Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 22. mai 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Nägusa Garmin Lily nutikella ülevaade

Garmin Lily – elegantne nutikell naistele
Kadi Huizinga

Naistelt naistele – selle uue kella loomiseks küsitles Garmin naisi üle terve maailma, et välja selgitada, mida nemad nutikellalt soovivad. Selle tulemusel sündis Garmin Lily – väikse, klassikalise korpuse, kauni mustrilise sihverplaadi ja peene randmerihmaga nutikell.

Lily tõotab pühendunult Su aktiivsusel ja tervisel silma peal hoida ning seda kella välimuse osas kompromisse tegemata, aga vaatame lähemalt, kas Garmin Lily kauni välimuse taga ka sisu on.

 

DISAIN

Kui ma kellakarbi esmalt avasin oli mu esimene reaktsioon: “Nii pisike!”. Sest tõesõna – Garmin Lily on kõige väiksema sihvriga nutikell, mis minu randme pealt läbi on käinud. Vaid 34 mm diameetriga kellasihver ja peen 14 mm randmerihm sobitub ideaalselt ka kõige nõtkematele randmetele – ideaalne valik, kui teised käekellad Su randmel liiga kobakad on tundunud.

Garmin Lily

Garmin Lily loodi kahes eri mudelis: Classic ja Sport. Nende kahe vahe seisneb vaid kellarihmas ja sihvridisainis – Classic mudel tuleb nahast rihmaga ning Sport mudel silikoonist rihmaga ning igal mudelil on erineva mustriga ekraan. Minu käe peal käis Garmin Lily Sport mudel rose gold detailide ja liivakarva rihmaga. Lily kellarihmad on kusjuures ka vahetatavad, nii et saad kella väljanägemist vastavalt riietusele ja meeleolule muuta. Nahast kellarihmad on kahtlemata mugavad ja stiilsed ning silikoonist kellarihmad on kindlasti parim valik trenni tegemise ajaks.

Garmin Lily on varustatud ühevärvilise LCD puutetundliku ekraaniga. Akukestvuse pikendamiseks ei ole kella ekraan alati aktiivne – ekraan ärkab rannet tõstes või klaasile koputades. Kui ma tavaliselt natuke nurisen sellise lahenduse üle, siis Garmin Lily puhul see isegi ei häiri, kuna ekraani kustudes ei jää randmele tühi must ring vaid ilus mustriline disain.

Garmin Lily

Panin tähele ka seda, et võrreldes sarnaste vivomove seeria kelladega, on Lily ekraan märkimisväärselt tundlikum ja ärkab kätt tõstes või koputades kiiremini kui vanemad kellad. Ainult seatud unetundide vahepeal on Lily üsna veendunud, et peaksid magama ega reageeri koputusele nii varmalt.

Lily väikse korpuse sisse on suudetud pakkida kuni 5 päeva kestev aku. Reaalses kasutuses mõjutavad akukestvust mitmed faktorid nagu see, kui sagedasti trenni teed, kas Pulse Ox sensor töötab ainult uneajal või ööpäevaringselt jms. Üldiselt võib arvestada, et Lily’t peab laadima umbes kaks korda nädalas, mis pole nutikella kohta üldse paha tulemus.

Ekraan Ühevärviline TFT LCD ekraan
240 × 201 pikslit
Puutetundlik
40 × 40 mm
Corning Gorilla Glass 3
Sensorid Optiline pulsiandur
Pulssoksümeeter
Kiirendusmõõtja
Valguse andur
Ekraani kuva Kuupäev ja kellaaeg
Päeva ülevaade
Terviseandmed
Pulss
Sammud
Body Battery
Kalorid
Veetarbimine
Naiste tervis
Nutiteavitused
Ilmaprognoos
Kalender
Muusika
Nutitelefoni märguanded Kõned
SMS
E-mail
Kalender
Rakendused
Sotsiaalmeedia
Passiivsus
Äratus
Aktiivsuse & tervise jälgimine Sammud
Läbitud vahemaa
Nädala intensiivsed minutid
Unekvaliteet
Veetarbimine
Keha energiavarud (Body Battery)
Vere hapnikusisaldus
Passiivsus
Ühendused Bluetooth
Ilmastikukindel 5 ATM
Sobib ujumiseks
Aku Kuni 5 päeva
Laadimine spetsiaalse kaabliga
Mõõtmed 34,5 × 34,5 × 10,15 mm
Kaal 24 grammi
Rihma pikkus 110–175 mm
Sport mudeli värvivariandid Rose gold/helebeež
Hele kuld/valge
Tumelilla

Garmin Lily Garmin Lily Garmin Lily Garmin Lily Garmin Lily Garmin Lily 

FUNKTSIONAALSUS & KASUTUSMUGAVUS

Garmin Lily on varustatud puutetundliku ekraaniga, millel libistades saab liikuda kella vahelehtede vahel. “Minu päev” alaleht kuvab päeva aktiivsusstatistikat: astutud samme, põletatud kaloreid ja nädala intensiivseid minuteid ning “Tervisestatistika” alaleht näitab päeva pulsiinfot, stressitaset ja body battery seisu. Et Lily on loodud naistelt naistele, siis on see muidugi varustatud ka spetsiaalse naiste tervise vahelehega, kus saab silma peal hoida oma tsükli sümptomitel aga ka raseduse planeerimisel, kui see Sulle päevakohane on. Kella ekraanile saab lisada ka veetarbimise jälgimise vahelehe – nii on lihtsam joodud vee kogusel silma peal hoida.

