Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 23. juuni 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Kodak Mini Shot Combo 3 on lihtne ja kena digikaamera printeriga :: Digitest

Kodak Mini Shot Combo 3 on lihtne ja kena digikaamera printeriga
Oskari Värä

Kiirpildikaamerate edu jätkub siiani ning minu käest on läbi käinud taas üks – Kodak Mini shot Combo 3 ning seda retrokestas. Tegu on sisuliselt digikaameraga, millel sisse on ehitatud printer. Lisaks kaameraga tehtud fotode printimisele on sellega võimalik ühendada ka enda nutiseade ning sellest juba ükskõik, mis pildifaili paberile printida. Idee on lahe ning ei piira kasutajat printima vaid kaameraga tehtud pilte, mis laiendab kaamera kasutusala.

 

DISAIN

Kaamera on väga lihtsa disainiga ning minu käes oli retrodisainiga versioon (müügil on see ka tesites värvitoonides), mis näeb minimalistlik ning kena välja. Kaamera esikülg on lihtne – objektiiv, mille kõrval on väike peegel selfide kadreerimiseks. Lisaks on ka välk ning see ongi kõik – lihtne ja maitsekas!

Pealmisel küljel on suur punane päästikunupp ning kaamera sisse-välja lülitamise nupp. Samuti on ka kaks märgutuld – üks näitab kaamera laetuse taset ning teine Bluetooth ühenduse staatust. 

Kodak Mini Shot Combo 3
Kodak Mini Shot Combo 3

Vasakul ning paremal küljel on ava, kust tulevad prinditud fotod välja ning aku laadimiseks microUSB pesa ja reset nupp juhuks kui kaamera kokku peaks jooksma. Alumisel küljel on ava, mille kaudu saab vahetada paberikassetti kui paberid on lõppenud. 

Kodak Mini Shot Combo 3
Kodak Mini Shot Combo 3

Tagumisel küljel on 1.7-tolline LCD ekraan fotode kadreerimiseks ning kiirpildikaamera seadistuste muutmiseks. Ekraani all on nupud, millega kaameras ja menüüs navigeerida. 

Kodak Mini Shot Combo 3
Kodak Mini Shot Combo 3

Kaamera üldised mõõdud on 132 x 104 x 30 mm, mis ehk ei olegi nii mini kui nimi väidab. Võrdluseks – näiteks Canon Zoemini S on vaid 80,3 mm lai. Tõsi, ka pildi suurus on veidi väiksem kuid mitte nii palju. 

 

Pildistamine

Pildistamisprotsess on üsna lihtne – lülita kaamera sisse, kadreeri, vajuta päästikut ning prindi paber välja. Vaikimisi tuleb foto välja valge raamiga ning igasugused filtrid on välja lülitatud. Ülemine vasak nupp muudab järjest vajutades seadistusi. Valida saab, kas printida foto välja raamiga või raamita, must-valge või värvifoto. 

Kodak Mini Shot Combo 3
Kodak Mini Shot Combo 3

Filtreid on neli erinevat – seepia, joonistus, aqua 1 ning 2, millest viimased kaks teevad fotole sinise tooni. Filtritel peatumine pole vajalik, sest ükski neist ilmselt ei leia mitte kunagi kasutust ning pigem soovitan kasutada filtreid, mis on saadaval rakenduses — aga sellest juba hiljem. Lisaks saab valida, kas kasutada välku või mitte ning aegvõtet, millel on kaks erinevat aega – 5 ja 10 sekundit. 

Ekraan ise on väga väike ning nii väikese lahutusvõimega, et sellelt aru saada, kas foto on fookuses või ei, on üsna keeruline. Samuti on ekraani kaadrisagedus üsna aeglane st kui liigutada kaamerat vaadates ekraani live-view’d, siis jõuab see üsna aeglaselt järele.

Kui tuleb ette teade, et aku hakkab tühjaks saama, siis saab veel paar fotot pildistada kuid enam mitte printida. Siis tuleb kaamera kohe laadima panna, mis on hea info teada enne esimest kasutamist.

Printimisprotsess võtab üsna kaua aeg, sest paber käib kaameras edasi-tagasi neli korda ning selle protsessi ajal seda puutuda ei tohi. Üleüldse võtab printimine aega ca 60-70 sekundit ehk üle minuti. Sellest ca esimesed 15 sek soojeneb kaamera üles ning ülejäänud aeg läheb värvikihtide eraldi printimisele ning laminaatviimistlusele, mis tagab kaitse tolmu-, pritsme- ning sõrmejälgede eest. Printimise ajal peab kaamera ette jätma paberi jagu ruumi ning printimise ajal paberit kindlasti puutuda ei tohi. Viimati tehtud foto printimisel saab valida väljaprindi kogust ehk siis saab viimati pildistatud fotost teha korraga kuni viis koopiat. Kasulik funktsioon, kui ühte fotot tahavad kohe saada mitu inimest.

Kaameral puudub mälukaardipesa, mis tähendab, et foto tuleb kohe välja printida või kaob see igaveseks. Palju paberit kassetis alles on, peab ka igaüks ise meeles pidama, sest Mini shot Combo 3 ei anna sellekohast teavet mitte kuskil. See tekitab olukordi, kus oled teinud kaameraga foto ning ei saagi seda printida, sest ei olnud infot, et paber on otsas. Lisaks hakkab see soojenema ning tuleb jälle protsess läbi teha enne kui saad üldse teada, et paber on lõppenud. 

