Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 18. juuni 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Speedlink Torid Wireless juhmevaba mängupult arvutile :: Digitest

Speedlink Torid Wireless: mugav juhtmevaba mängupult sinu arvutile
Silver Pik

PC gaming ehk arvutiga mängimine ei hõlma endas alati kõige vingemat mehhaanilist klaviatuuri, kõige funktsionaalsemat mängurihiirt või überkallist hiirematti. Mõnikord võib arvutiga mängude mängimine olla ka midagi vabat, lõõgastavat ning meelelahutuslikku. Midagi sellist, kus sõbraga klassikalist Tanki mängid SNES emulaatoril või chillid ürgses Far Cry maailmas. Või siis minu moodi – koos lapsega suurele ekraanile kuvatud NFS maailmas ringi rallides ning plekki mõlkides tunde mööda lastes. Siin tuleb appi üks funktsionaalne ning soodne mängupult, mis ühildub 99,9% mängudega sinu arvutis ning pakub ka head kasutusmugavust – juhtmevaba Speedlink Torid Wireless mängupult.

Speedlink-Torid-Wireless-Digitest-002-pult

 

Tehniline pool

Tehnilised andmed

Juhtmevaba mängupult
PC (Windows) ja PlayStation 3 ühilduv
2,4 GHz juhtmevaba ühendus
Tööraadius kuni 8 meetrit
Toetab XInput ja DirectInput režiime
Kaks analoog juhtkangi ning 8-suunaline D-pad
Kaks analoogpäästikut, kaks õlanuppu ning kümme digitaalset nuppu
Tugevad vibratsiooniefektid
XBOX puldi disainiga
Kompaktne USB vastuvõtja
600 mAh liitiumaku, vastupidavus ~ 10 tundi
Kummeeritud pinnad tagavad optimaalse haarde

 

Speedlink Torid Wireless mängupuldiga on karbis kaasas ka ülikompaktne USB vastuvõtja ning ~ 100 cm laadimiskaabel. Puldi tutvustamine oli imelihtne – vastuvõtja USB pessa ning pult sisse lülitada; vähegi uuem Windows operatsioonisüsteem tunneb mängupuldi automaatselt ära.

Tegelikult on komplektis ka plaat tarkvaraga, kuid nii Windows 8 kui Windows 10 sellest puudust ei tundnud ning võimaldas pulti korrektselt juhtida / seadistada nii XInput kui DirectInput režiimis. Viimane omakorda võimaldab pulti kasutada sisuliselt kõikide mängudega – alati küll teatust mööndustega kuid laias laastus probleeme ei teki.

Juhtmevabade pultide kitsaskohaks saab tihti nende toide – akupatareid on hea universaalsus kuid pahatihti tuleb neid laadida / vahetada. Integreeritud liitiumaku võtab jällegi vähem ruumi / saab olla suurema mahutavusega, kuid tühjaks saamisel tuleb seda laadida. Torid Wireless puldi puhul meeldis väga see, et laadimine on USB pesa kaudu ning pult töötab laadimise ajal laitmatult. Ehk et – saba taha ning mängi südamerahus edasi.

Speedlink-Torid-Wireless-Digitest-009-komplekt

 

Torid Wireless kasutamine

Alustuseks tuleb ära mainida seda, et Speedlink Torid mängupult ei ole disainitud konkureerima selliste suurte tegelastega, nagu seda on Razer on Serval / Sabertooth pultidega. Samamoodi ei trügi see, olgugi et disain samane, Microsofti enda pultide mängumaale. Sissejuhatuses sai ka juba mainitud, et see mängupult on suunatud pigem tavakasutaja, väiksema mastaabiga mänguri mängumaale ning selles võtmes me puldi kasutusmugavust ning funktsionaalsust vaatamegi.

Speedlink-Torid-Wireless-Digitest-008-laual

Torid jagab selgelt disainjoont XBOX puldiga, kuid see tuleneb juba XInput platvormi omapäradest – see loodi ju algselt selleks, et XBOX pulte saaks vabalt kasutada ka Windows operatsioonisüsteemiga arvutite taga. Vanemate mängude mängimiseks on olemas DirectInput tugi, kuid see on pigem vaikselt ajaloo unustustehõlma vajumas, kuna uuemad mängud töötavad vaikimisi just XInput režiimis. Öelgu inimesed mida tahes – tegelikult on selline puldidisain kõvasti ergonoomilisem kui klassikaline PlayStation puldi disain. Kusjuures – ära tuleb märkida ka seda, et pult töötab edukalt PlayStation 3 taga (mida mul küll isiklikult ära ei õnnestunud testida). Igatahes, disainjoon tähendab seda, et see pult istub kätte väga hästi. Lisaks on materjalid käte vahel mõnusad – keskmisest natuke pehmema tunnetusega plastik ning kummeeritud küljed tagavad väga hea haarde puldi ümber.

