Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 18. apr. 2024

Rulli end üles

Üles

5 kommentaari

Xiaomi Smart Band 8 aktiivsusmonitor on miniatuurne, ent tõhus

Xiaomi Smart Band 8 aktiivsusmonitor on miniatuurne, ent tõhus
Elmo Mandel

Sel korral jõudis minu kätte karbike, mille sees oli Xiaomi Smart Band 8 aktiivsusmonitor ja ega ma pikalt ei hakanud ootama – tegin pakendi kohe lahti ja tegin visuaalse tutvuse kellaga. 

 

Enne kui sisusse sukeldun, siis toon välja üldised andmed selle aktiivsusmonitori kohta:

  • 1,62-tolline värviline AMOLED ekraan
  • 200 erinevat ekraanikuva
  • 60 Hz värskendussagedus sujuvamaks puuteekraani kasutuseks
  • 150 treeningrežiimi
  • Südametöö jälgimine ja vere hapnikusisalduse mõõtmine
  • Une ja stressi jälgimine
  • 5 ATM veekindlus

Xiaomi Smart Band 8 aktiivsusmonitor

Minu kätte jõudnud mudel kannab lisanime “Graphite Black” ja see iseloomustab aktiivsusmonitori grafiitset musta värvitooni, mis muudab kella stiilseks. Müügil on “Champagne Gold” ehk kuldses šampanija toonis versioon.

Noobel on ka aktiivsusmonitori enda metallkorpus, mis lisab vastupidavust ja stiili ning läikivalt ilusa metalse tooni.

Xiaomi Band 8 on välimuselt kena ja viisakas ning sobib vabalt nii ülikonnaa kui ka vabaaja riietuse juurde.  

Vaatame siis, mis peitub stiilse ja mõõtmetelt üsna väikese Xiaomi Smart Band 8 sees  testimine alaku!

 

Kuidas tundub aktiivsusmonitor randmel?

Esimesena märgin ära, et monitori rihm on mugav ja kinnitub hästi: pole vaja sõrmedega teha võimatut akrobaatikat kellarihma sulgemisel. Rihm vahetub lihtsa kiirkinnituse abil. 

Kui aktiivsusmonitori rihm ei sobi sulle värvi poolest või soovid muust materjalist Xiaomi Mi Band rihma, siis leiad neid erinevate edasimüüjate valikust. 

Xiaomi Smart Band 8 aktiivsusmonitor

Saadaval on nii nahast, metallist ja ka silikoonist rihmasid erinevate kinnitustega ja samuti ehtena kaela riputamiseks ripatskinnitus. Kusjuures ripatskinnitusena säilib ka sammude lugemise funktsioon.

 

Kuidas küll Xiaomi Smart Band 8 tööle pannakse?

Üsna naljakas lugu juhtus juba aktiivsusmonitori randmele pannes. Nimelt ma ei saanud aru, kuidas see vidin küll tööle lülitatakse. Selgus, et Xiaomi Smart Band 8 aktiivsusmonitoril puudub juhtnupp!

Xiaomi Smart Band 8 aktiivsusmonitor

Pean tunnistama, et aktiivsusmonitori aktiveerimiseks pidin õpetust targematelt vaatama interneti vahendusel.

Sain teada, et kella tööle saamiseks on vaja laadija ühendada korraks aktiivsusmonitoriga. Laadijajuhe on karbis kaasas ja tegemist on mugava magnetlaadijaga. Kui ühendasin aktiivsusmonitori läbi laadija korraks vooluvõrku, lülitas Smart Band 8 end sisse.

 

Xiaomi Smart Band 8 pisikeses kestas on varjul suur süda

Surfates puutetundlikul AMOLED ekraanil ei tundu esialgu Xiaomi Smart Band 8 omavat erilist võimekust.

Xiaomi Smart Band 8 aktiivsusmonitor

Kui aga laadisin oma telefoni “MI Fitness” äpi, mis on saadaval Google Play ja Apple Store vahendusel, siis alles algas tõeline pidu!

 

Halda oma aktiivsusmonitori äpi abil

Enamik võimalustest, mida Xiaomi Band 8 kasutajale pakub, selgubki MI Fitness nutirakendust kasutades. Ma ütleks, et läbi äpi saab selle miniatuurse nutividinaga teha imesid!

Näiteks võimaldab äpp vahetada erinevaid ekraanikuvasid. Taustad on interaktiivsed ja kuvavad ekraanile just seda, mida sa soovid: pulss, teated telefonist, sammude arv või hoopis midagi muud.

