Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 22. mai 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Speedlink Xeox Wireless juhtmevaba mängupult :: Digitest

Speedlink Xeox Wireless – juhtmevaba mängupult, millega läheks lahingusse küll
Kadi Huizinga

PC gaming‘ule mõeldes kerkivad eriti siin Digitesti veergudel esiti silme ette värviliste LEDide säras klaviatuurid, vingest vingemad mängurihiired ja viimse tekstuuriterani lihvitud hiirematid, kuid kõike ei pea alati nii tõsiselt võtma. Tõstes korra pilgud e-spordi maailmast ja kiigates tavakasutaja pühapäevarutiini võiks selle ülevaate täht sinna isegi paremini sobida.

Esitleme *trummipõrin* Speedlink Xeox Wireless mängupult – lihtne ja truu mängukaaslane vaikseteks pühapäevahommikuteks, mil ükski kohustus õlul ei trambi. Xeox on suurepärane täiendus Sinu mängukomplekti, kui oled tüdinud arvutiklaviatuuri tampimisest ja igatsed klassikalise mängupuldi tunnetust. Parajalt taskukohane, et rahakoti ees süümepiinasid ei peaks tundma ning täpselt nii funktsionaalne, et saaksid oma tavapärasesse mängurutiini lisavunki tuua.

Tehniliselt..

Xbox puldi disain
Juhtmevaba
2,4 GHz töösagedus
Tööraadius kuni 10 meetrit
USB vastuvõtja
Kummeeritud pealispind
Kaks analoog juhtkangi, 8-suunaline D-pad
Kaks analoogpäästikut, kaks õlanuppu ja kümme digitaalset nuppu
Integreeritud 550 mAh liitiumaku
Kuni 10 h tööaeg, 2–3 h laadimisaeg
1,9-meetrine USB kaabel laadimiseks
Dual-Mode tehnoloogia
Vibratsiooniefektid
Sobib alates Windows XP

Koos Xeox mängupuldiga peitub selle karbis üks mälupulgasuurune USB vastuvõtja ning 1-meetrine laadimiskaabel. Puldi arvutiga ühendamiseks ei olegi suurt vaeva vaja näha: sisesta vastuvõtja arvuti USB pessa ning arvuti tunneb puldi ise ära. Ei mingeid draivereid, tarkvaraplaate, nupuvajutusi, reaalselt: suts ja valmis. Puldi Dual-Mode tehnoloogia tagab selle, et arvuti tunneks Xeoxi ära enamikke mänge mängides.

Xeoxi voolujoonelise korpuse sisse on mahutatud 550 mAh integreeritud liitiumaku, mis võimaldab hoogsamate ja adrenaliinirikkamate mängude ajal käsi igas ilmakaares vehkida ilma, et puldi juhe vaba liikumist takistaks. Nii nagu kõik siin ilmas, saab ka liitiumaku energia ühel hetkel otsa, kuid tänuväärsele USB pordile saab ka puldi laadima panduna mängu probleemivabalt edasi mängida.

 

Xeox peopesas

Xeox nagu paljud teisedki Speedlinki mängupuldid imiteerivad disainilt väga lähedaselt Xbox originaalmängupulte. Puldi disainis on säilitatud Xboxi puldi ergonoomilisus, täpsed sõrmeõnarused tagavad, et pult istub peos loomulikult ja pingutuseta. Minu Sony Dualshock 4 puldiga harjunud kätele on Xeox esiti uudne, kuid käsi harjub selle kujuga kiiresti ja sujuvalt. Pult on kaetud õrna kummeeritud pinnaga, mis on käte vahel mõnusalt sile ja pehme, märkamatu ka siis, kui oled end tundideks arvuti taha unustanud (, mis olgem ausad on väga lihtne juhtuma..).

