Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 23. juuni 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Garmin Instinct 2 on täiustatud funktsioonipagasiga sitke matkakell

Garmin Instinct 2 on täiustatud funktsioonipagasiga sitke matkakell
Kadi Huizinga

Matkasellide seas hinnatud Instinct seeria sai sel aastal täiendust Garmin Instinct 2 mudeli näol ja mitte ainult – uus põlvkond tuleb mitmel eri kujul: tavasuuruses Instinct 2, veidi väiksem Instinct 2S ning mõlemad versioonid veel ka päikeselaadijaga või ilma ja muidugi rohketes värvitoonides.

Kõik uued mudelid säilitavad eriti vastupidava vee-, tolmu- ja põrutuskindla korpuse, kuid nüüd peituvat selle sees rohkem treeningfunktsioone, põhjalikum tervisejälgimine ja veelgi kauem kestvam aku.

 

Disain

Garmin Instinct 2 mitte ainult ei näe vastupidav välja, vaid on päriselt ka. Kella korpus on veekindel kuni 10 ATM ning sel on MIL-820 sõjaväestandardile vastav põrutus- ja tolmukindlus.

Garmin Instinct 2

Suurim erinevus võrreldes esimese Garmin Instinct’iga on see, et Instinct 2 on saadaval kahes erinevas suuruses. Kui 45 mm läbimõõduga kell liiga suur tundub, on valikus ka 40 mm korpusega Instinct 2S, mis on ideaalne peenematele randmetele. Tavamudel kaalub seejuures 53 g (täpselt sama palju kui eelmine mudel) ja 2S 10 grammi vähemgi ehk 43 g.

Garmin Instinct 2

Säilinud on väike 23 × 23 mm suurune punktmaatriks ekraan, kuid paranenud on selle lahutusvõime 126 × 126 pealt 176 × 176 peale. Endiselt ei ole Instincti lisatud tulesid ega vilesid, uhket värvilist ekraani ega puutetundlikkust – tagasihoidlikkus ongi Instincti kauakestva aku saladus. Tegemist on lihtsa, selgelt loetava mustvalge ekraaniga – kõik, mida matkaretkel vajad ja mis alt ei vea. Kella menüüs orienteerumine toimub endiselt viie küljenupu kaudu.

Garmin Instinct 2Instinct 2 disain ei vasta ilmselt igaühe maitsele, kuid see on töökindel ja usaldusväärne. Kuigi digitestis käis tagasihoidlik camo värvitoonides mudel, on Instinct 2 saadaval mitmetes erksates värvitoonides.

Võrreldes eelmise mudeliga on Instinct 2 akukestvus teinud märgatava hüppe. Nii Instinct 2 kui Instinct 2S on saadaval nii päikeselaadijaga kui ilma. Tavamudeli akukestvus on hüpanud 14 päevalt 28 päevale (21 päeva Instinct 2S mudeliga) ja Solar mudel koos päikeselaadimisega 54 päevalt lõpmatuseni. See tähendab, et kui veedad iga päev vähemalt 3 tundi 50 000 luxi juures õues ja kasutad kella vaid nutikellana (ehk ei treeni), siis Sa ei pea seda mitte kunagi laadima. Pöörane! Ilmselt aga teed kellaga ikkagi trenni ka ja täitsa laadimata ei saa, aga väga tihti laadimise peale mõelda ikkagi pole vaja.

Ekraan Memory-in-Pixel LCD
23 × 23 mm
Taustvalgustus
Sensorid GPS + GLONASS + Galileo
Optiline pulsiandur
Pulssoksümeeter
Baromeetriline altimeeter
Kompass
Kiirendusmõõtja
Termomeeter
Ühendused Bluetooth
ANT+
Ilmastikukindel 10 ATM
Sobib ujumiseks
Aku 28 päeva (nutikella režiimis)
Piiramatu (nutikella režiimis päikeselaadimisega)
65 päeva (akusäästja režiimis)
30 tundi (GPS treening)
48 tundi (GPS treening päikeselaadimisega)
70 tundi (Max Battery GPS režiim)
370 tundi (Max Battery GPS režiim päikeselaadimisega)
32 päeva (Expedition GPS režiim)
Piiramatu (Expedition GPS režiim päikeselaadimisega)
Mõõtmed 45 × 45 × 14,5 mm
Kaal 53 grammi
Rihma pikkus 135–230 mm
Värvivariandid Must (Standard, Solar, Tactical)
Roheline (Standard)
Hall (Solar)
Sinine (Solar)
Pruun (Tactical)
Must camo (2 Camo)
Hall camo (2S Camo)
Hall/must (Surf)
Lilla (2S Standard)
Punane (2S Standard)
Mündiroheline (2S Solar)
Valge (2S Surf)

