurežiimis
8 tundi GPSi ja muusikaga
24 tundi ainult GPSiga
Mõõtmed 43,6 × 43,6 × 12,6 mm
Kaal 51 g
Rihma pikkus 125–190 mm 
Värvivariandid Hõbedane/hall
Slate/must
Kuldne/valge

Garmin Venu 2 Plus Garmin Venu 2 Plus Garmin Venu 2 Plus Garmin Venu 2 PlusGarmin Venu 2 Plus Garmin Venu 2 PlusGarmin Venu 2 Plus

NUTIFUNKTSIOONID

Lisaks uuele nupukesele on täiendust saanud ka kella sisemus – Garmin Venu 2 Plus sisse on pakitud mikrofon ja kõlar, et saaksid kellaga telefonikõnesid teha ja vastu võtta ning häälassistendiga suhelda.

Need uued funktsioonid pole küll kella n-ö täielikult integreeritud – häälassistent pole kella enda oma ja kella sisse ei saa SIM-kaarti panna. Nii häälassitendi kasutamiseks kui telefonikõnede tegemiseks peab kell olema Bluetoothi kaudu telefoniga ühendatud. Nii et, kui tahad ühenduses püsida, siis täitsa ilma telefonita ei saa trenni tegema minna.

Garmin Venu 2 Plus

Kui kell on telefoniga ühendatud saab keskmist nuppu hoides nutiassistendi esile manada. Kell toetab nii Siri, Google Assistant kui ka Samsung Bixby häälassistente – Samsung telefoni kasutades saad valida, kas oled suurem sõber Google või Bixby abilisega.

Garmin Venu 2 Plus

Nuppu all hoides ilmub paari sekundiga kella ekraanile mikrofoni ikoon, mille järel saad kellalt küsimusi küsida, sõnumitele vastata, kalendrisündmusi ja meeldetuletusi luua ning kell vastab Sulle otse oma mikrofoniga. Natuke kahju on sellest, et kell vastab ainult rääkides ega kuva vastuseid ka tekstina ekraanil.

Helistamine

Garmin Venu 2 Plus

Nagu näha tuleb telefonikõne telefoni ning rääkimine toimub kella kaudu.

Venu 2 Plus’il on uus Phone Calling alaleht, mis võimaldab kella ekraanil numbri sisse toksida või valida number salvestatud kontaktide hulgast. Garmin Connect rakenduses saab “telefoniraamatusse” lisada kuni 50 kontakti, kes saavad Sul kella ekraanil alati sõrmeulatuses olla.

Garmin Venu 2 Plus

Garmin Venu 2 Plus

Garmin Venu 2 Plus

Kella uued häälfunktsioonid pole küll nutikellade maailmas midagi murrangulist, aga Garmini kellade seas on need esmakordsed ja üsna hästi lahendatud. Nii kõnede kui häälassistendi alaleht on kergesti kella menüüs leitavad ja lihtsasti kasutatavad.

Uute funktsioonide kõrvalt on Venu 2 Plus nutipagas samasugune nagu varem.

Nutiteavitused

Garmin Venu 2 Plus

Garmin Venu 2 Plus

Kella ekraanile jõuavad kõik nutitelefoni märguanded, mida näha soovid – kui mõni rakendus osutub liiga tüütuks, saab selle teavitused ka üksikult ära blokeerida. Kell ei ole märguannetega ka kitsi – lisaks lühikesele väljavõttele saab sõnumeid ka täies mahus avada. Venu 2 Plus ühildub nii iOS kui Android nutitelefonidega, kuid just viimastega saab kella ekraanile jõudvatele tekstsõnumitele (olgu selleks siis SMS, Messenger, WhatsApp vms) ka otse ekraanilt vastata. Vastuseid ei saa endiselt kella ekraanil trükkida, vaid eelseadistatud vastused peab enne Garmini rakenduses määrama.

Garmin Venu 2 Plus

Garmin Venu 2 Plus

Muusika

Venu 2 Plus mahutab ka kuni 650 muusikapala. Kui Sul on Spotify, Deezer või Amazon Music Premium kasutaja, saab teenustes valmistatud esitusloendeid otse kella alla laadida. Kusjuures ei pea piirduma muusikaga – kella saab alla laadida ka taskuhäälingusaateid. Juhul, kui Sul on arvuti juba muusikat täis ja Sa Spotify sõber pole, siis saad samuti muusikafaile Garmin Expressi kaudu kella laadida. Siis jääb vaid järele juhtmevabad kõrvaklapid ühendada ja saad ka ilma telefonita muusikat või podcaste kuulata.

