Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 18. juuni 2024

Rulli end üles

Üles

1 kommentaar

Nutikell Huawei Watch Fit 3 – taskukohane ja stiilne nutiabiline

Nutikell Huawei Watch Fit 3 – taskukohane ja stiilne nutiabiline
Elmo Mandel

Järjekordne tehnikavidin on minu poolt testitud – nutikell Huawei Watch Fit 3.

Huawei toodetega olen varasemast tuttav ja huvitav oli näha, mida suudab natuke läänemaailmas põlu alla sattunud Hiina tehnikahiid selle äsja turule jõudnud mudeliga tõestada. 

Nutikell Huawei Watch Fit 3, saame tuttavaks!

Pakendil oleva pildi pealt on näha kella stiilne disain, mis kohe kutsub seda kandma. Avan karbi ja võtan nutikella välja, et hakata seda seadistama ja telefoniga ühendama. Nutikell Huawei Watch Fit 3 on halli värvi ning randmele kinnitab seda nailonist hall rihm. Eestis on võimalik antud kella osta roosas, mustas ja valges värvitoonis.

Nailonrihm on pehme ja mugav ning ei ärrita rannet. Mõned kellarihmad on üsna ebamugavad ja võivad kella kandmise ebamugavaks muuta.

Õnneks on insenerid Huawei nutikell Watch Fit 3 kellarihma vahetamise kiirkinnituse abil väga lihtsaks teinud. Huawei nutikellale on poodide valikus saadaval erinevatest materjalidest kellarihmasid, mille hulgast leiad sobiva igaks puhuks.

Huawei Watch Fit 3

Kuidas ühildub Huawei nutikell Watch Fit 3 telefoniga? 

Huawei nutikell Watch Fit 3 ühildub Bluetoothi kaudu Huawei Tervis (Health) äpiga. Tean varasemast kogemusest, et minu Android telefon hoiatab Huaweiga ühildamise eest.

Nimelt Euroopa Liidus ei lubata teatud Huawei teenustel toimida spionaaži kahtluse tõttu. Seda alla laadides annab Google hoiatuse, et tegemist on mitteturvalise keskkonnaga. Mina annan siiski nõusoleku ja laen rakenduse alla.

Bluetooth leiab minu Android telefoni ja Huawei Watch Fit 3 on mõne minutiga ühendatud telefoniga, lihtne! Mõne teise tootja mudeliga ühendamisel olen sageli kurja vaeva näinud. Huaweil toimib kõik lihtsalt.  

Huawei Watch Fit 3 peamised tehnilised andmed:

Ühilduvus Android 8+, iOS 13+
Ekraan

Puutetundlik, 480×408 AMOLED

Ekraani suurus 1.82 tolli
Aku eluiga kuni 7 päeva
Kaal 26 g
Muud funktsioonid Pulsimõõtja, une aktiivsuse jälgija, kaloriloendus, stressitaseme jälgija, vere hapnikusisalduse mõõtmine jne

Huawei üllatab Fit 3 nutikella disainiga

Kõigepealt paistavad silma nutikella disain ja mudeli kergus. Nutikella ehib suur 1.82 tolline AMOLED ekraan.

Üllatab ekraani eredus, mis isegi päikesepaistelise ilmaga on kergesti loetav.

Ekraanikuvasid on võimalik soovi korral vahetada Huawei Tervis äpis. Ereduse tõttu on kella sihverplaat hästi silmatorkav ja pilkupüüdev. Hall metalne värv lisab kellale soliidsust ja see sobib käel kandmiseks nii koosolekul kui ka jooksurajal. 

Huawei Watch Fit 3

Kohe võin ka mainida, et Huawei lahendus asetada kellale 2 juhtnuppu on geniaalne! Ülemine nupp on traditsioonilise kellanupu moodi rõngas, millelt saad juhtida ekraanikuva ja menüüsid.

Alumine nupp töötab kiirvaliku nupuna, mida saad ise seadistada vastavalt oma soovile. Keskmise harrastussportlasena on mul seal by default treeningäpi avamine. 

Ekraanikuvad on vahetatavad Huawei Tervis äpis ja laiast valikust leiad sobiva kasvõi igaks erinevaks nädalapäevaks. 

Kell ise on väga kerge ja ülimugav kanda nii päeval kui ka öösel. Käekarvad ei jää rihma vahele kinni ja nailonrihm ei sooni rannet. Palava ilmaga ei lähe rihm higist märjaks. 

Huawei äpp Tervis (Health) lai valik spordimenüüsid kutsub liikuma

Huawei Watch Fit 3 paistab kõige enam silma fitnessi ning tervise jälgimise poolest.

Watch Fit 3 pakub üle 100 erineva treeningrežiimi ja on valikusse lisanud ka jalgpalli ning korvpalli. Jalgpalli jälgijana võin öelda, et pea enamik tippjalgpallureid kasutavad pidevalt nutikellasid treeningutel, sest keha monitoorimine on neile ülioluline. 