Garmin Instinct 2 Garmin Instinct 2 Garmin Instinct 2 

Seiklus ja sport

Esimene Garmin Instinct mudel oli veendunud matkakell, mis oli selgelt seiklejatele suunatud, pakkudes navigeerimisfunktsioone ja kauakestvat akut palju soodsama hinna juures, kui seda tegi toona näiteks Garmin fenix 6. See osa Instinctist on kahtlemata säilinud ja see on endiselt vintske matkakell, kuid kellale on nüüd lisatud ka uusi funktsioone, mis laiendavad selle kasutusvõimalusi.

Garmin Instinct 2

Kuigi Instinct sobis ka varem kõiksugu erinevate spordialade harrastajatele, siis nüüd on sellele lisatud rohkem Garmin Firstbeat treeningparameetreid nagu näiteks VO2 Max, taastumisaeg, treeningu mõju ja treeningu koormus. Need uued funktsioonid võiksid Instinct seeria teha veelgi atraktiivsemaks just jooksjatele ja ratturitele.

Samuti on lisatud uusi treeningrežiime nagu HIIT ja golf, multisport ja triatlon. Muidugi saab Instinct 2 edukalt kasutada ujumistreeninguteks – 10 ATM veekindlus hoiab kella töökorras.

Garmin Instinct 2

Garmin Instinct 2

Instinct 2 leivanumbriks on muidugi matkamine. Kella saab laadida juba kaardistatud GPX rajafaili ja selle järgi lihtsalt looduses liikuda. Kuigi tuleb tõdeda, et fenix seeria integreeritud kaartidele Instinct vastu ei saa. Kuigi kompassi ja marsruudi järgi on võimalik looduses navigeerida ikka, on koos kaardiga see siiski lihtsam. Muuhulgas saab matka kestel kasutada õhurõhu muutuste graafikut ilmaolude hindamiseks ning päikesetõusu ja -loojangu aegu päeva planeerimiseks.

Garmin Instinct 2Integreeritud GPS koos GLONASS ja Galileo toega tagab kiire GPS-signaali leidmise ja täpse marsruudi nii matkates, kui linnatänavatel joostes. Treeningu kestel mõõdab pidevalt pulssi kella Garmin Elevate optiline pulsiandur, nii et kellaga saab ka pulsitsoonide järgi treenida.

Garmin Instinct 2

Aktiivsuse ja tervise jälgimine

Garmin Instinct 2

Treeningute vahepeal toimib Garmin Instinct 2 ka aktiivsusmonitorina, jälgides 24/7 nii samme, kaloripõletust, trepiastmete vallutamist, pulssi kui unetunde. Iga päev seab see Sulle sammueesmärgi püstitab Garmin sujuvalt – mida aktiivsem oled, seda suurem on eesmärk järgmisel päeval ning laisemate päevade möödudes, ei hakka kell Sind sundima võimatuks, eesmärk saab siis hoopis realistlikum seatud. Iga tunni tagant annab kell vibratsiooniga märku, et on aeg püsti tõusta ja lihaste turgutamiseks paar kõnniringi teha. Mida kauem istud, seda rohkem minuteid pead kõndima, et liikumisribast lahti saada.