Speedlink-Torid-Wireless-Digitest-011-kyljelt

Speedlink-Torid-Wireless-Digitest-007-grip

Speedlink-Torid-Wireless-Digitest-005-olanupud

Speedlink Torid mängupuldi analoog juhtkangide liikumine sujuv, kuid tagasiside / vedru tugevus võiks olla natuke jäigem. See jällegi nii subjektiivne lähenemine, kuna näiteks lastel on pigem pehmet kangi mugavam kasutada. Õnneks on analoogkangide täpsus viimase peal, tagades täpse kontrolli mängus toimuva üle. Norida tahaks pigem selle kallal, et nii analoogkangide lülitus kui ülemised õlanupud (LB, RB) on võrdlemisi valju klikiga. Samas annab see konkreetsema tagasiside nt päästikule või pidurile vajutades. D-pad, alumised õlanupud (LT, RT) kui ka A,B,Y,X juhtnupud on natuke pehmema liikumisega, kuid alla vajutamine sõrmega konkreetselt tuntav.

Speedlink-Torid-Wireless-Digitest-006-pysti

Puldil on integreeritud ka vibratsioonimootorid, mis andsid väga hea tagasiside mängudes. Mõnikord ei jaganud silmad ära seda mil auto kurvis külglibisemisse läks või hoopis keegi seljatagant peotäis tina minu poole teele saatis. Siis on hea käte vahel tunda, et peaks vist natuke korrigeerima oma mängu.

Speedlink-Torid-Wireless-Digitest-003-kaabliga

Ühenduse seisukohalt – juhtmevaba lahendus on töökindel ning tavapärases situatsioonis ehk kaugus vastuvõtjast 5 meetri ulatuses – kõik töötab suurepäraselt ning probleemideta. 2-3 tunnist laadimisest piisab, et nautida kuni 10 tundi juhtmevaba mängimist. Samas, kui mingil põhjusel peaks keset madinat aku tühjaks saama, võid puldi arvuti, PS3, PS4, XBOX või mõne muu seadme USB pessa laadima lükata. Diivanilt tõusmata leidis mõnikord pult hoopis otsapidi tahvelarvuti laadijas või akupangas. Ikka seal, kus antud hetkel kõige mugavam oli.

 

Kokkuvõte

Speedlink Torid Wireless mängupult on mugav lahendus pühapäevasõdalastele. Nendele kasutajatele, kes aeg-ajalt tahavad arvutimänge nautida ning peavad seda rahustavaks ajaviiteks. Torid Wireless ei sobi nendele mänguritele, kes elavad “ma pean selle bossi esimese korraga ära tegema või ma suren” kreedo järgi ning peavad arvutimänge ülioluliseks, igapäevaelu lahutamatuks osaks.

Speedlink-Torid-Wireless-Digitest-012-kaes

+ Hea ühilduvus uute ja vanade mängudega
+ Mugav disain ning kvaliteetsed materjalid
+ Juhtmevaba ühendus, vastupidav aku
+ Täpse liikumisega kangid
+ Väga hea hind
– Osad lülitid natuke liiga valjud
– Laadimisaeg maru pikk
– Komplektis olev vähelevinud miniUSB kaabel lühike

Olles kunagi elanud eelpool mainitud kreedo järgi ning nüüd juba pikalt heal juhul pühapäevasõdalase rolli täitnud – leidsin Torid Wireless mängupuldi mugava kaaslase väärilise olevat. Seda just kontekstis, kus ära testitud ka tippklassi mängupuldid, klaviatuurid, hiired ning teades kuhu on elukutseliste mängurite latt seotud. Just selles kontekstis võin südamerahuga öelda, et isegi 30-eurone mängupult on kvaliteetne ning mugav kaaslane argimängurile lõõgastumise eesmärgil.

Speedlink Torid Wireless mängupuldid Photopointis 29,99 €

Ülevaade numbrites

Koostekvaliteet
8.5
Funktsionaalsus
9
Ergonoomika
8.5
Täpsus
9
Hinna ja kvaliteedi suhe
9.5
8.9

Pühapäeva- sõdalasele parim

Speedlink Torid Wireless on väärt kaaslane digitaalsele pühapäevasõdalasele - selles on olemas nii kasutusmugavus, koostekvaliteet, paindlikkus ning hea ühilduvus; samas jäädes väga mõistlikku hinnaklassi.