Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 4. okt. 2024

Rulli end üles

Üles

11 kommentaari

Huawei FreeBuds Pro 3 – kas tõesti AirPods Pro mõrtsukas?

Huawei FreeBuds Pro 3 – kas tõesti AirPods Pro mõrtsukas?
Erki Oras

Sissejuhatuseks tuleb tunnistada, et minu igapäevaseks kasutuseks mõeldud juhtmevabad kõrvaklapid on Huawei FreeBuds Pro 2. Iseenesest pole see ju midagi märkimisväärset, vähemalt neile, kes ei tea minu nõudlikkust kõrvaklappide suhtes.

Võib-olla on kõnekam fakt, et tänu Huaweile koguvad riiulil ja sahtlis tolmu Apple AirPods Max, Sony WF-1000XM4, Grado GW100 ja KEF Motion One Porsche Design juhtmevabad kõrvaklapid. Rääkimata sahtlitäiest juhtmetega klappidest.

Seega võite arvata, mis tunded mind valdasid, kui testimiseks pakuti uusversiooni minu lemmikklappidest. Allpool jagangi oma tundeid, mida Huawei FreeBuds Pro 3 kasutamine minus tekitas.

 

Huawei FreeBuds Pro 3 välimus

Esmapilgul tundusid nii FreeBuds Pro 2 kui FreeBuds Pro 3 klapikarbid täiesti identsed – nii suuruse, kuju kui ka värvi poolest. Võib-olla oli minu klapikarp toonilt veidi kahvatum.

Tegelikkuses on muidugi uus karp vanast tervelt 5% väiksem, aga kogenematu silm seda muidugi ei seleta. Küll oli karpidel ehituslikult väike erinevus.

Nimelt on karpi avades sealt mugavam klappe välja võtta. Mäletan, kuidas eelmise mudeliga oli mul alguses tegemist klappide karbist väljaurgitsemisega, kuid nüüd on see märgatavalt mugavam.

Huawei Freebuds Pro 3

Silmapaistvat erinevust pole ka kõrvaklappidel endil, kuigi neile on uusversioonis lisandunud funktsionaalsust. Nimelt saab nüüd FreeBuds Pro 3 hallata nende nö “varsi” pigistades nagu AirPods Pro’dega.

Tänu oma hõbedasele välimusele meenutavad ka uued kõrvaklapid pisut kõrvarõngaid, võib-olla ehk veidi vähem kui FreeBuds Pro 2 mudel.

 

Tarkvara

Omal aja olin ma üsna nördinud, kui Google, Ameerika Ühendriigid ja Euroopa Huaweile boikoti kuulutasid ja läbi selle Huawei telefonid praktiliselt invaliidistasid.

Võib-olla olen ma naiivne, kuid minul isiklikult pole Huawei tarkvara vastu kunagi erilist umbusku olnud ning tegelikult on ka Euroopa ja Ameerika vaen Huawei vastu minu teada lahtumas. Aga see selleks.

Huawei Freebuds Pro 3

Kuigi ma olen näinud ka graafiliselt kaunimaid ja funktsionaalsemaid kasutajaliideseid, siis pole mul tegelikult “HUAWEI AI Life rakendusele ühtegi olulist etteheidet teha, sest kõik vajalik on piisavalt intuitiivsena mugavalt kasutaja käepärast.

 

FreeBuds Pro 3 heli

Vähegi kvaliteedile pretendeerivate juhtmevabade kõrvaklappide puhul ei pääse me mööda nende helist ja just Huawei on pikalt ning põhjalikult pühendunud helikvaliteedile.

Eelmine mudel valmis neil koostöös maineka prantsuse audiofirma Devialet’ga. FreeBuds Pro 3 karbilt on Devialet logo küll kadunud ja väidetalt enam koostööd ei tehta, kuid heli oli äravahetamiseni sarnane eelmise mudeliga.

Heli all pean ma silmas eelhäälestatud heliprofiili. Eelmisel mudelil sai muuhulgas valida spetsiaalse Devialet häälestuse, mis oli ka minu eelistuseks.

Huawei Freebuds Pro 3

Uuel generatsioonil on seevastu eraldi Huawei häälestus, mis oma kõlalt nagu öeldud oli ülimalt sarnane Devialet omaga ühe väikese erandiga.

Kui Devialet kõlapilt oli selline vaoshoitud ja sordiini all, siis Huawei kõlapildis oli sellele lihtsalt veidi jõulisust lisatud. Tulemus pole põrmugi paha sealjuures. Samas pole aga vahe helikvaliteedis nii suur, et paneks mind mõtlema klapivahetuse peale.

