Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 22. mai 2024

Rulli end üles

Üles

6 kommentaari

Kellele on parim akujaam SuperBase Pro 1500 1440 Wh?

Kellele on parim akujaam SuperBase Pro 1500 1440 Wh?
Elmo Mandel

Seekord on minuni jõudnud tõenäoliselt parim akujaam, mis meie poodides on saadaval  – Zendure SuperBase Pro 1500.

Olen mõelnud korduvalt seoses oma looduslähedaste hobidega (kalastamine, matkamine), et sellist seadet oleks mul vaja.

Kui seni olen oma loodusretkedel kasutanud väiksemate mahtudega akupankasid, mis laevad mu telefoni mõned korrad täis, siis nüüd sain proovida, mida üks võimas energiasalvesti suudab ja sain aimu, kellele see võiks sobida.

Zendure SuperBase Pro 1500 akujaam

 

Mida peidab endas parim akujaam Zendure?

Avan pakendi, milles on hoolikalt vahtplasti pakendatud reisikohvrit meenutav ratastel akujaam. Seade on musta ja halli tooni ning esipaneelil on LED-ekraan, 4 juhtnuppu ja mitmed erinevad sisendid seadmete laadimiseks.

Kaasa tuleb ka niiskuskindel kott, mis peidab endas toitejuhtmeid päikesepaneelidega laadimiseks ja kasutusjuhendit.

Zendure SuperBase Pro 1500 akujaam

Enne kui hakkan omadustest lähemalt kirjutama, siis vaatame koos üle SuperBase Pro 1500 tehnilised näitajad:

Mahutavus Aku tüüp Väljundpesad Muud väljundid Muud sisendid Kaal
1440 mAh

Liitium-ioon

AC

DC

USB-C

AC

DC

DC5521 13,6 V

1 × AC 100–120 V ~50/60 Hz, max 6 A

1 × DC 12/24 V, max 10 A

18,8 kg

 

Akujaam igaks ootamatuks olukorraks

Kui võtan seadme selle pakendist välja, siis näitab ilusti loetav LED-ekraan mulle aku täituvuseks 80 protsenti.  

Zendure SuperBase Pro 1500 akujaam

Alustuseks tahan ühendada laadimiseks kõik oma laetavad seadmed. Toitejaama küljel on 4 pistikupesa ja auto sigaretisüütaja pistik.

Otsin hoolega, kus asub tavaline USB pesa, kuhu lihtsalt laadijajuhe sisse torgata, aga suur on üllatus, kui seda ei leidugi! See oli Zendure puhul üllatav, et tootja ei ole sellist võimalust loonud.

Zendure SuperBase Pro 1500 akujaam

Muidugi on lahenduseks soetada juurde USB-C üleminek USB sisendile. Sellisel juhul saab korraga laadida veelgi rohkem seadmeid.

Küll aga on energiasalvesti varustatud sisseehitatud kaitsmega, mis aitab ülepinge korral. Võimas akujaam on saanud loojatelt ka sundjahutuse, mis ennetab seadme ülekuumenemist.

 

Milline on Zendure SuperBase Pro 1500 võimsus?

SuperBase Pro 1500 mahutab oma Li-ion akudesse 1440 WH jagu voolu. Kui tuua praktiline näide, siis mikrolaineahi saab toitejaamalt töötada umbes 2 tundi. Seda eeldusel, et jaam on laetud.

See on tegelikult üsna palju, sest enamik seadmeid on siiski väiksema võimsusega kui mikrolaineahi.  

Zendure SuperBase Pro 1500 akujaam

Ühe perekonna vajadused 24 tunniks katab energiasalvesti kindlasti: näiteks nutiaparaatide laadimine, vee keetmine ja isegi matkapliidil söögitegemine.

Kui sul on olemas kaasaskantav päikesepatareide komplekt, siis võidki Zendure SuperBase Pro 1500 abil loodusest elektrivoolu ammutada.

Katsetamise käigus pesin akujaama toite abil pesumasinaga pesu ja sain aru, et voolukatkestuse korral on Zendure SuperBase kasulik abiline igas kodus.

Näiteks kui talvetorm viib voolu päevaks või paariks ja sul on vaja: teha süüa, laadida seadmeid, vaadata “Aktuaalse Kaamera” ilmateadet parema ilma ootuses, keeta sooja teed veekeetjaga ja laadida oma elektrilist hambaharja. Kõike saab, muretult!

 

Nutirakenduse abil saad juhtida seadet ka distantsilt

Zendure SuperBase Pro 1500 on nutikas seade, mida saab juhtida “Zendure” rakenduse abil. Reisil või matkal olles peab siis äpist toitejaama juhtimiseks looma kuumkoha võrgu teise mobiiltelefoni abil.

