Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 28. apr. 2024

Rulli end üles

Üles

6 kommentaari

Amazon Echo Pop nutikõlar on nagu helge lapsepõlv

Amazon Echo Pop nutikõlar on nagu helge lapsepõlv
Erki Oras

Üks eesti kirjanikke kirjutas kunagi raamatu „Minu esimesed triibulised“.

Amazon Echo Pop noorusliku nutikõlariga lähemalt tutvudes tuli mul kange isu panna sellele ülevaatele pealkirjaks „Minu esimene nutikõlar“.

Õnneks või õnnetuseks ma seda siiski ei teinud, kuid võin jagada neid emotsioone, mis sellist pealkirja panema ajendasid. Läksime!

 

Amazon Echo Pop välimus

Amazon Echo Pop nutikõlar on välimuselt üsna pretensioonitu. Lihtne plastist poolkera, mis oma suuruselt meenutab suurepoolset õuna st poolikut õuna.

Minu kätte sattunud kõlar oli sellist pisut pleekinud sinist värvi (ametlik värvitooni nimi midnight teal), kuid saadaval on teisigi üsna pastelseid toone sh ka must (charcoal), valge (glacier white) ja lilla (lavender bloom).

Oma olemuselt meenutab mulle see kõlar Ikea toodangut, kuid kerge retroliku hõnguga, aga viimasele väitele ma mingeid argumente tuua ei oska – see on puhtalt tunnetuslik.

Amazon Echo Pop

Disain on minimalistlik, kuid mitte tingimata odav. Sama lugu on materjaliga – plast on meeldivalt tihke ega nagise käe all, kui seda pigistada. Isegi kõlari esikülge kattev tekstiililaadne materjal on kuidagi jäigem, kui keskmisel kõlaril. Meeldivalt tihke on ka kõlari luikvalge kaabel. Kõik see annab lootust, et kõlar just lapse näppude vahel kauem vastu võiks pidada.

Ainsaks pilgupüüdjaks sellel tagasihoidlikuse tippteosel on kitsas valgusriba kõlari ülaservas, mille valgusefektid annavad märku kõlari hingeelust, kuid enamuse ajast on see pimendatud.

Oma väärika välimusega annab Echo Pop silmad ette igasugustele odavatele, vilkuvate tulede jms säästukõllidele. Tegelikult pole seda piinlik panna oma töölauale või öökapile ka täiskasvanul.

Amazon Echo Pop ja Alexa rakendus

Echo Pop kõlari, kui sellise kasutamiseks tuleb nutiseadmesse sikutada “Amazon Alexa” rakendus, mis kannab siis Amazoni virtuaalassistendi nime.

See äpp tuletab mulle taas kooliaega meelde. Eeskätt seetõttu, et kuigi iseenesest on tegu üsna lihtsakoelise tarkvaraga, siis tuleb ometi selle täielikuks valdamiseks läbida teatav õppelõtk. Ehk siis tegu pole täielikult intuitiivse kasutajaliidesega nagu tänapäeval on moes.

Amazon Echo Pop nutikõlar

Amazon Echo Pop nutikõlar

Ja iseenesest pole see paha. Õppimine tuleb kasuks nii vanale kui noorele, vanemal inimesel aitab uute teadmiste omandamine lisaks võidelda igasuguste alzheimerite jms kognitiivsustõbede vastu. Saladuskatte all võin öelda, et tegelikult tahab ka rakendus oma kasutajat tundma õppida ning küsib seda juba kohe tutvuse alguses.

Peale nutirakenduse allalaadimist tuleb (ilmselt paljudel) luua oma Amazoni konto ja sinna sisse logida. Rakendusel on nii sätteid kui võimalusi omajagu, kuid neid kõiki pole vaja kohe alguses kasutusele võtta. Nagu öeldud võib aja jooksul samm-sammult areneda ning vähehaaval kõiki kõlari ja Amazoni hüvesid kasutama hakata.

Kuigi karbile on suurelt kirjutatud, et tegu on Bluetooth-kõlariga, siis reaalselt ühendus kõlar kenasti minu koduse 5GHz internetiga ning edaspidi meil mingist Bluetooth’ist enam juttu ei olnudki

 

Echo Pop nutikõlari kasutamine

Hakkame lõpuks vähehaaval ka selle ülevaate tuumani jõudma ehk, milleks Amazon Echo Pop hea võiks olla. Laias laastus jagunevad seadme funktsioonid neljaks – teiste nutiseadmete haldamine häälkäskluste abil, suhtlemine, oma päeva haldamine ja muidugi muusika kuulamine.

