Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 27. mai 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Fitbit Luxe on elegantne aksessuaar, mis jälgib aktiivsust ja tervist

Fitbit Luxe on elegantne aksessuaar, mis jälgib aktiivsust ja tervist
Kadi Huizinga

Fitbit on küll aktiivsusmonitoride maailma tipptegija, kuid aastate jooksul on see välja tulnud hulga võrudega, mis oma välimuselt eriti silma ei paista. Fitbit Luxe tuli, et seda muuta – lisaks aktiivsusel ja tervisel silma peal hoidmisele on see ka kauni aksessuaari eest. See on esimene Fitbit aktiivsusmonitor, mis on varustatud erksa AMOLED ekraaniga ja sellel on elegantne roostevabast terasest korpus, mis õhkab kvaliteeti. Milline sisu Luxe silmapaistva disainiga kaasas käib, uurimegi lähemalt.

 

DISAIN

Vaid 36 mm pikkune ja 17 mm laiune Fitbit Luxe paistab teiste Fitbit aktiivsusmonitoride seas silma oma erksa AMOLED ekraani ja luksusliku roostevabast terasest korpuse poolest. See on suur samm edasi Fitbit Inspire 2 ja Charge 4 plastikust korpuste ja mustvalgete ekraanidega tagasihoidlikust disainist. Ega olekski vähemat oodanud mudelist, mille nimi on Luxe.

Fitbit Luxe

Võru ekraan on tõesti tunduvalt selgem ja kontrastsem, kui varasematel mudelitel, kuid tuleb tunnistada, et esmapilk on veidi petlik. Nimelt näib esiti, et ekraan laiub üle terve korpuse, kuid tegelikult on funktsionaalne ekraan sellest tunduvalt väiksem. Ekraani väiksuse tõttu on seda kohati ka veidi ebamugav kasutada, kuna võrul pole ühtki füüsilist nuppu ja kogu sirvimine käib puutetundliku ekraani kaudu. Avastasin end suurema osa ajast pigem infot Fitbiti telefonirakendusest vaatamas, kui võru peal sirvimas.

Fitbit Luxe

Kuigi tavaliselt see üldse silma ei torka, siis päikesevalguses paistis hästi välja ekraani tegelik suurus.

See luksuslik korpus istub käele kerge ja mugava silikoonist rihma abil. Võruga on komplektis kaasas kaks erineva suurusega rihma, et see sobiks iga suurusega randmele. Rihm klõpsab põhimooduli küljest lihtsalt ära, nii et seda on hõlbus vahetada erinevat värvi või materjali rihmade vastu vastavalt tujule või riietusele.

Fitbit Luxe

Fitbit Luxe’i aku kestab tavakasutuses viis päeva, mis on aktiivsusmonitori kohta ehk veidi vähe. Käis ju napilt enne Luxe’i digitestis Xiaomi Mi Band 6, mille aku kestab vaevata kuni kaks nädalat. Samas eks ilu jaoks peab ohvreid ka tooma.

Ekraan Värviline 0,76″ AMOLED
Puutetundlik
Taustvalgustus
Sensorid Optiline pulsiandur
3-teljeline kiirendusmõõtja
SpO2 sensor
Vibratsioonimootor
Ekraani kuva Kuupäev ja kellaaeg
Sammud
Läbitud vahemaa
Aktiivse tsooni minutid
Põletatud kalorid
Tunni aktiivsus
Pulss (hetkepulss, puhkeasendi pulss)
Une kestus
Sleep Score
Menstruaaltsükkel
Treeningute arv
Nutitelefoni märguanded
Nutitelefoni märguanded Kõned
SMS
E-mail
Kalender
Rakendused
Sotsiaalmeedia
Passiivsus
Äratus
Aktiivsuse jälgimine Sammud
Läbitud vahemaa
Aktiivsed minutid
Unekvaliteet
Stressitase
Passiivsus
Ühendused Bluetooth 
Ilmastikukindel 5 ATM
Sobib ujumiseks
Aku Integreeritud liitiumpolümeeraku
Kestab kuni 5 päeva
Mõõtmed 36,3 × 17,5 × 10,1 mm
Kaal 28 grammi
Rihma pikkus Komplektis kaks suurust:
140–180 mm
180–220 mm
Värvivariandid Lunar white/soft gold
Black/graphite
Orchid/platinum

Fitbit Luxe Fitbit Luxe Fitbit Luxe Fitbit Luxe

AKTIIVSUS JA TREENING

Fitbiti seadmetele omaselt on ka Fitbit Luxe leivanumbriks aktiivsuse jälgimine. Võru väiksesse korpusesse on pakitud 3-teljeline kiirendusmõõtja, mille abil loeb kell üles kõik astutud sammud ja jälgib ka und. Samuti kalkuleerib võru südametöö põhjal põletatud kalorid, hindab päeva jooksul läbitud vahemaa kilomeetrites ning jälgib südametööd nii trennis kui puhkehetkel. Samuti mõõdab võru seda, kui palju aktiivseid minuteid kogud. Maailma Terviseorganisatsioon soovituste järgi peaks täiskasvanud inimene nädalas vähemalt 150 minutit mõõdukalt aktiivne olema. Luxe jälgib täpselt, kui hästi Sa seda soovitust täidad.

