Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 13. okt. 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Hübriidne nutikell Garmin Vivomove HR :: Digitest

Garmin Vivomove HR – klassikaliseks käekellaks maskeerunud nutikell
Kadi Huizinga

Garmin Vivomove HR puhul on esmapilgul tegemist klassikalise käekellaga, kuid selle stiilse pealispinna all peitub enamat kui lihtne ajanäitaja. See loeb üles kõik sammud ja treeningminutid, jälgib pulssi ning toob randmele nutiteavitused. Tänu klassikalisele disainile ei pea seda kandes muretsema, et moepolitsei kriitiliste pilkude alla võiksid sattuda.

 

DISAIN

Garmini nutivõrudel ja spordikelladel on palju tugevusi, kuid sageli ei ole disain üks neist. Niisiis ei ole Vivomove seeria jaoks latt küll eriti kõrgele seatud, kuid Vivomove HR hüppab sellest kõrge kaarega üle. Võiks isegi öelda, et Vivomove HR on ilmselt kõige kaunim kell Garmini ridades. Boonusena peituvad selle klassikalise pealispinna all aktiivsusmonitori, spordikella ja nutikella funktsioonid.

Vivomove HR seeria koosneb Sport ja Premium versioonidest. Sport mudelitel on must või rose gold raam ning silikoonrihm ja Premium mudelitel hõbedane või kuldne raami ning nahast kellarihm. Kõik seeria kellad on 43 mm diameetrise sihvriga ning 20 mm rihmakinnitusega, mis võimaldab rihmasid mugavalt vastavalt tujule välja vahetada. Kella korpus on 11,6 mm paksune ning kaalub 40,8 grammi – piisavalt, et tunda, et miski tõesti randmel on, kui mitte niivõrd, et see häirima hakkaks.

Vivomove HR kellasihver on esmapilgul üsna tühi – kõigest tunni- ja minutiosuti ning Garmini logo. Ei midagi üleliigset ega keerulist, isegi mitte ühtki nuppu. Huvitavaks läheb aga siis kui randme üles tõstad või kella ekraani puudutad – kellaosutid nihkuvad paigast, et paljastada peidetud puutetundlik ekraan. See salaekraan kuvab kõike, mida sellisest hübriidist oodata – sammudest ja põletatud kaloritest nutiteavituste ja ilmaprognoosini.

Tänu sellisele nutikale disainile jääb Vivomove HR’ist elegantne käekella mulje, mis ei karju “nutikell” ega “aktiivsusmonitor”.

Vivomove HR on ka veekindel, nii et sellega saab südamerahus nii vannis kui basseinis käia. Kella aku kestab tavalise käekellana kasutades kuni kaks nädalat, ent kui veidi rohkem nutifunktsioone kasutada ja kella igapäevaselt trennis kasutada, langeb akukestvus viiele päevale.

Ekraan OLED
64 × 128 pikslit
9,6 × 19,2 mm
Korpus: ⌀43
Sensorid Baromeeter
Kiirendusmõõtja
Optiline pulsiandur
Valgussensor
Ekraani kuva Kuupäev ja kellaaeg
Passiivsuse riba
Astutud sammud
Trepiastmed
Päeva eesmärk
Nädala treeningminutid
Pulss (hetkepulss & keskmine puhkeasendi pulss)
Ilmaprognoos
Nutitelefoni märguanded
Stress
Aktiivsuse jälgimine Sammud
Läbitud vahemaa
Põletatud kalorid
Päevane aktiivsus
Unekvaliteet
Stressitase
Passiivsus
Ühendused Bluetooth 4.0 LE (nutitelefoniga ühendamiseks)
ANT+ (muude ANT+ seadmetega ühendamiseks)
Ilmastikukindel Ujumiskindel
Aku Integreeritud liitiumaku
5 päeva nutikas režiimis
2 nädalat analoogkellana
Laadmine spetsiaalse USB kaabliga
Rihma pikkus Small/Medium: 122 – 188 mm
Large: 148 – 215 mm
Kaal Sport: 40,8 g
Premium: 56,5 g
Värvitoonid Sport: must, rose gold/valge, rose gold/must
Premium: hõbedane/pruun, kuldne/pruun