 

Pildikvaliteet

Kaameras on 10-megapiksline sensor ning pildikvaliteet on seetõttu täitsa arvestatav. Laen allapoole võrdluseks pildifaili, mis on Kodak Mini Shot Combo 3 kiirpildikaameraga tehtud ning väljatrüki samast failist kaameras oleva printeriga. Tegin foto loojuva päikese ajal nii, et esiplaanile jäid tumedamad puud ning tahaplaanile erksam ning hele maja, et anda kaamerale väike väljakutse ning sellega sai see hästi hakkama.

Kodak Mini Shot Combo 3
Kodak Mini Shot Combo 3

Kaamera kasutab Kodak Instant Print 3″ x 3″ paberikassette. Väljatrüki mõõt on 76 x 76 mm ehk ruudukujuline. Tehnoloogia nimi on Kodak 4Pass, mis töötab termodifusiooni värviülekande tehnoloogial (D2T2) – kellele see midagi ei ütle, siis kuumusega kantakse iga värv eraldi kile pealt paberile ning nii foto sünnibki. 

Väljatrükkide kvaliteet varieerub pildist pilti. Kui ma tegin foto Mini Shot 3 enda kaameraga heades valgusoludes, siis tuli ka väljatrükk kena ka töötlemata. Veidi pilvisema ilmaga lisaks veidi heledust, muidu kipuvad pildid olema veidi pimedad. Mujalt alla tõmmatud fotode puhul oleneb juba paljuski, kas on enne töödeldud foto või ei – kui failile on teravust lisatud, siis võimendub see kõvasti väljatrükis. Lisan alla võrdluse faili ja väljatrüki vahel.

Kodak Mini Shot Combo 3
Kodak Mini Shot Combo 3

 

Rakendus

Mini Shot 3 on kasutatav ka Bluetooth printerina ning selle jaoks tuleb alla tõmmata rakendus Kodak Instant (saadaval nii iOS kui ka Android seadmetele). Läbi rakenduse saab kaamera ühendada nutiseadmega ning nutiseadme mälus olevaid fotosid printida. 

Kui kaamera on Bluetoothi kaudu ühendatud nutiseadmega, siis tuleb avada rakendus. Esilehel on valikud kaamera (avab nutiseadme kaamera), galerii (avab nutiseadme galerii), shutter (saab nutiseadet kasutada kaamera kaugjuhtimispuldina ning laadida kaameraga tehtud pilt nutiseadmesse), app (ilmub Facebook, Instagram ja Google Photo valikud kuid ülevaate kirjutamise ajal need teenused veel saadaval pole) ning infonupp (selle kaudu saab teha testprinti ning leida lahendusi probleemidele). 

Kodak Mini Shot Combo 3

Kodak Mini Shot Combo 3

Rakenduse esimene töötlusvõimalus on teha kollaaži, pilti pöörata ning lõigata. Nagu pildilt näha, siis kollaaži jaoks on erinevaid paigutusi võimalik valida ning ühele paberile on võimalik panna kuni 4 erinevat fotot. Lisaks saab ka dokumendifotot teha erinevates mõõtudes.

Teine valik on Adjust, ehk kohandamine. Seal saab muuta klassikalisi parameetrid — foto heledus, kontrast, värviküllastust ning teravust. Väga lihtne ja loogiline. Filtrite valik on rakenduses aga kõvasti suurem kui kaameras! Rakendus laseb valida lausa 22 erineva filtri vahel ning saab muuta iga filtri intensiivsust. 

Kodak Mini Shot Combo 3
Kodak Mini Shot Combo 3

Kodak Mini Shot Combo 3
Kodak Mini Shot Combo 3

Nagu näha, siis filtreid on tõesti igasuguseid ning need annavad võimaluse fotodega mängida ning muuta hõlpsasti nende tonaalsust või isegi lisada helke ja mustreid. 

Lisaks saab ka panna erinevaid raame, mis on erineva temaatikaga — kas lihtsalt mingi mustriga või näiteks sünnipäeva- või jõulukirjadega. Samuti saab loomulikult fotodele panna “kleebiseid” ehk erineva disainiga südameid, tähekesi ja numbreid. Olemas on ka võimalus kirjutada erinevate fontide ning värvidega ja ka pintslitööriist, millega siis ise juba vaba käega oma loomingulisuse piires joonistada. 

Kodak Mini Shot Combo 3

Kodak Mini Shot Combo 3

Kodak Mini Shot Combo 3

Kodak Mini Shot Combo 3
Kodak Mini Shot Combo 3

Rakendus on igati lihtne kasutada ning mingeid probleeme mul selle kasutamisel ei tekkinud. Kindlasti üks tugev pool selle komplekti puhul.

 

Kokkuvõte

Kodak Mini Shot Combo 3 on ilusa ja klassikalise välimusega kaamera, mida on väga lihtne kasutada. Arvestades, et sellel on veel ka hea rakendus, siis saab kokku üsna korraliku kiirpildikaamera komplekti.

Kodak Mini Shot Combo 3

Mini Shot Combo 3 võiks olla kiirem ja seda nii kasutamise kui ka printimise osas ning lisaks võiks see olla ka kompaktsem. Vaatamata sellele on tegu omas hinnaklassis atraktiivse tootega, mida võtta nt peole kaasa ning seal sõpradega fotosid teha ja need kohe ka välja printida. Saab omale rahakoti vahele kohe mälestusi ning fotod ei lõpeta kuskil pilveruumis, kus neid enam kunagi keegi ei vaata.