Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 22. juuli 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Fitbit Charge 3 – aktiivsusmonitoride tippklass :: Digitest

Fitbit Charge 3 kuulub aktiivsusmonitoride tippklassi
Kadi Huizinga

Fitbit on viimastel aastatel välja tulnud mitmete uute nutikelladega samal ajal kui Charge seeria rindel oli pikka aega vaikus. Kui Fitbit Charge 2 aastaid tagasi ilmavalgust nägi võitis see kiirelt rahva südame. Kaunis disain ja hea funktsionaalsus – mida veel lihtsalt aktiivsusmonitorilt soovida?

Eelmise aasta lõpus sai aga Charge 2 kauaoodatud järeltulija – Fitbit Charge 3 võttis kõik, mis Charge 2 võrus head ning viimistles ja täiendas seda vajalike uuendustega. Järgnevalt pakime lahti kõik, mida uuel Charge 3 pakkuda on.

 

DISAIN

Esmapilgul ei ole Fitbit Charge 3 võrreldes eelkäijaga olulist ümberdisaini saanud, kuid muutus peitub detailides. Fitbit Charge 3 on õhem ning märgatavalt kergem. Uue mudeli korpus on roostevaba terase asemel valmistatud alumiiniumist ning tundub tänu sellele igapäevasel kandmisel tunduvalt mugavam.

Võru ekraan on mõnevõrra suurem kui Charge 2-l ning tänu sellele on lihtsam kella menüüs liikuda ning ka nutiteavitusi lugeda. Siin trügib Charge 3 natuke nutikellade pärusmaale, kuigi spetsiaalsed rakendused puuduvad, hägustab võru edukalt aktiivsusmonitori ja nutikella piire.

Charge 3 on õhukese profiiliga ja käe ümber võrdlemisi mugav, kuigi kummist käerihm võiks olla veidi pehmem. Üldiselt tulevad kellade-võrude disaini kitsaskohad välja magama minnes – lihtsalt ei taha läbi une ühtki kobakat asja randme ümber tunda. Charge 3 pole küll väikseim võru, mis meil digitestis läbi on käinud (vaata Garmin Vivosmart 4 aktiivsusmonitori), kuid siiski ei häiri Charge 3 ka unetundidel.

Üks asi, mis Charge 3 korpuselt on kaotatud – küljenupp. Selle asemel on ekraani vasakul küljel väike puutetundlik lohk. Endiselt on võrul puutetundlik ekraan, mis on nüüd täielikult puutetundlik ning töötab palju paremini kui Charge 2 oma. Uut on ka kella veekindluses – varem pritsmekindel disain on nüüd täielikult ujumiskindel.

Samuti on võrreldes eelmise mudeliga saanud paremaks ka Charge 3 aku – kirjade järgi lubatakse võrule 7 päeva ning testimise käigus sai see lubadus ka kinnitust.

Ekraan OLED
Puutetundlik
22,7 × 34,5 mm
Taustvalgustus
Sensorid Kiirendusmõõtja
Optiline pulsiandur
Altimeeter
Vibratsioonimootor
SpO2 sensor
Ekraani kuva Kuupäev ja kellaaeg
Sammud / Sammud tunnis
Põletatud kalorid
Läbitud vahemaa
Trepiastmed
Päeva eesmärgid
Päeva treeningminutid
Pulss
Uneaeg
Nutitelefoni märguanded
Ilmateade
Nutitelefoni märguanded Kõned
SMS
E-mail
Kalender
Rakendused
Sotsiaalmeedia
Aktiivsuse jälgimine Sammud
Läbitud vahemaa
Põletatud kalorid
Automaatne eesmärk
Trepiastmed
Aktiivsed minutid
Unekvaliteet
Passiivsus
Ühendused Bluetooth 4.0 LE
Ilmastikukindel 5 ATM
Sobib ujumiseks
Aku Integreeritud liitiumpolümeeraku
Kestab kuni 7 päeva
Laadmine spetsiaalse kaabliga
Mõõtmed 38 × 22,7 × 11,8 mm
Kaal 29 grammi
Rihma pikkus Komplektis kaks suurust:
140–180 mm
180–220 mm
Värvivariandid Must/grafiit
Sinakashall/rose gold
Lavendel/rose gold (SE)
Valge/grafiit (SE)

AKTIIVSUS & SPORT

Kuigi Fitbit on viimasel ajal keskendunud suuresti nutikellade loomisele (Fitbit Versa & Ionic), on Charge 3 läbi ja lõhki aktiivsusmonitor. See loeb kokku kõik astutud sammud, põletatud kalorid ning läbitud kilomeetrid. Samuti hoiab võru silma peal ka Sinu uneajal.