FUNKTSIONAALSUS & kasutusmugavus

Vivomove HR menüüs liikumine toimub kella miniekraani puudutades ja libistades. Vasakule-paremale libistades näeb nii päeva aktiivsusandmeid nagu sammud, kalorid, trepiastmed, pulss, stress jne. Samuti näeb sellelt üsna väikselt ekraaniosalt uurida ilmaprognoosi ja lugeda ka  telefoni saabunud nutiteavitusi. “Lugemine” ei ole küll kella ekraanil kõige mugavam, kuna ekraaniosa on niivõrd väike ja korraga mahub sinna nii vähe teksti, et lõpuks sõnumi lõpuni jõudes hakkab sõnumi saatja juba kahtlema, kas Sa eales ka vastata plaanid. Kahju on ka sellest, et kella ekraanile saabuvaid nutiteavitusi ei saa täpsemalt seadistada – valida saab vaid, kas soovid kõiki teavitusi randmele, vaid kõnesid või üldse mitte midagi.

Kella treeningrežiimide ja seadeteni jõudmiseks on vaja pikemalt sõrme ekraanil hoida. Seal saab seadistada ka äratusi, näha V02max mõõtu ning treeningute ajalugu, sättida ekraani eredust, vibratsiooni tugevust jm. Muuhulgas saab seadetest muuta ka menüü keelt, mis õnnestus minul testimise alguses mitmeid kordi araabia keelde sättida.. Moraal – menüü tundma õppimine võtab veidi aega ja on oma lõputuna näivate libistamiste ja koputustega veidi tüütu.

Viimasel ajal on üha enam levinud aktiivsusseadmete muusika tugi, kuid Vivomove HR sisemälus muusikapaladele ruumi ei ole. Küll aga saab kella ekraanilt juhtida nutiseadmes parasjagu kasutatavat muusikarakendust – lugu käima või pausile panna ning lugu vahetada.

 

AKTIIVSUS & TREENING

Vivomove HR on igapäevaselt eeskujulik aktiivsusmonitor, mis loeb üles kõik astutud sammud ja trepiastmed, mõõdab põletatud kaloreid ja pulssi. Tänu integreeritud pulsiandurile on kell hästi kursis ka Sinu südametegevusega ning oskab ka selle kaudu stressitaset hinnata. Integreeritud pulsiandurile vaatamata püsib Vivmove HR endiselt pigem aktiivsusmonitoride klassis ega pürgi suuremat sorti spordikellaks.

Siiski on kellal mitmeid treeningrežiime nagu kõndimine, jooksmine, kardio, jõutreening ja “muu”. Tasub tähele panna, et Vivomove HRil puudub GPS võimekus, mistõttu sobib see pigem sisetreeningute salvestamiseks. Kõndimise ja jooksmise režiimil rakendab kell spetsiaalseid algoritme ja kiirendusmõõtjat, mis loeb samme ja arvutab vahemaad käe liikumise põhjal – kindlasti mitte kõige täpsem mõõtmisvahend. Jõutreeningu režiimis salvestab kell lisaks treeningu ajale ja pulsile ka harjutuste korduseid. Siin teeb kell head tööd ülakeha harjutuste kestel, kuid jääb ilmselgelt jänni jalapäeval, kui Sa just kella jala ümber ei pane.. Ilmselt võiks Vivomove HR olla hea kaaslane neile, kes õue jooksurajale harva satuvad või välitreeningutel lihtsalt ülitäpsetest näitajatest ei hooli. Vähemalt pulssi mõõdab see ühtmoodi nii sise- kui välitreeningutel.

Kui kõik trennid tehtud, sammud astutud ning väljateenitud puhkus käes, hoiab Vivomove HR Sul endiselt silma peal. Uneaja ja -kvaliteedi jälgimiseks kasutab kell pulsiandurit ning salvestab hommikuks Garmin Connect rakendusse graafiku möödunud ööst. Sealt näeb, kuidas vaheldusid unerežiimid ning kui kaua puhkeaega kokku said. Üldiselt saab Vivomove HR sellega päris hästi hakkama, kuid võib vahel eksida ärkamise ja magamaminemise ajaga – eriti kui oled enne uinumist pikalt liikumatult näiteks raamatut lugedes või ei aja end kohe peale ärkamist kohe voodist püsti.