Sisseehitatud GPS lisab Huawei nutikellale mugavust ja võimaldab ka telefoni koju jättes oma marsruute jälgida.

Huawei Watch Fit 3

Tervise monitoorimine Watch Fit 3 abil on lihtne

Nutikella testides tuleb kasuks, et liigun igapäevaselt üsna palju. Sammuloendur teeb Huaweil oma tööd hästi ja katkestusi ühenduses ei ole.

Nutikell Watch Fit 3 teavitab sind, kui oled oma päeva sammud täis astunud. Loomulikult käib taustal ka kulutatud kalorite loendur ja täiustatud Huawei Truseen 5.5 tehnoloogial põhinev südame löögisageduse loendur. 

Une kvaliteedi jälgimine on olnud nutikellade juures alati minu lemmikuks. Huawei Watch Fit 3 on välja töötanud TruSleep 4.0 algoritmi, mille põhjal arvestatakse üsna detailselt sinu une kvaliteeti.

Huawei Tervis äpis saad täpse ülevaate une kestvusest, kerge ja sügava ning REM-une staadiumite kohta. Mõned kasutajad on kirunud Huawei Watch Fit 3 puhul kohatist ebatäpsust, ent minul salvestab nutikell une näitajad ilma tõrgeteta. 

Huawei Watch Fit 3

Huawei Watch Fit 3

Uni on meie tervise juures kõige olulisemal kohal ja selle rakenduse abil saad salvestada oma unerežiime ja näha, kuidas muutused päevakavas sinu une kvaliteeti muudavad.

Lisaks saab tänu äpile salvestada une ajal esinenud helisid: olgu see siis norskamine, sonimine või mõni muu heli. Äpp annab ka soovitusi une kvaliteedi parandamiseks. 

 

Seljad vastamisi: Watch Fit 3 ja Huawei Watch Fit 2 

Võtan sportlikust huvist ette ka Huawei Watch Fit 2 andmed ning kõrvutan neid värske Watch Fit 3 näitajatega. Huawei on Fit 3 mudelit luues teinud muudatusi nii disainis kui ka tehnilistes lahendustes. 

Huawei Watch Fit 3

Ekraani diagonaal on kasvanud 1.74 tolli pealt koguni 1.82 tollini. Uus on ka operatsioonisüsteem ning uuendatud said ka mõned terviserakendused. 

Täpsemad võrdlusandmed:

Tehnilised näitajad Huawei Watch Fit 2 Huawei Watch Fit 3
Ekraan AMOLED 336×480 AMOLED 480×408
Diagonaal

1.74 tolli

1.82 tolli
Aku kestvus 7-10 päeva 7-10 päeva
Bluetooth kõned Jah Jah
Viipemaksed Ei Ei
Kaal 21 g 26 g
Korpus Plastik Alumiiniumsulam

Huawei Watch Fit 3 on mugav ja lihtne kasutada

Nagu ennist sai juba põgusalt mainitud on just Huawei Fit nutikella kasutamine see, mis kindlasti paneks mind seda nutikella valima.

Menüüdes navigeerimine on mugav just tänu pööratavale kroonile. Erinevate menüüde vahel liikumine on imelihtne ja see teeb nutikellal svaipimise ülilihtsaks. Ekraan ei viivita ja liigub sujuvalt.

Huawei Watch Fit 3

Huawei Watch Fit 3 aku kestvus teeb rõõmu

Minu kasutajakogemus ütleb, et Huawei enda poolt välja käidud kuni 10-päevane aku kestvus on suure varuga antud.

Minu käel oli kell 10 päeva ja seda käele pannes oli aku täituvus 70%. Selle testperioodi lõpuks oli seal veel paari päeva jagu särtsu sees, seda koguni 20% jagu täismahust.

Eks kindlasti oleneb aku kestvus seadme kasutamise intensiivsusest, kuid kuni 10 lubatud päeva kestab Huawei Watch Fit 3 aku kindla peale. Pikk aku eluiga on plussiks neile, kellele ei meeldi iga mõne päeva tagant oma nutikella laadida.

Huawei Watch Fit 3

Ainukene miinus, mis tuleb pähe Huawei Fit 3 nutikella juures on magnetühendus kella ja laadija vahel. Kui laadija juhe jääb krussi, siis võib juhtuda, et laadija tuleb magnetühendusest lahti. 

 

Kokkuvõte Watch Fit 3 testperioodile

Huawei Watch Fit 3 on nutikell, mis väärib igati kiitust. Selle taskukohasus ja funktsionaalsus koos stiilse disainiga teeb sellest kindlasti ahvatleva kaaslase nutikella huvilisele.

Huawei Watch Fit 3

Nutikella kergesti loetav ekraan ja lihtne menüüde kasutamine lisab mugavust ja kiirust kellas navigeerimiseks.

Siinkirjutaja soovitab Huawei Watch Fit 3 aktiivse eluviisiga inimesele, kes hindab stiili ja peab lugu spordist. Parim nutikell omas hinnaklassis.