Fitbit on aktiivsusmonitoride unejälgimises esirinnas. Võru oskab eristada pindmist, sügavat ja REM und ning teeb seda väga täpselt. Võrreldes samaaegselt kantud Garmini spordikellaga, tabab Fitbit täpsemini ära unne jäämise ning ärkamise kellaaja ning ka ootamatud öised ärkamised. Samuti teab Fitbit, et isegi lasteaiaeast välja kasvanutel tuleb ette päevi, mil üks kosutav lõunauinak kulub marjaks ära ning võru suudab ka need üles salvestada. Garmin seejuures seda ei oska.

Päeva jooksul kogutud aktiivsusinfo nägemiseks ei pea nutitelefoni järele haarama, sest võru kuvab ka enda ekraanil kõiki kogutud andmeid – sammud, hetkel käesolevas tunnis astutud sammud, pulss, läbitud kilomeetrid, kalorid, trepiastmed, aktiivsed minutid, unetunnid, trenniminutid, kaal ja isegi joodud vee kogus (kui see on rakenduses sisestatud).

Lisaks tavapärasele aktiivsuse jälgimisele pakub Charge 3 ka mitmeid treeningrežiime – jooksmine, ujumine, rattasõit, jooksutrenažöör jm. Üheaegselt mahub kella ekraanile kuus erinevat režiimi, täpsemalt saab neid seadistada Fitbit nutitelefoni rakenduses.

Rohketele treeningrežiimidele vaatamata puudub võru seest GPS-vastuvõtja. See tähendab, et omapead ei oska Charge 3 jooksu marsruuti kaardile kanda ega ka kilometraaži ja tempot arvutada. Siiski on sel olemas ühendatud GPS funktsioon, mis võimaldab võrul võtta GPS info ühendatud nutitelefonist. See tähendab küll, et välitrenni tegemise ajaks peab telefon alati kaasas olema. Samuti võib telefoniga ühendamine trenni alguses võtta hetke kauem, kui vahel maldaks oodata. Kui GPS-treeningud ei ole päris iga päev menüüs, siis on selline lahendus täiesti piisav (kui aga on, siis tasub Fitbiti ridadest Ionic nutikella poole vaadata).

Samuti on Charge 3 varustatud automaatse treeningu tuvastusega, mis tuleb kasuks, kui Sa ei viitsi iga kõnni või jooksu peale kella ekraanilt treeningut alustada. 15+ minutise kõndimise, jooksmise või ujumise järel tabab võru ise ära, et oled parajasti trenni tegemas ning salvestab treeningu omapead ikkagi ära. Sel puhul aga ei lülitu sisse ühendatud GPS, nii et välitreeningud saavad ilma kaardita salvestatud.

Lisaks on Charge 3 korpusesse peidetud optiline pulsiandur, mis töötab nii igapäevatoimetuste kestel kui trennis olles.

Pulsiandur mõõdab südametööd 24/7, nii tööl, trennis, diivanil kui uneajal. Tänu sellele oskab võru mõõta Sinu puhkeasendi pulssi, mis on heaks üldise tervise näitajaks. Mida madalam on puhkeasendi pulss, seda treenitum ja tervem on süda. Trennis võimaldab pulsiandur jälgida, et südametöö piisavalt üles läheks, et sellest kasu oleks ning samuti hoida silma peal, et pulss liiga kõrgeks ei läheks. Niisamuti saab tänu andurile pulsitsoonide järgi treenida.

Lihtsamatele aktiivsusmonitoridele omaselt (tegemist ei ole siiski tipptasemel spordikellaga) ei ole Charge 3 pulsiandur oma valdkonnas just kõige täpsem, kuid pühapäevasportlasi kindlasti hätta ei jäta.

 

NUTIFUNKTSIOONID

Fitbit on Charge seeriaga alati aktiivsusmonitori piire hägustanud. Nimelt on võru sees mitmeid nutifunktsioone, mida ootame nutikelladelt ning Charge 3 mudeliga on neid funktsioone kõvasti parendatud.

Charge 3 on varustatud puutetundliku ekraani ning puutetundliku “nupuga” (tegelikkuses õrn lohk korpuse küljel). Kui Charge 2 ekraani võis sageli ogaraks puudutada enne kui see reageerima hakkas, siis seda muret Charge 3 võruga üldse ei ole. Kella ekraan on vägagi puutetundlik ja reageerib puudutusele silmapilkselt.

Erinevalt Charge 2 ilmuvad nüüd lisaks kõnedele, sõnumitele ja kalendrisündmustele kella ekraanile ka kõik nutitelefoni saabuvad teavitused, olgu nendeks Facebooki märguanded või Duolingo öökulli manitsused – täpsemaid rakendusi, millelt teavitusi soovid, saab valida Fitbit rakendusest.

Charge 3 ekraan ning tekst on just õige suurusega, et ekraanile jõudvaid sõnumeid saab täismahus läbi lugeda. Ekraani ülaosast alla libistades avaneb kõikide seni avamata teavituste nimekiri, kus siis saab neid avada ja sulgeda või ignoreerida. Android telefonidega ühendatult saab sõnumitele ka eelseadistatud tekstidega võru ekraanilt vastata.

 

Charge 3 vs Charge 2

Peamised uuendused tabelis:

Fitbit Charge 3 Fitbit Charge 2
Korpuse materjal Alumiinium (kergem) Roostevaba teras
Kaal 29 g 36 g
Veekindlus Ujumiskindel (kuni 50 m) Pritsmekindel
Akukestvus Kuni 7 päeva Kuni 5 päeva
Telefoni märguanded Kõned, sõnumid, kalender, rakendused
Kiirvastused Androidil
Kõned, sõnumid, kalender
Sõnumitele vastata ei saa
Puutetundlik ekraan Üleni puutetundlik Reageerib koputusele
SpO2 sensor Olemas Puudub

 

Fitbit rakendus

Fitbit nutitelefoni rakenduses toimub põhjalikum võru seadistamine, sinna salvestub kogu aktiivsusinfo aegade algusest ning põnevad graafikud teevad statistika uurimise palju lihtsamaks. Rakendus on üsna intuitiivne ja lihtsastikasutatav. Erinevaid funktsioone ja lehekülgi on seal küll palju, kuid seda rohkem ka kasulikku infot.

Aktiivsusinfot saab rakenduses uurida mitmete perioodide kohta. Kui Charge 3 enda ekraanilt saab näha käesoleva päeva aktiivsust, siis rakenduses säilib kogu treeninginfo igavesti. Samuti analüüsib rakendus Sinu aktiivsust, näitab liikumismustreid ja loob graafikuid kõikvõimalike parameetrite kohta.

Fitbiti rakenduses saab lisaks teenida ka virtuaalseid aumärke ja võistelda sõpradega, kel samuti Fitbit randmel. Et Sind veelgi rohkem utsitada pakub Fitbit Coach näpunäiteid, et veelgi rohkem liigutaksid, piisavalt vett jooksid ja parajalt undki saaksid.

Nutitelefoni äpis saab võru ekraanile valida ka uue avakuva.

Charge 3 ja rakenduse koostöö sujub kui õlitatult – info sünkroniseerimine toimib automaatselt, nii on kõige uuem aktiivsusinfo Sul kogu aeg ka telefonis ootamas. Võid kohe peale trenni rakenduse lahti lüüa ning uurida, kui hea mõju treeningul Sinu päeval oli.

Samuti saab rakenduse sees kontrollida kõikide nutiteavituste seadistusi. Võta kõik maha või tee aktiivseks ning vali oma lemmikrakendused, mille märguannetest kindlasti ilma ei taha jääda. Rakenduses saab seadistada ka sõnumitele automaatvastuseid – kasuta stamplauseid või loo enda omad.

 

KOKKUVÕTE

Charge 3 võtab kindla koha Fitbit aktiivsusmonitoride tipus – tegemist on hästi läbimõeldud ning mitmekülgse võruga, mis saab hakkama nii aktiivsuse jälgimise, treeningute salvestamise kui nutiteavituste edastamisega. Tänu minimalistlikule disainile sobib Charge 3 hästi igapäevaseks ja -öiseks kandmiseks – nii saavad kõik sammud, kalorid, kilomeetrid ja unetunnid hõlpsalt üles loetud. Võrreldes Charge 2 on uuel mudelil mitmeid asjalikke uuendusi – kergem ja õhem korpus, parem puutetundlikkus, pikem akukestvus ja täielik veekindlus.

+ Kiirelt reageeriv puutetundlik ekraan
+ Uus kasutajaliides parem kui eelmisel mudelil
+ Paranenud akukestvus
+ Tundlik une jälgimine
– Endiselt pole integreeritud GPSi
– Kummist käerihm veidi jäik

Fitbit Charge 3 leiad Photopointi veebikaubamajast ››

Ülevaade numbrites

Disain
8.5
Kasutusmugavus
9
Funktsionaalsus & täpsus
8
Hinna & kvaliteedi suhe
9
8.6

Parem kui varem

Fitbit Charge 3 on hästi läbimõeldud ning mitmekülgne nutivõru, mis saab hakkama nii aktiivsuse jälgimise, treeningute salvestamise kui nutiteavituste edastamisega. Tänu minimalistlikule disainile sobib Charge 3 hästi igapäevaseks ja -öiseks kandmiseks – nii saavad kõik sammud, kalorid, kilomeetrid ja unetunnid hõlpsalt üles loetud.