Kodustes tingimustes ühildub Zendure äpp seadmega WIFI-võrgu abil. Äpi abil saad juhtida energiasalvestit käed-vabalt režiimis.

Zendure rakendus

Rakenduse võimalused:

  • kuvab laadimiskiirust ja -aega,
  • näitab aku mahutavuse jääki,
  • võimaldab sul lülitada seadet tööle eemalt.

Samuti võimaldab distantsjuhtimine ümber lülitada erinevate laadimise režiimide vahel.

 

Kellele sobib kaasaskantav akujaam Zendure SuperBase PRO 1500?

Kaasaskantav akujaam on hädavajalikuks kaaslaseks, kui sinu hobide hulka kuulub autoga matkamine, looduses telkimine ja kalapüük.

Kui plaan on veeta nädalavahetus kaunis järveäärses puhkekohas, kus laadimisvõimalusi pole, siis enam ei pea sa muretsema. Seade on laetav nii auto sigaretisüütajast või päikesepaneelidelt.

Kasulik abivahend Tesla omanikele

Kusjuures tasub märkida ka kõikidele elektriauto omanikele, et Zendure SuperBase Pro 1500 võimaldab laadida ka sinu sõidukit. Näiteks peaks 1440 vatt-tundi andma sinu Teslale koguni 10 km jagu mahtu akudesse.

Linnas võib see isegi abiks olla, kui laadimisjaamad on lähiümbruses. Pikematel distantsidel, kus laadimispunkte hajutatult pigem sellele loota ei saa.

Ole valmis kriisiks, näiteks ootamatute voolukatkestuste korral

Lahutamatu on Zendure energiasalvesti ka suvilas või maamajas, kus voolukatkestusi tuleb ette rohkem kui linnas.

Sellisel juhul on hea võtta kasutusele SuperBase Pro 1500 ja sa võid olla kindel, et saad vajadusel kätte kaevust vee, kui ühendad veepumba akujaama toitele ning ka vaadata telerit ja kasutada muidki elektriseadmeid.

SuperBase Pro 1500 on oma kaalult küll pea 20 kg, kuid mugav reisikohvri sarnane lahtikäiv käepide ja rattad annavad võimaluse mugavamaks transportimiseks.

Zendure SuperBase Pro 1500 akujaam

Toitejaamaga jalgsimatkale loodusesse küll ei läheks, kuid matkasuvilaga reisimiseks on see ideaalne.

Võta Zendure Superbase Pro automatkale kaasa ja unusta elektri börsihind!

SuperBase Pro 1500 on mugav kaasa võtta näiteks pere automatkale, kus seade aitab laadida nutiseadmeid, anda voolu matkapliidile või keeta vett.

Akujaamast saad võtta voolu matkaduši jaoks ja teha oma tööülesandeid kodukontoris keset metsa kasvõi terve suve.

Automatkale kaasa võtmiseks on Zendure täpselt paras. See ei võta liiga palju ruumi ja saab laadida mugavalt ka auto vooluvõrgust.

Zendure SuperBase Pro 1500 akujaam

Akujaam rohelise mõtteviisiga inimesele, kes kasutab laadimiseks päikesepaneele

Mugavust lisab päikesepaneelidelt laadimise võimalus. Kusjuures oma väiksemate eelkäijatega võrreldes suudab SuperBase Pro 1500 laadida päikesepaneelidelt seadet senise 200 W asemel koguni 600 W laadimisvõimsusega.

Selline uuendus tähendab kiiremini laetud energiasalvestit ja lisab mobiilsust ning võimaldab elada looduses seni, kuni päikest jagub. Laadimise kiirust ja võimsust saad jälgida Zendure äpist.

Nii võivad kõik off-grid elustiili fännid juba Zendure akujaama ostmiseks poodi tormata.

 

Miks valida Zendure SuperBase Pro 1500?

Zendure SuperBase Pro 1500 akujaam sobib sulle, kui soovid, et sul oleks mahutav energiasalvesti, mis aitab sind siis, kui oled vooluvõrgust eemal.

Kuid alati ei pea matkama selleks, et toitejaama kasutada – see sobib ka ideaalselt maakodusse, linnakorterisse või loodusretkele telgi kõrvale.

Zendure SuperBase Pro 1500 akujaam

Toitejaama kasutusala on lai ja seda on mugav transportida. Kui ülaltoodud võimalused sind kõnetasid, siis tutvu laia valikuga siit ja leia endale sobiv akujaam.

 

Photopoint.ee ostujuhid: