Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 26. apr. 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Wii Classic Controller – rännak minevikku :: Digitest

Classic Controller pealtvaates

Wii mängukonsooli austajaskond ei piirdu uudsust otsivate inimestega: Wiil leidub austajaid ka vanakooli nohikute seas. Wiiga saab mängida mitmeid mänge vanemate põlvkondade mänguplatvormidelt (nt NES, SNES ja N64). Seda mängukogumikku nimetatakse Virtual Console’iks. Wii juhtpuldiga (hellitusnimega Wiimote) saab mängida Virtual Console’i valikust üksikuid mänge. Selleks, et mängida kõiki mänge, tuleb kasutusele võtta GameCube’i juhtpult või ühendada Wiimote’i külge lisapult – Wii Classic Controller.

Wii Classic Controller on NES-i ja SNES-i juhtpultide kaasajastatud versioon. Puldile on antud  ovaalne vorm, valge värv, juhtkangid ja rohkem nuppe ning ühenduskaabel on viidud puldi ülemisest osast alumisse ossa.

Wii Classic Controlleri peal on lisaks kahele juhtkangile järgmised nupud:

  • suunaklahvistik
  • pealmised nupud: A, B, Y, ja X
  • L ja R nupud
  • ZL ja ZR L ja R nuppude vahel
  • sarnaselt Wii puldile +, – ja Home nupud

Classic Controller tagantvaates

Lisapult ühendub Wii puldi all olevasse pessa kaabli abil nagu Nunchuk. Wiimote+Classic Controller on sisuliselt juhtmevaba puldikomplekt: see on ühendatud mängukonsooliga infrapuna ja Bluetoothi abil. Tehniliselt võib antud puldikomplekti nimetada juhtmevabaks, aga tegelikkuses on lisapuldi ja Wiimote’i vahel siiski 90 sentimeetrit kaablit. Siiski on see parem, kui panna puldi ja mängukonsooli vahele mitu meetrit kaablit kaaselanikele komistamiseks. Probleemiks on Wiimote, sest seda ei ole võimalik kuskile mugavalt panna: hoia seda süles või diivanilaua peal, ikka on ebamugav. 2006. aasta E3-l, kui Nintendo kuulutas välja Classic Controlleri, mainisid nad võimalusest kinnitada Wiimote lisapuldi alla. Selle jaoks on Classic Controlleri all kinnituspesa. Kahjuks sellega asi piirdubki: vahendit, mis ühendaks Wiimote’i kinnituspessa, ei ole siiani tulnud.

Wii Classic Controlleriga saab mängida kõiki Virtual Console’il leiduvaid mänge, mis on toodetud järgevatele platvormidele: NES, SNES, N64, Sega Genesis/Mega Drive, Sega Master System, TurboGrafx-16, MSX, Neo Geo ja Commodore 64. Lisaks saab kasutada Classic Controllerit alternatiiviks Wiimote’le mõnedes Wii mängudes. Teabe, milliste pultidega teatud mängu mängida saab, leiab Wii Shop Channelis tooteinfost ja DVD-le kirjutatud mängude puhul karbi tagaküljelt. GameCube’i mänge Classic Controlleriga mängida ei saa.

Classic Controlleri kujutis

Wii Classic Controller ei hiilga ergonoomilisuse poolest, kuid see ei olnud lisapuldi loomisel eesmärgiks. Eesmärgiks oli luua pult, mis annaks võimalikult eheda tunde vanemate põlvkondade mängude mängimisel (kes ehedusest suurt ei hooli ja on pigem ergonoomilisuse peal väljas, võiks eelistada Classic Controller Pro’d). Minu võrdlus ei tugine kahjuks NES-il ega SNES-il vaid Dendyl (nn. telekamäng), nagu 90-ndate alguses elanud lastel ikka: Classic Controlleriga vanakooli mänge mängides saab tõelise nostalgiadoosi. Seega täidab Wii Classic Controller oma ülesannet hästi.

Classic Controlleri plussid:

  • nostalgiahõnguline disain
  • mugavad juhtkangid ja nupud
  • töötab peamenüüs
  • ei vaja patareisid
  • kerge ja väike

Classic Controlleri miinused:

  • suunaklahvistik ja juhtkangid kipuvad materjalivaliku tõttu kollaseks minema
  • ei tööta GameCube’i mängudega
  • ühendub Wiimote’i külge