Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 14. juuli 2024

Rulli end üles

Üles

1 kommentaar

D-Fruit magnetiga LED valgusti on universaalseim omade seas

D-Fruit magnetiga LED valgusti on universaalseim omade seas
Kert Kõivik

Igasuguseid väikeseid odavamapoolseid LED valgusteid on turul must-miljon ning orienteeruda, milline neist täidab oma eesmärki ja mis oleks just piisavalt suurte kasutusvõimalustega, on päris keeruline.

Seetõttu sattus minu kätte hiljuti poelettidele jõudnud D-Fruit DF622 Magnetic nime kandev LED valgusti, mis on samuti pisike, kuid kannab endas ootamatult palju kasutusvõimalusi, mida ei oskaks kohe isegi ette näha.

Seda alates sisu loomisest kuni lihtsalt ühe pimeda toanurga valgustamiseni. Nii et tule kaasa ja vaatame kõik need kohe koos üle :)

Mis on D-Fruit DF622 komplektis ja millised on selle omadused?

D-Fruit LED lampi karbist välja võttes leiame komplektist lisaks LED valgustile endale ka USB-C laadimiskaabli, klamberkinnituse, ¼” cold shoe adaptri ning kleebitava magnetrõnga.

D-Fruit LED lamp Magnetic (DF622)

 

Antud videovalgustil on statiivikeere, et kasutada seda koos statiiviga ning ühelt küljelt leiame kolm juhtnuppu, mille abil saab muuta valge temperatuuri ning valguseastet.

Sellele D-Fruit valgustil on kokku 45 LED dioodi (24 külm valget ja 21 soe valget) ja see omab kolme erinevat värvitemperatuuri režiimi: vastavalt siis külm valge ja soe valge ning lisaks ka neutraalne valge.

Lisaks on võimalik lülitada viie erineva ereduse taseme vahel – hoides pluss või miinuse nuppu all on võimalik valguseastet ka sujuvalt reguleerida.

D-Fruit LED lamp Magnetic (DF622)

Valge režiimid

D-Fruit LED lamp Magnetic (DF622)

Tugevusastmed

Valgusti tagaküljelt leiame ka pisikese fakti, et valgusti CRI ehk värviedastusindeks on umbes 90. Maarjamaa keeli tähendab see seda, et valgusti objektide värve üleliia ei moonuta.

Võrdluseks ka, et tippklassi videovalgustite CRI väärtused küündivad üle 96’e ehk 90 on siiski juba väga heasaavutus.

Aku kestab 1000 mAh mahutavuse juures 2,2h ja seda maksimaalse heledusega, kuid sealjuures tuleb arvestada, et täislaadimiseks kulub samuti 2 tundi. Laadimine käib, nagu ikka, USB-C kaabli kaudu, mis on kohe ka karbis kaasas.

D-Fruit DF622 LED lambi kasutusvõimalused

See LED lamp on D-Fruiti poolt disainitud nõnda, et seda oleks võimalik kasutada koos telefoni, kaamera aga ka lihtsalt praktilise valgustina.

Kasutusviise selle puhul on tõenäoliselt ülipalju ja kõiki ei hakka ja isegi võib-olla kohe ei oska välja tuua, sest selle kasutamine tahab puhtalt Su enda loomingulisust, kuid toon iiski mõned välja, mis mulle tunduvad olulised.

D-Fruit LED lamp Magnetic (DF622)

D-Fruit LED lamp Magnetic (DF622)

Kui enne mainisin magnetrõngast, siis valgusti on ühilduv “MagSafe” kinnitust omavate iPhone nutitelefonidega ehk valgusti on magnetiga kinnitatav telefoni tagumisele küljele.

Kui iPhone on vanem või hoopis mõne teise brändi telefon, siis saab kaasasoleva magnetrõnga telefonile või telefoni ümbrise külge kleepida.

Lisaks “MagSafe” võimekusele saab valgustit telefonile kinnitada kasutades kaasasolevat klambrit – sealjuures mainin, et klambri pea on lausa 360 kraadi pööratav.

D-Fruit LED lamp Magnetic (DF622)

D-Fruit LED lamp Magnetic (DF622)

Sama klambriga võib valgusti kinnitada ka näiteks sülearvutile ehk klambri võib asetada kenasti veebikaamera kohale ning klambril olev auk ei kata kaamerat ära. Nii on Su veebikõned või Zoomi koosolekud kohe professionaalsema väljanägemisega.

D-Fruit LED lamp Magnetic (DF622)

Valgustit on võimalik kombineerida ka teiste tarvikutega: näiteks D-Fruiti rinnakinnitusega.

Kerge nikerdamisega õnnestus mul valgusti kinnitada ka Peak Design’i Capture Clipi külge aga selleks peavad sul olemas olema õiged kinnituslülid.

Kui seda teha ei õnnestu, siis sobib valgusti koos klambriga kenasti ka koti rihma külge kinnitamiseks.

D-Fruit LED lamp Magnetic (DF622)

Koos D-Fruit rihmakinnitusega, klambriga ja Capture Clipiga

Muljed D-Fruit DF622 magnetkinnitusega valgustist

Ma ise ei ole soodsamate LED valgustite poole siiani eriti vaadanud, kuid see väike D-Fruit on hästi õnnestunud toode.

Valgusti läheb piisavalt eredaks, et näiteks selfie tegemiseks või endast video tegemisel saaks näo ära valgustaks. Samuti sobib valgusti väga hästi tootepildistamisel kerge täitevalguse tekitamiseks.

D-Fruit LED lamp Magnetic (DF622)

 

Magnet, mis iPhone külge kinnitub on piisavalt tugev, et valgusti telefoni küljest ära ei kukuks, kuid vajab märkimist, et see tahab mõnikord natuke peenemat sättimist, et valgusti serv ei oleks kaamerapildis näha.

Magnetiga annab valgustit kinnitada ka metalli külge, kuigi torude külge kinnitamisel on mõtekas võimalusel kasutada klambrit, sest asendi leidmine on üpris keerukas.

D-Fruit LED lamp Magnetic (DF622)

Kui sisuloome vajadust ei ole, siis võib seda kasutada väga hästi näiteks pimeda riidekapi või mis iganes pimeda toanurga heledamaks tegemiseks.

Hea kaaslane on see samuti matkamisel näiteks telgi valgustamiseks või nagu enne näitena tõin, seljakoti külge kinnitamiseks. Loomulikult on igati suur pluss valgusti kompaktsus.

Väikeseks küsimärgiks jäi minu jaoks siiski ilmastikukindlus ja kas sellega kannatab minna näiteks vihma kätte? Oletades, et ilmakindla valgustiga tegu ei ole, siis sobiks võib-olla komplekti juurde mingusugune ümbris, mis ilmastikuolude eest kaitseks.

Kokkuvõtteks

D-Fruit DF622 Magnetic on ülimalt hea valik, kui on vaja oma valgustite hulka lisada üks väike, kompaktne ning äärmiselt universaalne valgusti, sest kõigest 24,99 euro eest julgen seda kindlasti soovitada!

D-Fruit LED lamp Magnetic (DF622)

 

Järgmine ülevaade

See on kõige värskem ülevaade.