Garmin Instinct 2

Samuti hoiab Instinct 2 pilku peal ka Su tervisel, mõõtes nii keha stressi- kui energiataset. Body Battery mõõtmiseks võtab kell arvesse Sinu stressitaset, südametööd, hiljutist aktiivsust ja unetunde ning ühendab selle kõik üheks arvuks 100st. Selle arvu järgi saad teada, kas Su keha vajab puhkust või oled valmis aktiivseks päevaks. See on heaks täienduseks Garmini stressimõõtmisele, andes üsna lihtsastimõistetava parameetri, millega oma enesetunnet seletada.

Garmin Instinct 2 

Garmin Instinct 2

Lisaks 24/7 pulsijälgimisele on Instinct 2 varustatud ka pulssoksümeetriga, mis mõõdab vere hapnikusisaldust. See on eriti kasulik funktsioon, kui on plaanis mägedesse seiklema minna.

Garmin Instinct 2

Kella robustsele korpusele vaatamata, ei ole see isegi uneajal ebamugav, niisiis on hea, et selle sisse on pakitud ka unejälgimine. Kell jälgib öist pulssi ja käe liikumist, et hinnata une faasi, eristades pindmist, sügavat ja REM und. Põhjalikku uneanalüüsi ja uneskoori saab näha nii kella ekraanilt kui Garmin Connect rakenduses.

Garmin Instinct 2

Garmin Instinct 2

Garmin Instinct 2

Samuti jälgib kell Su stressitaset ja hingamist, andes pingelisel hetkel ka märku, kui Su stressitase liiga kõrgeks läheb. Selle maandamiseks saab kellaga teha ka juhendatud hingamisharjutusi. Samuti saab kellaga igapäevast veetarbimist ning jälgida naiste tervist, logides menstruatsiooni või raseduse sümptomeid.

Garmin Instinct 2

Garmin Instinct 2

Garmin Instinct 2 nutifunktsioonid

Lühidalt öeldes pole Garmin Instinct 2 endiselt kaugeltki nutikell, aga täitsa juhm ta ka pole.

Garmin Instinct 2

Kella potsatavad vibreerides kõik soovitud nutitelefoni märguanded – Messenger, email, WhatsApp, kõned, sõnumid jne jne – telefonis saab kellale potsatama panna reaalselt kõikide rakenduste teavitused või anda luba ainult kõnedele ja sõnumitele. Kui kell on veel ühendatud Android nutitelefoniga, siis saab sõnumitele ka eelseadistatud vastuseid saata.

Garmin Instinct 2 

Garmin Instinct 2

Lisaks saab kella panna tööle hommikuse äratajana, vaadata ilmateadet, juhtida telefoni muusikarakendust ning kasutada Find My Phone funktsiooni, kui juhtud telefoni diivanipatjade vahele kaotama.

Garmin Instinct 2

Uuendusena on Instinct 2 Solar mudelile lisatud ka Garmin Pay kontaktivabade maksete tugi (aga mitte tavamudelile!), mis võimaldab poes maksta ka siis, kui tahad jooksu järel poest läbi hüpata, aga pole rahakotti kaasa võtnud. 

Samuti saab nüüd kõigile mudelitele lisada Garmin Connect IQ rakenduste poest erinevaid ekraanikuvasid, vidinaid ja lisasid.

 

Kokkuvõte

Garmin Instinct 2Garmin Instinct 2 seikluskell pakib endasse muljetavaldava funktsioonipagasi. See pole enam kaugeltki vaid matkaselli unistus, vaid võiks tänu uutele treeningparameetritele vastata ka jooksjate, ratturite ja mis tahes muu spordiala harrastaja vajadustele. Kella silmapaistvasse korpusesse on pakitud kõik treenimiseks ja igapäevaeluks vajalik – mitmed treeningprofiilid, navigatsioonifunktsioonid, tervisejälgimine ja isegi nutifunktsioonid. Militaarstandarditele vastav tugev disain ja pea kuu aega kestev aku tagavad seejuures töökindluse ja pika eluea. Instinct 2 ei pürgi küll Garmin fenix seeria tasemele, kuid on tänu sellele ka poole soodsam.
+ Täiendatud treeningparameetrid
+ Muljetavaldav akukestvus
+ Selgelt loetav ekraan igas valguses
– Endiselt puudub kaarditugi

 

Garmin Instinct 2 matkakella leiad Photopointist ››