Garmin Venu 2 Plus

Garmin Venu 2 Plus

Garmin Venu 2 Plus

Viipemaksed

Venu 2 Plus’iga saab muidugi ka kontaktivabalt maksta. Lisa oma pangakaardi andmed Garmin Connect rakenduses ning saad poest kiirelt läbi hüpata isegi siis kui Sul on rahakott koju jäänud – maksa hoopis kellaga viibates. Turvalisuse tagamiseks peab enne makse tegemist ka Sinu seatud PIN-koodi kella ekraanil sisestama, nii et päris igaüks ei saa Sinu kellaga poodides pööraseks minna.

Connect IQ

Kella saab omapärasemaks teha sellele erinevaid ekraanikuvasid seadistades – valida saab nii tavaliste taustapiltide kui ka animeeritud piltide vahel või siis hoopis laadida Garmin Connect IQ rakenduste poest alla muid Garmini enda ja teiste kasutajate poolt loodud kuvasid.

Garmin Venu 2 Plus

Garmin Venu 2 Plus

AKTIIVSUS JA TERVIS

Garmin Venu 2 Plus ei ole nutikuse arvelt kaotanud ühtki baasoskust ning teeb suurepäraselt seda, mida kõik Garmini kellad – jälgib aktiivsust. Kell loeb üles kõik sammud, trepiastmed, intensiivsed minutid ja kulutatud kalorid. Samuti on sel integreeritud pulsiandur mitte ainult pulsijärgseks treenimiseks, aga ka 24/7 südametöö jälgimiseks, et hoida silma peal ka tervisel.

Garmin Venu 2 Plus

Unejälgimine

Unejälgimise poolest ei ole Garmin kunagi tipptegijatega (loe: Fitbit) päris samal tasemel tegutsenud, aga eelmises mudelis debüteerinud Firstbeats algoritmid koos une skoori ja põhjaliku tagasisidega annab ka sellele mudelile nii mõnegi plusspunkti juurde.

Garmin Venu 2 Plus

Garmin Venu 2 Plus

Garmin Venu 2 Plus

Uneanalüüsi saab näha nii kella ekraanilt kui ka Garmin Connect rakenduses. Kell mõõdab nii une kestust, kui ka püsimist erinevates une faasides ning samuti annab see unele hinnangu – Sleep Score. Rakenduses näeb vastavalt une skoorile ka soovitusi une parandamiseks. Minu kogemuse põhjal on kell une tagasisidet andes üsna täpne – sageli kui Garmin on öelnud, et magasin kehvasti ja ilmselt tunnen end päeva jooksul väsinuna, on see ka tõeks osutunud.

Keha energiavarud

Body Battery monitor mõõdab samal ajal seda, kui hästi keha energiavarud taastuvad ja kuidas energia päeva jooksul väheneb. See võtab arvesse südametööd, stressitaset, hiljutist aktiivsust ja unetunde ning ühendab selle kõik üheks arvuks 100st. Selle arvu järgi saad teada, kas Su keha vajab puhkust või oled valmis aktiivseks päevaks. Mida kõrgem number, seda rohkem energiat Sul ilmselt on ning mida vähem, seda tõenäolisemalt tahad trenni tegemise asemel hoopis pikali heita.

Garmin Venu 2 Plus

Garmin Venu 2 Plus

Garmin Venu 2 Plus

Body Battery on heaks täienduseks Garmini stressimõõtmisele, andes üsna lihtsastimõistetava parameetri, millega oma enesetunnet seletada. Väsitava päeva peale langeb graafik usinalt alla ja kosutava ööune järel laeb Body Battery jälle täis. Kas sellest ka mingit reaalset kasu on? Ehk lihtsalt endale hea teada ja selle järgi päeva tegemisi ja treeninguid planeerida.

Stress ja hingamine

Garmin Venu 2 Plus

Garmin Venu 2 Plus 

Kellaga saad jälgida ka oma stressitaseme muutumist päeva jooksul. Kusjuures stress ei tähenda Garmini mõistes vaid stressi füüsilisest liikumisest – kõrge stressihoiatuse võib saada ka hetkedel, kui stress on puhtalt emotsionaalne. Sel puhul pakub kell kohe välja, et võiksid võtta hetke maha ja teha hingamisharjutusi. Kell ütleb ise ette, millal pead sisse ja millal välja hingama, Sina lihtsalt hinga ja peale harjutust näed, kuidas Su stressitase langes.

Vere hapnikusisaldus

Garmin Venu 2 Plus

Garmin Venu 2 Plus

Garmin Venu 2 Plus

Lisaks mõõdab Venu 2 Plus ka vere hapnikusisaldust. Kuna SpO2 sensor on üsna energiakulukas, siis saab selle seadistada kogu päeva mõõtma või ainult uneajal. Tegemist ei ole muidugi meditsiinilise seadmega ja kella mõõtmisi võiks hinnata suhtes varasemate näitudega. Juhul kui hingamissageduses või vere hapnikusisalduses hakkab esinema tavapärasest erinevaid näite, võib see olla märgiks, et tasub arsti juurde tervist kontrollima minna. Garmin seda vastutust aga endale muidugi ei võta ja kogu näitude tõlgendamise peab ise tegema.