Kui häälkäskluste ja päevaplaani haldamisega on nagu kõigi nutiseadmetega, siis suhtlus ja muusikakuulamine sobivad ilmselt hästi lastele, kellel veel oma eelistusi väga välja pole kujunenud, kui ka mässumeelsetele noortele, kes tahavad pigem eristuda ja vastuvoolu ujuda.

Suhtlemise puhul saab näiteks Echo Pop’i kasutada, kui tavalist hands-free seadet, kuid selle mööndusega, et ka nö toru teises otsas olijal on telefonis Alexa rakendus (kõlarit õnneks pole vaja). Siis saab teise inimesega nii juttu puhuda, kui ka tekstisõnumeid saata.

Tänapäeval, kui erinevaid suhtlusrakendusi ja -võimalusi on nii üle mõistuse palju, siis tekitaks Alexa kasutamine suhtlemiseks illusiooni mingist salaseltsist või -sektist, kes kasutab omavaheliseks kommunikatsiooniks mingit eksootilist vahendit, mis muule maailmale on tundmatu.

Sama värk on ka muusikaga. Kui peaaegu kogu maailm (või vähemalt Euroopa) kasutab valdavalt Spotify’d, siis saab Alexast kuulata muusikat Amazoni põhjatutest varamutest. Taaskord võib kasutaja lõigata võimsalt “feimi” oma isepäisusega.

Amazon Echo Pop

Kuigi tegelikult saab Alexaga ühendada ka oma Spotify konto, siis selle kasutajad on diametraalselt vastastikustel seisukohtadel – seda võimalust hinnatakse viie palli süsteemis, kas ühe või viie palliga. See tähendab, kas miinimumi või maksimumiga.

Kahjuks kipuvad ülekaalus olema need, kelle ühendus Spotifyga just kõige paremini välja pole kukkunud, aga eks see ole igaühel endal katsetada. Peale Spotify saab Alexa kuulata ka TuneIn voogedastuse veebiraadioid. Muuseas, üks põhjus Echo Popi noortesõbralikkuses on Amazon Musicu taskukohane hind, sest kuumakse peaks olema väiksem kui viis eurot.

Selle Amazon Echo nutikõlari puhul ei pääse me mõistagi mööda helist ja siin ei maksa endale juba selle mõõtmeid arvesse võttes erilisi illusioone luua. Paraku pole siin tegu olukorraga, kus toote tagasihoidlikud mõõtmed peidavad endas midagi hämmastavat ja võimast – saund on üsna lame ja üheplaaniline.

Samas, koolinoore arenemata maitsele võib see tunduda täiesti adekvaatse heliallikana. Seda enam, et moodne popmuusika helikvaliteet on nii ehk teisiti üsna pretensioonitu.

Amazon Echo Pop

Mina ise paraku ei suutnud Echo Popiga isegi metsahääli kuigi kaua kuulata. Kui näiteks Apple HomePod Mini, mis mul öökapil seisab suudab loodushääli üsna ruumiliselt edastada, siis Echo Popi puhul oli üsna arusaadav, et need helid just sellest pisikesest plasttopsist välja tulevad. 

Küll aga on kõlarikene heaks võimaluseks noorele inimhakatisele ilma valehäbita ja tunnistajateta oma inglise keelt praktiseerida. See on kindel edasiminek, kui sa suudad kõlarile oma soove edastada või tema lamedavõitu kalambuuridest („zz Hey, Alexa, tell me a joke“) aru saada.  

 

Kokkuvõtteks

Omal ajal kooliõpilasena oleks ma olnud Amazon Echo Pop (nuti)kõlari üle sillas. Oleks pühapäeva hommikuti oma kirjutuslaua taga kuulanud sellest Meelejahutajat (mis oli selline nõukaaegne kreisiraadio) ning jälginud, kuidas kärbsed tüllist aknakardinal uhkelt päikesepaistes patseerivad. Lasknud Alexal kõneleda nagu piraat ning ikka ja jälle kuulanud tema kohmakaid naljakesi.

Amazon Echo Pop

Tänapäeva noored on ehk veidi nõudlikumad, kuid usun, et hoolimata oma väikestest kiiksudest suudab Alexa ka neile heaks kaaslaseks ja sõbraks olla. Õpetades neile kaasaegse nutitehnoloogia võimalusi, inglise keelt ja tagasihoidlikkust. Lisaks saab Echo Pop nutikõlari ka endale koju lohistada üsna mõistliku hinna eest.  

 

Photopoint.ee ostujuhid: