Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 23. juuni 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Canon IXUS 255 digikaamera ülevaade :: Digitest

Canon IXUS 255 digikaamera ülevaade
Maris
 • Avaldatud 13. mai 2013

Esmamulje kaamerast on väga hea. Uus pisike Canon on IXUSe seeriale omase voolujoonelise ja minimalistliku disainiga. Ekraan on suur ja hea kvaliteediga. Fotokas läheb tööle kiirelt ja pildi tegemine käib samuti kiirelt.

OLULISEMAD TEHNILISED ANDMED

 • Sensor CMOS 1/2,3 tolli 12,1 MP
 • Suurim pildimõõt pikslites 4000 x 3000
 • Pilditöötlusprotsessor DIG!C 5
 • Objektiiv 24–240 mm ava f/3.0 – 6.9
 • Teravustamiskaugus lähivõttel 1 cm (lainurk, makrovõttel)
 • Optiline suum 10×
 • ISO tundlikkus 80-6400
 • Integreeritud automaatne välklamp
 • LCD ekraan 3” PureColor II G vedelkristallekraan, 461000 pildipunkti
 • Salvestusmeedium SD, SDHC, SDXC
 • Mõõtmed 97,2 × 56,4 × 22,5 mm
 • Kaal 144 g (koos aku ning mälukaardiga)

Objektiiv on tõesti lai. 24 mm lainurgaga saab pildile püüda korraga väga palju. See on kasulik grupipiltide ja maastikuvõtete puhul. Samuti on hea siseruumis või nt kitsal tänaval pildistada, kus muidu ruumi napib.

REAALSES KASUTUSES

IXUS 255 on mugav käes hoida. Käepaela on mugav kinnitada, see on enamusel kompaktidel väga tüütu tegevus. Samas vajalik, muidu võib kaamera kergelt käest maha pudeneda – see ju nii pisike ja kerge. Nuppude asetus on Canonile tavapärane – menüü, funktsioonide ja muud valikunupud on tagaküljel paremal pool ekraani. On/off ning päästikunupp koos suumi hoovaga asub kaamera peal.

Menüü on kergelt kasutatav. Pildiprogrammide valik on üsna suur. Menüüs on kerge liikuda ja muuta erinevaid funktsioone.

Optilist suumi on sellel kaameral 10x. Digitaalset suumi saab aga laiendada lausa 40-kordseks. Umbes kuni 20x suumiga tuleb veel korralik pilt. Digitaalset suumi tasub kasutada siiski ainult hädavajadusel, sest kvaliteet halveneb märgatavalt ning suure tõenäosusega (kui just ei ole ideaalsed valgustingimused) tuleb pilt udune.

Kaamera teravustab kiirelt. Lähivõtted jäävad selged ja detailsed. Makrovõtteid saab teha 1cm kauguselt.

f/3 1/500sek ISO 200

f/3 1/500sek ISO 200

Päikselisel päeval õues pildistades on tihti raske saavutada õige valgustasakaal. Enamasti on kas taevas ülevalgustatud või maapind alavalgustatud. IXUS 255 saab päris kiirelt aru keskkonnast ja sellele vastavaest valgustingimustest ja kui ta ka arvutas midagi valesti, nt on pilt liiga hele, võib kaamera korraks suunata veidi heledama koha peale ja ta juba sätib üldise pildi tumedamaks.

Pildikvaliteet hämaras pildistades on IXUS 255-l hea. Fotod jäävad selged tänu HS-süsteemile ja heale pildistabilisaatorile. Värvid jäävad hämaras pildistades väga loomulikuna. Paljude kaameratega on tihti probleem, et lambivalguses pilt jääb kollase või punase tooniga, ent IXUS teeb toonid õigeks. See on eriti oluline inimeste pildistamise puhul, kui nahatoon on loomulik, on pilt palju ilusam.

f/3 1/60sek ISO 320, pildistatud vivid colors režiimis

Kui öösel pildistada, on kaameral ka lisaks pildiprogramm Handheld NightScene, mis võimaldab öösel selgeid pilte teha. Võimaluse korral tasub õhtul pildistama minnes siiski võtta kaasa ministatiiv, muidu kipuvad fotod udused jääma. See kindlustab, et pildid jäävad selged.