Vormisoleku vanus

Garmin Venu 2 Plus

Garmin Venu 2 Plus

Fitness Age võtab arvesse Sinu kehamassi indeksit, vanust, puhkeasendi pulssi ja treeningute tulemusi, et võrrelda Su reaalset vanust sellega, kui vormis Sa oled. Garmini rakenduses saab veel ka soovitusi, kuidas saaksid oma keha vanust veelgi nooremaks.

Health Snapshot

Health Snapshot salvestab kaheminutilise sessiooni käigus kõik põhilised tervisenäitajad – pulss, pulsi muutlikkus, vere hapnikusisaldus, hingamissagedus ja stressitase. Kusjuures Health Snapshoti tulemuse saab ka PDFina alla laadida ja soovi korral arstile saata. Kuivõrd arstid nutividinate mõõdetud infot usaldavad, ei saa kindel olla, aga Garin sellise võimaluse välja pakub.

Garmin Venu 2 Plus


SPORT

Garmin Venu 2 Plus’il on nutikella kohta muljetavaldav pagas treeningrežiime – see muidugi ei tule üllatusena, tegemist on ju ikkagi Garminiga. Kella korpusesse on mahutatud ka GPS-vastuvõtja, baromeetriline kõrgusmõõtja, elektrooniline kompass ja ka Garmin Elevate optiline pulsiandur. Kella 30 treeningrežiimi seast leiab nii tavapärasemaid kui ekstreemsemaid spordialasid ning samuti saab kella menüüs luua endale meelepärase treeningu, valides olemasoleva ja selle nimetust ning seadistust kohandades.

Garmin Venu 2 Plus

Garmin Venu 2 Plus

Garmin Venu 2 Plus

Treeningrežiime valida ja treeningut alustada saab vajutades kella kõige ülemist nuppu. Treeningute nimekirjas saab otseteena määrata oma lemmiktreeningud, et neid kiiremini leida. Treeningu aktiveerides avaneb GPSi ekraan (välitreeningu puhul), mil kell Sinu asukoha lukustab ning Venu 2 Plus teeb seda üsna kiirelt. Treeningu kestel jälgib kell Sinu tempot, läbitud vahemaad, pulssi, jooksurütmi, sammupikkust ning muidugi ka kalorikulu ja veekaotust.

Samuti ei puudu Venu 2 Plus’ist animeeritud treeningute funktsioon, mis võimaldab animatsiooni järgi erinevaid hajrutusi teha. See on hea abiline kõigile, kes varemalt palju jõutreeninguid või joogaharjutusi katsetanud pole, sest animatsioon näitab kõik puust ja punaseks ette ära.

Garmin Venu 2 Plus on (sarnaselt kõigile Venu seeria mudelitele) kell nagu orkester. Kuigi see ei anna nii põhjalikku tagasisidet nagu Forerunner või fenix seeria spordikellad, siis enamiku spordiharrastajate vajadustele vastab see ilmselt küll.

 

KOKKUVÕTE

Garmin Venu 2 Plus

Garmin Venu 2 Plus on teretulnud täiendus armastatud Venu seeriasse. Uued funktsioonid teevad kella veelgi nutikamaks võimaldades kellaga telefonikõnesid teha ning igal ajal häälassistendilt nõu küsida.

Lisaks nutikusele on Venu 2 Plus endiselt suurepärane aktiivsus- ja tervisemonitor ning pakib endasse muidugi ka Garmini hinnatud spordifunktsioonid. Garmin Venu 2 Plus sobib ideaalselt nende randmetele, kes hindavad Garmini täpset aktiivsus- ja tervisejälgimist ning spordifunktsioone, kuid on puudust tundnud põhjalikematest nutifunktsioonidest.


+ Uued häälfunktsioonid on intuitiivsed ja lihtsad kasutada
+ Põhjalik ja täpne tervisejälgimine
+ Täpne treeningute salvestus nagu ka sportlikemates Garmini kellades
+ Ilus disain
– Kui häälfunktsioonid külmaks jätavad, on muutus Venu 2 mudeliga võrreldes väike
– Juhtmevaba laadimine puudub endiselt

– Akukestvus on lühem kui Venu 2 mudelil
– Mitte kõige rahakotisõbralikum hind

 

Garmin Venu 2 Plus nutikella soovitame osta Photopointist ››