Garmin Lily

Kella treeningrežiimide ja seadeteni jõudmiseks on ekraani alaosas väike puutetundlik nupp. Selles menüüs saab valida ka erinevaid ekraanikuvasid, seada äratusi, näha VO2max mõõtu, sättida ekraani eredust ja tundlikkust jm.

Garmin Lily

Garmin Lily ühildub iOS ja Android nutitelefonidega ning saadab aktiivsuse ja treeningute info otse Garmin Connect rakendusse. Samuti toob kell nutitelefoni potsatavad märguanded ka otse randmele. Tänu sellele saad kiirelt kella pealt kiigata, milline rakendus Su tähelepanu nõuab ja enne telefoni järele haaramata hinnata, kas see vajabki üldse kohest reageerimist. Ehk aitab nutikell niimoodi aidata ekraaniaega veidi vähendada.

Garmin Lily

Kella ekraanile jõudvatele tekstsõnumitele (olgu selleks siis SMS, Messenger, WhatsApp vms) saab ka otse ekraanilt vastata. Seda endiselt vaid siis, kui kell on Android telefoniga ühendatud.. Päris otse sõnumeid endiselt välja trükkida ei saa, kuid Garmini rakenduses saab luua enda kirjutatud vastuseid või kasutada olemasolevaid stamplauseid.

Garmin Lily

 

Lisaks saab kella kaudu kursis püsida ilmaprognoosiga ja juhtida telefoni muusikarakendust. Veidi üllatavalt – on ju Garmin Lily elustiilikell – ei toeta Lily Garmin Pay viipemakseid ega võimalda ka kella sisse muusikat alla laadida nagu Garmini uuematel kelladel juba tavaks on saanud. Eks see nutipagas on küll üsna õhuke, kuid ilmselt paljud meist rohkemast ka puudust ei tunneks.

Garmin Lily

Garmin Lily

Kusjuures nüüd oled kindlasti juba märganud, et kella menüü on võimalik seadistada eestikeelseks. Seda saab teha sõltumata sellest, mis keeles Su telefon on – nii et ka iPhone kasutajad saavad Garmini kellasid eesti keeles kasutada. Ka Garmini rakendus on saadaval eesti keeles, kuid see on sõltuv sellest, milline on Su telefoni keel – kui telefon on seadistatud eestikeelseks, siis on ka Garmin Connect automaatselt emakeeles.

 

Aktiivsuse jälgimine & treening

Garmin Lily loeb igapäevaselt üles kõik astutud sammud ja mõõdab põletatud kaloreid, hoiab silma peal südametööl, vere hapnikusisaldusel ja keha energiavarudel.

Garmin Lily

Kell seab Sulle päevase sammueesmärgi, mis sõltub sellest, kui aktiivne oled olnud eelmisel päeval: mida aktiivsem oled, seda suurem on eesmärk järgmisel päeval ning laisemate päevade möödudes, ei hakka kell Sind sundima võimatuks ning seab realislikuma eesmärgi. Iga tunni tagant annab kell vibratsiooni ja utsitava lausega märku, et on aeg püsti tõusta ja lihaste turgutamiseks paar kõnniringi teha. Mida kauem istud, seda rohkem minuteid pead kõndima, et liikumisribast lahti saada.

Garmin Lily

Garmin Lily

Garmin Connect rakenduses näed täpselt ära, millal sammueesmärgi saavutasid..

Garmin Lily

.. ja kui kasutad kella järjepidevalt, saad vaadata kui aktiivne oled olnud terve aasta lõikes.

Lily ei puhka ka siis, kui Sina magad – hommikul ärgates ootab Garmini rakenduses unetundidest põhjalik graafik, millest näed, kui kaua olid sügava une, REM või pindmise une faasis. Uneinfot, stressitaset, aktiivsust ja stressitaset arvesse võttes mõõdab kell ka Sinu “keha akut” ehk Body Battery’t. See aitab mõista, kas Su keha vajab puhkust või oled valmis aktiivseks päevaks. Näiteks 75 juures on Su keha valmis trenni tegema, aga 30 juures hindaks väga, kui tõmbaksid diivanile kerra.

Garmin Lily

Keha aku tühjeneb!

Garmin Lily

Vaade ühe päeva akutasemele..

Garmin Lily

.. ja terve nädala kõikumistele.