ISO 400 juures müra ei häiri. 800 juures hakkab silma riivama ning ISO 1600 on juba üsna mürane. Sellest suuremat valgustundlikkust tasuks kasutada ainult hädavajadusel.

Värvid jäävad kohati natuke tuhmid. Kui keskpäeval ereda päikesega maastikku pildistad ja sulle ei meeldi, et taevas pole nii sinine ja rohi nii roheline kui võiks olla, võid kaamera režiimi keerata „vivid colors“ peale. See pingutab küll erksusega veidi üle, aga vähemalt jäävad taevas pilved näha. Pealegi saab hiljem arvutis toone veidi neutraalsemaks muuta. Päikeseloojangu pildistamisel on vivid colors filter hea – toob soojad toonid taevasse. See on kompaktkaamerate üldine miinus, et taeva värvid ei jää pildil kohe kuidagi õiged.

f/4 1/640sek ISO 80

f/9 1/250 ISO 80, pildistatud vivid colors režiimis

Pilte saab arvutisse või nutitelefoni laadida Wifi kaudu. Väga mugav kui ei viitsi kaabliga ühendada fotokat arvuti külge. Igaks juhuks on siiski USB kaabel ka kaasas. Wifi funktsioon toimib Canonil kergelt. Kõik on selge ja arusaadav isegi juhendit lugemata. Valid soovitud pildi, seejärel vajutad nuppu, millel on wifi levimise märgike. Siis tuleb valida seadmete pildikeste hulgast, kuhu neid saata, ja kaamera hakkab kohe otsima lähedal olevaid wifivõrke. Näiteks wifiga piltide saatmine on Canonil palju lihtsam kui Sony kaamerate puhul, kus peab kaua menüüs otsima ja asju sisestama enne wifi kasutama hakkamist.

Paljudel uutel kaameramudelitel on sisseehitatud GPS. IXUS 255-l seda lisatud pole. Nutitelefoni abil saab wifi kaudu lisada IXUSega tehtud fotodele asukoha koordinaate.

Aku kestvus on kaameral hea. CIPA testi järgi 220 kaadrit ühe laadimiskorraga. Kui teed päeval palju pilte ja õhtuks saad aku laadima panna, piisab ühest akust täiesti.

Nädalate jooksul, mil ma seda kaamerat testisin, sain ma korraga teha umbes 500 pilti ühe laadimiskorraga. Ma ei teinud ühtegi pilti välguga ega ei vaadanud pidevalt läbi pilte, mis olin juba teinud. See hoiab akut kauem täis. Ühe laadimiskorraga 500 pilti on sellise pisikese kompakti kohta väga hea tulemus.

PLUSSID JA MIINUSED

+ IXUS seeriale omane kena disain
+ Läheb kiirelt tööle
+ Makrovõte 1cm kauguselt
+ 10x suumiulatus on väga hea
+ wifi

– võiks olla võimalik muuta ava ja säri
– värvid võiks olla veidi erksamad auto ja tavarežiimis

Kokkuvõte

Disaini poolest on canoni IXUS seeria kaamerad alati ilusad olnud. Samuti ka uus mudel – IXUS 255. Voolujooneline korpus ja kena välimus. Parajalt väike kaamera, et mahub taskusse või käekotti. Hea endaga igal pool kaasas kanda. Suurimaks puuduseks võiks nimetada ava ja säri muutmise võimaluse puudumist, ent IXUS seeria kaamerad ongi tehtud inimestele, kes ei viitsi ega taha ise fotoparameetreid käsitsi sättida. Kaamera sätib kõik seadistused automaatselt paika. IXUS 255 on hea valik kõigile, kes tahavad ilusaid pilte ja lihtsat fotokat, millega saab kaamera töölepanemisel kohe hakata pilte tegema.

Canon Digital Ixus 255 HS hõbedane Photopointis: 289€
Canon Digital Ixus 255 HS must Photopointis: 289€
Canon Digital Ixus 255 HS roosa Photopointis: 289€