Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 18. apr. 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Roccat Isku klaviatuur arvutimängureile :: Digitest

Roccat Isku klaviatuur arvutimängureile
max
 • Avaldatud 16. märts 2012
 • http://maxman321.planet.ee

Nagu juba TTÜ-s traditsiooniks on saanud need sügisesed TTÜ eSport Sügis LAN-id, sai ka see sügis see korraldatud. See kord tuli kohale ka Photopoint, keda ma ka tänan sellise võimaluse eest, nimelt lubati kõigil huvilistel ja soovijatel proovida erinevaid kaasa toodud Roccat ja Razer tooteid. Üheks tooteks oli ka Roccat Isku, mida ma ka agaralt proovisin ning juba esimste klahvide vajutustel mõistsin, et “This is the one!”.

roccat-isku-klaviatuur-keyboard-photopoint-21

Klaviatuur sai ostetud umbes 7-9 novembril, pärast TTÜ eSport Sügis 2011 toimumist ~64€ eest ning Photopoint letihind on ~80€. Kasutus aega on olnud juba kõva 4 kuud.
Kahjuks küll pole suvatsenud kätte võtta kaamerat, et teha paar klõpsu, kuid katsun hakkama saada veebis leiduvate piltidega.

Roccat Isku klaviatuur Photopointi veebilehel

 

Andmed:

 • Illuminated keyboard with 123 keys
 • Enhanced anti-ghosting capability
 • 3 programmable Thumbster Keys (T1-T3)
 • 5 programmable Macro Keys (M1-M5)
 • 20 additional Macro Keys (Easy Zone)
 • 5 Profile-Status LEDs
 • 3 Status LEDs (Caps Lock, Easy Shift[+]™, Num Lock)
 • 1000Hz polling rate, 1ms response time
 • 2m USB cable
 • 24.7cm x 50.9cm(sügavus x laius)

Funksioonid:

 • BLUE KEY ILLUMINATION
  with 6 brightness levels
 • 3 Easy Shift[+]™ Zones
  for easy key duplication
 • 36 easy-to-reach Macro Keys
  including 3 Thumbster keys
 • Macro Live! Recording
  with dedicated M-Rec button; 180+ macros in 5 profiles
 • 8 CONFIGURABLE MEDIA & HOTKEYS
  25+ assignable functions
 • Medium-height keys
  with an optimum keystroke & pressure point;
  advanced anti-ghosting; 1000Hz polling rate
 • ROCCAT™ DRIVER + MACRO MANAGER
  incl. Sound Feedback; Macro Presets for games,
 • Multimedia and office apps
  Extra-large GRANULAR wrist rest
  with special surface texture
 • Integrated cable channels
  for better device organization
 • Non-slip base
  with lock-on keyboard feet
 • Ultra-fast profile switching
  5 Profile-Status LEDs
 • ROCCAT™ TALK© – SET BONUS
  by combining products

Pakendi sisu:

  ROCCAT™ Isku – Illuminated Gaming Keyboard
  Isku Driver CD

Quick Install Guide

ROCCAT™ ID Card

Pakend:

Roccat Isku pakend on nagu Roccati pakend ikka: Musta-sinise kirju. Karp on umbes ~30cm sügav, ~55cm lai ning paksust ~4-5cm.
Esiküljel on näidatud klaviatuuri välimus ning välja toodud suuremad, põhilisemad ning müüvamad funksioonid ja andmed.
Tagumisel küljel on välja toodud kõik funksioonid ja andmed lisaks mõne illustreeriva pildiga.

Välise, illustreeriva kesta/karbi sees on tugevast, mustast papist karbike, mis avaneb pealt poolt.
Klaviatuur ise on pakendatud ilusti kilesse ning siledad ja läikivad osad on kaetud eraldi kilega, mis on just kui peale kleebitud(spets kile), kaitsmaks klaviatuuri ilu.

Klaviatuurist endast:

Klaviatuur on suur, kerge, püsib väga hästi laual ega taha kohalt nihkuda tänu suurtele ja hästi nakkuvatele kummist jalgadele. Vägagi mugav, ilusa disainiga ja lihtne kasutada.

Klaviatuuri ees on nn. randme toetamise ala mis on umbes 10cm pikk, mis on osutunud väga mugavaks ja meeldivaks.

Lisaks klaviatuuri alla on tehtud sooned, mis on mõeldud näiteks kõrvaklapi juhtmete paremaks peitmiseks/paigutamiseks, et kaotada üleliigsed ees olevad juhtmed.

QWERTY Nupud

Kõik nupud on sellised vahepealsed, ei kõrged ega madalad, väga mugavad. Nuppude tausta valgus on sinine, mille heledust saab reguleerida jooksvalt sellek–s ettenähtud nupuga, mis asub prin screen, scroll lock ja pause nupu kohal. Kokku on 6 erinevat valguse astet, millest üks on “lights off”.
Nagu juba mainitud, juba esimestel klahvi vajutustel tundsin, et tegu on väga hea klaviatuuriga. Peaks ütlema, et tegu on väga mugava isendiga. Trükkimisel ei ole tekkinud mingeid probleeme vaid on paranenud väga palju. Enne seda klaviatuuri ei suutnud, mis tahes isendiga, trükkida nii, et ma ei peaks klaviatuurile vaatama. Hetkel vaatan inimestele otsa, räägin nendega ja lasen kätel muudkui kirjutada kartmata, et kirjutaks midagi segast ja arusaamatut.
Märkimata ei saa jätte, et Caps Lock on algselt mõeldud EasyShift nupuna, mida saab küll mujale panna. Ise kasutan EasyShift nuppu Caps Lock asemel, mis lisaks Easy Shift funksioonidele ka CAPS LOCK BLAHBLAHBLAH probleemi likvideeris.