Kella sisse on pakitud ka pulssoksümeeter, mis mõõdab vere hapnikusisaldust. Muidugi ei ole tegemist meditsiinilise seadmega, nii et kella mõõtmistesse tasub suhtuda kerge skepsisega ning hinnata näite suhtes varasemate mõõtmistega. SpO2 näit peaks tavaliselt olema 95–100%, aga kui kell mõõdab Sul tavapäraselt vähem, siis ei tasu ka muret tunda. Kui aga järsku mõõdab kell märgatavalt madalama hapnikusisalduse näidu, on võimalus, et miski on selle muutuse põhjustanud.

Garmin Lily

Minul näiteks kuvas kell stabiilselt verehapnikku 90% ümber.

Kella saab verehapnikku mõõtma sättida nii terve päeva kestel kui ainult uneajal. Kui see parameeter Sind aga kuigivõrd ei huvita, siis saab öise mõõtmise Garmin Connect seadetest ka välja lülitada ning seeläbi ka akut kokku hoida.

Garmin Lily mõõdab terve päeva kestel ka hingamise sagedust, nii uneajal kui ka trennis. See töötab koos kella stressijälgimise funktsiooniga, mis stressirohketel hetkedel Sulle meelde tuletab, et võiksid hetke enese jaoks võtta. Peale mõnd hingamisharjutust näed kohe kella ekraanilt, kuidas Su hingamissagedus ja stressitase alanevad.

Garmin Lily

Veel üks lihtsam, kuid mitte vähem kasulikum funktsioon, on Garmini veetarbimise jälgimine. Teame me ju kõik, kui oluline on igapäevaselt piisavalt vett tarbida, aga ometi on seda väga lihtne unustada. Kui oled varem telefoni mõne veerakenduse alla laadinud ja selle siiski peale päevast kasutamist ära unustanud, võiks see funktsioon Sind rõõmustada. Kella saab seadistada Sulle veejoomist meelde tuletama ning joodud vee koguse saab otse kella ekraanilt kohe sisestada. Saad seadistada endale meelepärase vee-eesmärgi või lasta kellal seda igapäevaselt kohendada vastavalt eelmise päeva veetarbimisele.

Garmin Lily

Sport

Garmin Lily ei ole küll kuskilt otsast spordikell, kuid siiski on sel mitmed treeningrežiimid: kõndimine, jooks, jooksulindil jooks, kardiotreening, jõutreening, basseinis ujumine ning jalgratas. Tänu integreeritud pulsiandurile on kell hästi kursis ka Sinu südametegevusega nii trennis kui puhkehetkel.

Garmin Lily

Garmin Lily

Kusjuures Lily’l pole integreeritud GPSi, kuid oskab GPS-info üles noppida ühendatud nutitelefonilt. Telefon on enamikul meist niikuinii alati kaasas ja minu kogemusel sai kell telefoniga treeningu alguses väga kiirelt ühenduse kätte – palju kiiremini, kui mõnel vingemal spordikellal läheb aega, et GPS-signaal kätte saada. Muidugi see võib sõltuda konkreetsest telefonist, Bluetooth ühenduse kvaliteedist ja isegi sellest, kui sügavale kotti Su telefon peidetud on. Juhul, kui armastad oma telefoni energiasäästurežiimil hoida, mis ei võimalda kellal rakendusega pidevat ühendust hoida, siis see funktsioon muidugi täpselt ei toimi.

Garmin Lily

Kella saab seada ka automaatselt treeningut tuvastama, kuid sel juhul ei ühendu see telefoniga ega saa sellelt GPS-infot, nii et see võib olla ebatäpne ega võimalda jooksu- või kõnniringi lõpus uurida treeningu marsruuti kaardil.

 

KOKKUVÕTE

Garmin Lily

Garmin Lily on kauni disainiga aktiivsuskell, mis pühendub pigem tervisele kui spordile. See on ideaalne valik neile, kes ei vaja viimasepeal nutividinat, kuid hindavad põhjalikku aktiivsus- ja tervisejälgimist ning lihtsamaid nutifunktsioone nagu telefoni märguanded, ilmaprognoos randmel ja telefoni muusikarakenduse juhtimine. Lily on isegi varustatud mitmete treeningrežiimidega ning integreeritud GPSi puudumist talle ülemäära pahaks panna ei saa – maratonitreenijad ei ole Garmin Lily sihtgrupiks niikuinii ja telefoniga ühendatud GPSi funktsioon töötab vägagi sujuvalt. Võib vist öelda, et Garmin Lily on täpne aktiivsusmonitor ja tervisejälgija, kuid kesine spordi- ja nutikell. Õnneks korvab tema kaunis välimus selle, mis seest puudu jääb. 

+ Ilus, veetlev disain
+ Ühendatud GPS töötab sujuvalt
+ Aku kestab hästi
+ Kerge ja mugav disain

– Ei toeta Garmin Pay viipemakseid
– Vähe nutifunktsioone

Garmin Lily

Ülevaade numbrites

Disain
9.5
Kasutusmugavus
9
Funktsionaalsus & täpsus
7.5
Hinna & kvaliteedi suhe
8
8.5

Kell-aksessuaar

Garmin Lily on ideaalne valik, kui Sulle on oluline põhjalik aktiivsus- ja tervisejälgimine, kuid täpselt sama oluline on ka kella kaunis välimus.