 

GARMIN CONNECT

Põhjaliku aktiivsusinfo analüüsi toob kasutajani Garmini nutiseadmete teine külg – Garmin Connect tarkvara, mis on saadaval nii nutirakenduse kui veebiteenusena. Seal toimub kella seadistamine, salvestub kogu aktiivsusinfo ning sünnivad põnevad graafikud. Kuna rakendusel on palju funktsioone ja lehekülgi võib selle tundmaõppimine võtta hetke aega, kuid kord sellega harjudes, on põhjalik aktiivsusinfo Sul otse käeulatuses.

Kiire ülevaate aktiivsusest ja sõprade tegevusest saab nii veebilehitsejas, kui nutitelefonis. Kõiki plokke saab veel omakorda lähemalt uurida, et näha graafikuid, mida Garmin koostab kogu Sinu aktiivsusinfo põhjal. Nii näed, kuidas Sinu aktiivsus kuude lõikes muutub, kuidas paraneb unekvaliteet ja väheneb pulss puhkeasendis.

Et kella enda ekraan on võrdlemisi väike, on selle seadistamine ja tundma õppimine Garmin Connect rakenduses kõige lihtsam.

Aktiivsusinfot saab rakenduses uurida mitmete perioodide kohta, kuigi kell ise salvestab samuti Sinu varasemaid treeninguid, siis Garmin Connectis säilib kogu treeninginfo igavesti ning see teeb kogu Sinu ajaloost – nii treeningutest, igapäevasest aktiivsusest kui uneajast – põhjalikud ülevaated ja kokkuvõtted.

Connect keskkonnas saab lisaks teenida ka virtuaalseid aumärke ja sõpradega võistelda. Kui need aga piisavalt ei motiveeri, püüab Garmin Insights funktsioon Sind laiskuse korral vajaliku aktiivsuse saavutamiseks õigele teele suunata.

Tänuväärne on see, et kella ja rakenduse koostöö sujub suurepäraselt. Kell sünkroniseerib automaatselt, nii on kõige uuem aktiivsusinfo Sul kogu aeg käeulatuses.

 

KOKKUVÕTE

Vivomove HR on kaunis hübriid, mis on üheaegselt klassikaline käekell, kui ka nutikas aktiivsusmonitor. Kella tradistsioonilise sihverplaadi all on peidus nutikas puutetundlik ekraan, millelt näeb aktiivsusinfot, ilmaprognoosi kui ka nutiteavitusi. Igapäevaselt loeb kell üles kõik sammud, kalorid ja trepiastmed, jälgib unetunde ning saab selle kõigega päris hästi hakkama. Samuti on kellal ka mitmed treeningrežiimid ja integreeritud pulsiandur, kuid sobib paremini sisetreeningute salvestamiseks, kuna sel puudub GPS funktsionaalsus.

+ Elegantne disain
+ Peidetud puuteekraan
+ Integreeritud pulsiandur
– GPS puudub
– Nutiteavitusi raske lugeda
– Keskmine akukestvus



Leia Garmin Vivomove HR Photopointi veebikaubamajast ››

Ülevaade numbrites

Disain
9.5
Kasutusmugavus
7
Funktsionaalsus & täpsus
8.5
Hinna & kvaliteedi suhe
9
8.5

Lihtsuses peitub võlu

Garmin Vivomove HR on kaunis hübriid, mis on üheaegselt klassikaline käekell, kui ka nutikas aktiivsusmonitor. Kella traditsioonilise sihverplaadi all on peidus nutikas puutetundlik ekraan, mis kuvab nii aktiivsusinfot, ilmaprognoosi kui ka nutitelefoni teavitusi. Igapäevaselt loeb kell üles kõik sammud, kalorid ja trepiastmed, jälgib unetunde ning saab selle kõigega päris hästi hakkama. Vivomove HR on ideaalne kell aktiivse elustiili poole püüdlejatele, kelle jaoks on kaunis disain prioriteet.