Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 30. mai 2020

Rulli end üles

Üles

4 kommentaari

Canon EOS 550D

Canon EOS 550D
Toomas Ili

Väljast ja seest

Mul ei ole küll teab mis suured käed, aga karbist välja võttes oli seda pisikest digikaamerat mõnda aega päris harjumatu peos hoida. Justkui pool kätt oleks üle. Samas, seebikarbilt peegelkaamerale üle minev inimene vaatab EOS 550D-d poeriiulil ja mõtleb ilmselt mõnda aega, kas ta tahab ikka nii suurt kandamit oma seljakotti.

Fotoaparaadi suurus on kahe otsaga asi: suur kere istub paremini käes, teda on lihtsam ja mugavam kasutada – peamised funktsioonid on toodud korpusel asetsevate nuppude alla ning igat pisemat vidinat ei pea menüüde kaudu taga ajama. Teisalt, suur kere kaalub rohkem ja võtab enesest mõistetavalt kotis rohkem ruumi. Hea fotokas on see, mis alati kaasas on, nagu öeldakse. Nii ongi – kui suur aparaat jääb eespool nimetatud põhjusel tihtilugu niisama välja minnes koju, siis väike ja kerge EOS 550D koos KIT-objektiivi või mõne väiksema fiksiga võtab nii vähe ruumi, et tema jaoks on koht auto kindalaekas või seljakoti põhjas ikka olemas.

Väiksele kerele just palju nuppe ei paiguta. 550D-le peale vaadates näeme programmivalikuketast, sisse-väljalülitusnuppu, päästikut, ISO valikute nupukest ning kaamera ainsat rullketast, millega on muuhulgas muudetav nii ava kui säri.

Harrastajale mõeldud aparaadile kohaselt on programmivalikuketas pungil erinevatest pildistamist lihtsustavatest funktsioonidest, muuhulgas: portreevõte, maastikuvõte, makrovõte, öövõte, jne. Ka kaamera videofunktsioon on sisselülitatav programmikettalt.

Kõik muu vajaminev asub kaamera tagaküljel. Kuna EOS xxxD seeria kaameratel puudub kaamera peal olev displei, töötab tagumine suur LCD-ekraan nii piltide-videote, kui ka seadete näitajana. Pildiotsija all asuvad andurid lülitavad aktiivse ekraani välja niipea kui kaamera näo lähedale tõsta, et ekraanilt kiirguv valgus ei segaks läbi pildiotsija vaatamist. Lisaks elementaarsetele menüü, pildivaatamise-kustutamise jmt. nuppudele on EOS 550D-l olemas ka eraldi videosalvestuse nupp, mis videoseades alustab ja lõpetab salvestamist, fotoseades avab live view.

Nelja suunanupu alla on eelprogrammeeritud tänuväärsed otseteed valgetasakaalu valikute, autofookuse rezhiimide, pildiseadete ning võttevalikute juurde. Lisaks on samade klahvide abil võimalik liikuda nii menüüs kui LCD-l kuvatavates seadetes. Kellele meeldib kaamerat printeri sappa ühendades otse trükkida, neile on seetarvis endiselt eraldi nupp olemas. Sama nupu all peidab end ka otsetee pildikvaliteedi valikutesse. Kaamera tagaküljel asetseb ka eraldi ava/särikompensatsiooni nupp.

Leheküljed: 1 2 3 4 5 6 7 8