Speedlink Xeox on varustatud kahe analoog juhtkangiga, mis liiguvad sõrme all sujuvalt ja kergelt, vahest ehk isegi liiga kergelt? Eks see ole tunnetuse küsimus. Originaalpultidega võrreldes on vahe tunda. Tegelaskujud ekraanil liiguvad küll täpselt kangide mudimise taktis seega täpsuse suhtes ei saa Xeoxile etteheiteid teha. Mis puutub puldi teistesse nuppudesse: A, B, X, Y; D-pad ja õlanupud – kõigile oleks mul sama nurin. Nupud on tuntavalt väga plastikused. Ei, see ei ole miski, mis sunniks mind puldi nurka viskama ja klaviatuuri WASD klahvidele tagasi põgenema, kuid nuppe kasutades on nende vajutusheli kuuldavalt plastikune. Samuti sooviks, et nuppudel oleks veidi pikem lülituskäik ja ehk pehmem vastus, et puldi käsitsemine oleks meeldivam.

Selleks, et Sind mängukeerise keskele viia, on Xeoxil integreeritud vibratsioonimootorid. Viimane õnnestub neil ka väga hästi. Ei ole midagi närvekõditavamat, kui horrormängus ringi hiilimine ja ootamatu värin sõrmede all – Xeox tuleb närvikõdi tekitamisega väga hästi toime.

Xeox’i juhtmevaba disain annab puldile tugevad 10 plusspunkti juurde. Kaablitest vabana saad puldiga vehkida mis tahes suunas (teate küll neid mänge, mis sunnib actionite läbiviimiseks pulti vehkima..) ning kaabli pikkus (või lühidus) ei saa nende käikude puhul takistuseks. Xeox on oma juhtmevabaduses väga töökindel, lubades arvutist lausa 10 meetri kaugusele uidata – miks see vajalik peaks olema, ei tea, kuid võimalus on ning testitud – töötab. Kümne usina mängutunni järel hakkab Xeox paratamatult lisaenergia järele nõudma ning vajab täisvõimsusele tagasitulemiseks umbes 2–3 laadimistundi. Meeldiv on puldi USB-pesa eesmine paigutus, mis võimaldab laadimiskaabli puldiga ühendada ning ise seejuures mängimist jätkata. Kusjuures eriti hea on, kui sellistel mängusessioonidel on üks akupank kohe lähedalt haarata, et pulti kiirelt lisaenergiat süstida.

 

Kokkuvõte

Speedlink Xeox on hea kaaslane vaiksetel pühapäevahommikutel, mil ükski ülesanne kuklas ei tuika ja maailm Sind mängimisele kulutatud tundide eest hukka ei mõista. See pult sobib suurepäraselt neile mängusõpradele, kes on klaviatuuriklahvide mudimisest väsinud ja tahavad arvutimängude mängimisel veidi vanakooli pulditunnetust. Xeox Wireless saab oma taskukohase hinna juures talle omistatud ülesannetega väga eeskujulikult hakkama. Selle integreeritud liitiumaku vabastab mängija kaablitaagast ning pakub mängulusti mitmeteks tundideks samal ajal kui kummeeritud ergonoomiline disain ei lase kätel väsida.

+ Mugav ergonoomiline disain
+ Juhtmevaba ühendus
+ Pika kestvusega aku
+ Täpne liikuvus
+ Hea hinna-kvaliteedi suhe
+ Mõnus kummeeritud pealispind
+ Mängimist saab jätkata ka laadimise ajal

– Kohati plastikuse tunnetusega nupud

• Speedlink Xeox Wireless mängupult Photopointis »

Ülevaade numbrites

Koostekvaliteet
8.5
Funktsionaalsus
9.5
Ergonoomika
9
Täpsus
9
Hinna ja kvaliteedi suhe
9.5
9.1

Läheks lahingusse küll

Speedlink Xeox on truu kaaslane igal virtuaalseiklusel. See toob Sinu peopessa kauaigatsetud vanakooli mängupuldi tunnetust ega tee kompromisse täpsuse osas. Kauakestev integreeritud liitiumaku tagab liikumisvabaduse pikkadeks mängutundideks ning kummeeritud ergonoomiline disain ei lase kätel väsida.