Meedianupud

Meedianupud on ilma taustavalgustuseta, madalad ja asuvad F5 kuni F12 kohal. Programmeerimise võimalused piiratud.

Macronupud

Kokku on 3 Easy Zone nuppude asukohta: M1-M5(paremal ääres), T1-T3(tühiku all paiknevad pöidlanupud) ning ülejäänud trükkimise alal paiknevad nupud.

M1 – M5 nupud

Macro/profiili nupud, M1 kuni M5, on endiselt samas kohas nagu Valol. Väga lihsasti kätte saadavad ja mugavad. Inimene, kes juhtuimisi kasutab sellist klaviatuuri eismest korda, võvivad need nupud kohati segadust tekitada. Võimalik programmeerida vastavalt soovidele.

Pöidlanupud

Pöidlale on mõeldud 3 nuppu, T1 kuni T3, mis pärinevad Roccat Arvos-st. Antud nupud asetsevad endiselt tühiku all umbes 1cm kaugusel. Ka need nupud on illumineeritud ning keskmisel, T2, nupul on väike kõrgem kriipsuke peal, et lihtsamini tunnetada, mis nupp parasjagu näpu all on. Võimalik programmeerida vastavalt soovidele.

Easy Shift ja nuppude programmeerimised

Klaviatuurile on võimalik teha kokku 5 profiili ning programmeerida on võimalik 48+1 nuppu: F1-F12(12), Meedia nupud(8), Easy Zone(20), M1-M5(5), T1-T3(3) ning Caps Lock/EasySHif[+]. Kusjuures F1-F12 ning meedia nuppude programmeerimise võimalused on limiteeritud.

Easy Shift funksiooniga on võimalik anda kokku 28+1 nupule uus/lisa funksioon(Easy Zone, M1-M5, T1-T3 ning Caps Lock/EasySHif[+]). Qwerty nuppude peamist funksiooni(tähed) ei ole võimalik muuta, kuid on võimalik Easy Shift nupu + easy zone(qwerty alal paiknevad 20 nuppu) nupule lisada funksioon vastavalt soovidele.
M1-M5 ning T1-T3 on võimalik programmeerida nagu ise soovitakse, igal nupul 2 funksiooni, üks on Easy Shiftiga ning teine ilma.

Makrod, makrode lindistamine, tarkvara

Ei julge mitte millegi üle kurta, kõik on töötanud ideaalselt.
Makrosid saab lindistada automaatselt, nö lennu pealt, ning saab kasutama hakata kohe pärast lindistust, ei ole vaja eraldi sedistada.
Lindistada saab kohe nii Easy Shift funksiooniga kui ka ilma.

Tarkvara abil makrode lindistamine on endiselt väga lihtne.
Lindistamisel saab valida, kas nupu vajutuste vahepealsed viivitusi võetkase arvesse või mitte. Neid viivitusi on võimalik käsitsi muuta vastavalt soovidele ja vajadustele.
Lindistatud makrode taasesitlus on perfektne, ei ole suutnud leida mingeid probleeme ega vigu.

Driveritega on võimalik aktiveerida/deaktiveerida: Left and right windows key, application key, tab key and left shift key.
On võimalik kuulata helilist tagasiside (onu räägib madalal häälel), kui tehakse profiili vahetus ja/või makrode “live” lindistuse korral.
Ka driveritega on võimalik sedistada nuppude taustavalgustus: Valgustus on/off, heledus/tumedus ning kui pika aja jooksul kustuvad tuled, kui klaviatuuri ei kasutata.

Makrode lindistamine/seadistamine/seadmine hiirele ja klaviatuurile toimuvad eraldi. Igale seadmele, millel on valmidus töötada Roccat Talk funksiooniga, peab esialgu eraldi paigaldama driverid ning siis Roccat Talk driverid.

Roccat Talk

Tegu on Roccat toodete vahelise nn. suhtlemisega. Nimelt on võimalik kontrollida klaviatuuriga hiirt ja vastupidi, olgu see siis EasyShift nupu vajutamine klaviatuuri mis samaaegselt aktiveerib selle nii klaviatuuril kui ka hiire või DPI/Profiilide jms. vahetus/muutmine. On olemas funksioon nagu “Easy Aim”. Eelkõige on see mõeldud gameritele, nimelt natud Easy Aim nuppu vajutades, muudetakse hiire DPI väiksemaks, näiteks 800-le, ning kui nupp lahti lasta, siis taastatakse algne DPI. Antud funksioon on väga kiire ning siini ei ole märganud, et sellel funksioonil oleksid mingid viivitused.
Tegu on väga hea funksiooniga, mis on kasulik Gameritele kui ka isikutele, kes tegelevad pildi/filmi töötlusega.

Kokkuvõte

Positiivne

Ilus disain
Väga mugav
Kerge
Püsib väga hästi laual, ei liigu
Makrod taasesitlus töötab ideaalselt
Makrode “live” lindistus
Väga korralikud driverid
EasyShift funksioon
Roccat Talk töötab perfektselt
Klahvide tasutavalgustus
Rohkelt programmeeritavaid nuppe
Pöidla(T1-T3) ja profiili (M1-M5) nupud
Hind

Negatiivne

Kui miskit negatiivsert, siis selleks võiks olla see, et puudub Eesti paigutusega isend

Roccat Isku klaviatuur Photopointis: 79.99€