Loomulikult on ka uute klappide puhul võimalus 10-ribalise digitaalse ekvalaiseri abil tuunida heli just enda kõrvadele kõige sobivamaks. Algajal soovitaks siiski valida juba eelhäälestatud profiilide vahel – kuue erineva seast peaks endale ikka midagi sobivat leidma.

Huawei Freebuds Pro 3

Kui Apple AirPods Pro’d võivad kiidelda ruumilise heliga, siis Huawei seda vähemalt Euroopas esialgu oma kõrvaklappidele ei paku. Aga et Hiinas pidid samad klapid ruumilist audiot kasutama, siis äkki on seda oodata ka meie kanti?

 

Huawei FreeBuds Pro 3 kasutamine

Nii nagu ma sissejuhatuses juba mainisin, et Huawei FreeBuds Pro 2-st on saanud minu igapäevased kõrvaklapid, mis on jätnud tolmu koguma mitu erinevate mainekate tootjate kõrvaklapikest.

Lisaks helikvaliteedile on siin teiseks põhjuseks kindlasti mugavus ning selles osas ei jää Huawei FreeBuds Pro 3 maha oma eelkäijast, pigem isegi vastupidi.

Tänu nende klappide nö vartele, mida pigistades saab mugavalt muusikat hallata, on kasutusmugavus siin hoopis suurem. Tõtt öelda pole mulle need klappidele koputamised ja silitamised kunagi eriti hingelähedased olnud, pigem olen eelistanud muusikat jms oma telefonist hallata.

Huawei Freebuds Pro 3

Teine minu jaoks väga positiivne detail oli aku kestvus. Ehkki minu testimise aeg ei olnud eriti pikk, siiski tundus aku kestvus mulle kuidagi igavene ja laadisin klappe kogu testperioodi ajal vaid ühe korra ja ka siis polnud see otseselt vajalik.

Kõrvas püsisid klapid normaalselt, samas nendega hüplema ja jooksma ka ei kiskunud. Vahel vajasid need siiski kohendamist.

Pidasin vahepeal isegi plaani paigaldada neile oma isiklikest varudest mitte silikoonotsikud, vaid mäluvahust tehtud. Paraku pidin pettuma, sest need klappide osad, millele otsikud kinnituvad, ei ole mitte klassikaliselt ümmarguse, vaid ovaalse kujuga. Ma ei tea, kas see on puhtalt Huawei kiiks või talitavad samamoodi ka konkurendid nagu Samsung ja Xiaomi.

Huawei Freebuds Pro 3

Huawei on uute klappide juures suurt tähelepanu pööranud aktiivsele mürasummutusele ja sellele funktsioonile paneks ma hindeks näiteks 3+ või pigem isegi 4-.

Sony eelmine mudel ületab neid juba passiivselt mürasummutuselt, aktiivsest rääkimata. Tänu testperioodi lühidusele jäi minu jaoks üsna ebamääraseks ka klappide adaptiivne mürasummutus. Ilmselt oli katseaeg nende õppimistsükliks liiga lühike… Igatahes, kui ma otsiks just aktiivse mürasummutusega klappe, siis Huawei poole ma siiski ei vaataks.

 

Kokkuvõtteks

Kui mul poleks juba olemas FreeBuds Pro 2 kõrvaklappe, siis mõtleksin ma ilmselt väga tõsiselt Huawei FreeBuds Pro 3, mitte AirPods Pro’de peale.

Hoolimata sellest, et muidu olen ma ümbritsetud erineva Apple’i tehnikaga. Seda eeskätt just helikvaliteedi pärast.

Mitte et Apple’i klappide heli kuidagi alamõõduline oleks, aga seepärast, et Huawei on oma klappide heliga teinud midagi väga õigesti. Ja kui ma peaksin valima Apple’i kasutusmugavuse ja Huawei heli vahel, siis siin jääks mugavus kaotajaks.

Huawei Freebuds Pro 3

Mis tähendabki, et vähemalt minu jaoks on Huawei AirPodsid edukalt seljatanud, kui mitte tapnud. Kindlasti on neidki, kellele ehk meeldib Apple’i steriilsepoolne saund rohkem ja eelistavad helikvaliteedile mugavust.

Kui aga sina, hea lugeja, ei oska hetkel valida, siis soovitan sul soojalt just Huaweid proovida, kaotada pole sul suurt midagi, küll aga võita.