Xiaomi Smart Band 8 aktiivsusmonitor

Osad ekraanikuvad on varustatud ka mõne lihtsa mänguga, mida igavuse peletamiseks bussis või lennureisil mängida. Isiklikuks lemmikuks sai ekraanikuva, mis sisaldas peastarvutamise ülesandeid. 

Mainin ka, et äpp ja kell ühilduvad omavahel ruttu ja mureta. Kogu protsess võtab sekundeid, hilisem seadistamine lisab mõned minutid. 

 

Ilmateade randmelt ilma “Aktuaalse Kaamerata”

Xiaomi Smart Band 8 kuvab 1,62 tolli laiusele ekraanile ilmateadet sinu poolt valitud neljas asukohas. Lisa oma lemmikud asukohad äpi abil ja saad värsket ilmateadet kõikjal, kus viibid oma randmele.

Xiaomi Smart Band 8 aktiivsusmonitor

Aktiivsusmonitor Band 8 Xiaomilt kuvab sulle ka erinevaid maailma kellaaegu. Vali ainult välja, mis piirkonnad sind huvitavad, kuhu reisid töö või puhkuse eesmärgil – Xiaomi Smart Band 8 hoiab sind täpsete kellaaegadega informeerituna. 

 

Automaatne heleduse reguleerimine hoiab silmi

Xiaomi Band 8 AMOLED täiustatud ekraan teeb kasutamise mugavaks, sest automaatne heleduse reguleerimine kohandab taustavalgust vastavalt ümbritsevale valgusele. Nii ei koorma tark ere ekraan hämaras sinu silmi ja kella on mugav kasutada. 

 

Aktiivsusmonitor Smart Band 8 motiveerib aktiivselt liikuma

Xiaomi Smart Band 8 on suutlikum kui oskasin loota: ta mõõdab su sammude arvu, jälgib hoolikalt sinu pulssi, monitoorib und ja mõõdab teisi kehalisuse aktiivsuse näitajaid. 

Xiaomi mõõdab ka hapniku taset veres ning tuletab meelde, kui oled jäänud natuke liiga kauaks istuma.

Lisaks kõikidele kehaliste parameetrite mõõtmisele on Xiaomi sisse peidetud ka 150 erinevat spordirežiimi, mille hulgas on jooksutreeningust ja kõndimisest kuni mitmete pallimängudeni ja isegi ujumiseni. Viimast neist sai ka proovitud ja Xiaomi Band 8 töötab hästi ka vesises keskkonnas.

 

Seljad vastakuti: Xiaomi Smart Band 8 vs Xiaomi Smart Band 7

Võrdlusmoment on tore moment, sestap paneme seljad vastakuti kahel Xiaomil:

Mida võrdleme? Xiaomi Smart Band 7 Xiaomi Smart Band 8
GPS Ei Ei
Ekraan

1,62”, AMOLED, 192×490 pikslit resolutsioon

1,62”, AMOLED, 192×490 pikslit resolutsioon
Spordirežiimid 100+ 150+
Puuteekraani värskendussagedus 30 Hz 60 Hz
Aku eluiga 14 päeva 16 päeva
“Leia mu telefon” funktsioon Jah Jah

Nagu võrdlusest näha, siis enamik omadusi on üsna sarnased ja muutused võrreldes Band 7 mudeliga on pigem marginaalsed. 

Aku kestvus on muidugi üle prahi mõlemal mudelil ja tegelikult pole suurt vahet, kas sa laadisid oma aktiivsusmonitori 14 või 16 päeva tagasi.

Nähtav erinevus eelmise Xiaomi Band 7 mudeliga on aga ekraanivärskendus. Nagu võrdlus näitab, siis on see Band 8 puhul 60 Hz, mis teeb selle ekraani kasutusmugavuse sujuvamaks kui eelkäijal. 

 

Xiaomi Smart Band 8 – taskukohase hinnaga pisike tööloom

Ma olen ammu mõelnud, et peaks oma 9-aastasele pojale aktiivsusmonitori ostma. Talle meeldivad andmed, info, aja mõõtmine, sammude lugemine ja kõik muu säärane. 

Nüüd tean, et Xiaomi Band 8 oleks just hea valik, sest on mõistlikus hinnaklassis, mugav kasutada ja võimaldab nii palju erinevaid asju teha. Ja mitte ainult ei sobi see lapsele, aga oleks ka heaks kingituseks mõnele sõbrale, keda suunata natuke rohkem aktiivsusele. 

Xiaomi Smart Band 8 aktiivsusmonitor

Xiaomi Smart Band 8 on kompaktne ja mugav vidin, mis ei tekitanud kasutamise jooksul ühtegi ebameeldivat või häirivat hetke. Pigem üllatas Band 8 oma funktsionaalsuse ja kasutusmugavusega.