Fitbit Luxe

Samuti on Luxe varustatud spetsiaalsete sensoritega, mis mõõdavad vere hapnikusisaldust. Võruga ei saa küll igal hetkel SpO2 näitu mõõta, vaid see lülitub sisse uneajal ja võimaldab tulemusi ja trende lähemalt uurida Fitbiti rakenduses.

Fitbit Luxe

Fitbit Luxe

Fitbit Luxe

Lisaks rakendusele näeb päeva aktiivsusinfot ka otse kella ekraanil alla libistades – sammueesmärgi täitmist, kalorite põletamist, hiljutisi treeninguid ja pulsiinfot, une kestust ja Sleep Score jm. Samuti ilmuvad kella ekraanil aeg-ajalt soovitused, et Sa ei unustaks end liigutada.

Fitbit Luxe

Luxe ei ole küll spordikell, kuid siiski toetab see hulgaliselt treeningrežiime, treeningutel südametöö jälgimiseks on see varustatud pulsianduriga ning samuti oskab see GPS-infot võtta ühendatud nutitelefonilt. Kella mahub laadida kuus erinevat treeningrežiimi korraga ning selleks saab valida mitmete traditsiooniliste ja vähem traditsiooniliste treeningrežiimide vagel nagu jooksmine, rattasõit, matkamine, kõndimine, ujumine, tantsimine, pilates jms. Neid treeningrežiime, mida sagedasti kasutada plaanid, saab seadistada Fitbiti telefonirakenduses.

Fitbit Luxe

Fitbit Luxe

Fitbit Luxe

Tänu Connected GPS funktsioonile saab võruga jooksmisel, rattasõidul või matkates ja muid välitreeninguid tehes reaalajas tempot ja läbitud vahemaad jälgida. Sellega tuli mul aga ette mõningaid viperusi – võru ja telefon kaotasid aeg-ajalt ühenduse ja treeningmarsruut katkes. Eks sellega peab olema hoolas, et telefon ja võru teineteisest liiga kaugel oleks ja et telefon näiteks energiasäästurežiimil oleks.

Fitbit Luxe

Luxe oskab treeninguid ka automaatselt tuvastada, nii et Sa ei pea jooksma minnes, jalutades või rattaga sõites võru puutumagi ja peale trenni saad Fitbiti rakendusest näha, et Luxe on treeningu ikkagi salvestanud. Sel puhul ei tea võru muidugi, mitu kilomeetrit läbisid, kuid salvestab treeningu kestuse, põletatud kalorid ja ka üksikasjaliku pulsisageduse.

Fitbit Luxe

Fitbit Luxe

Fitbit Luxe

Tervise jälgimine

Fitbit Luxe nagu kõik Fitbiti kellad on pühendunud rohkemale, kui vaid sammude üles lugemisele. Kell hoiab silma peal stressitasemel, naha temperatuuril, vere hapnikusisaldusel, südametööl ja unekvaliteedil. See kõik on küll väga kasulik ja hea, kuid mul teeb Fitbiti puhul alati meele natuke mõruks see, et põhjalikuma terviseinfo nägemiseks, peab liituma Fitbit Premium teenusega, mis maksab 9,99 € kuus. Vähemalt on hea see, et koos võruga saab kohe 6 kuud Premiumi tasuta kasutada.

Uni

Fitbit Luxe on oma väikse, õhukese ja kerge korpusega ilmselt üks mugavamaid aktiivsusmonitore, mida uneajal kanda. Võru jälgib uneajal seda, kui palju Sa liigud ja vähkred ning teeb hiljem sensorite kogutud info põhjal tõsisema analüüsi Fitbiti rakenduses.

Fitbit Luxe

Ärganuna annab Fitbit hinnangu Su unekvaliteedile, näitab kui kaua Sa magasid, milliseid unefaase ja millal läbisid, hingamissagedust ja seda kui hästi välja puhkasid. Samuti näed äpist uneajal mõõdetud vere hapnikusisalduse näitu, et saada aimu oma üleüldisest tervislikust seisundist – mida paremini keha hapnikku omastab, seda parem.

Fitbit Luxe

Fitbit Luxe

Fitbit Luxe

Fitbit on unejälgimise osas aktiivsusseadmete esirinnas ja täpselt sama lugu on ka Fitbit Luxe’ga. See oli uneajal alati palju tundlikum, kui samal ajal kantud Garmin Venu 2 nutikell. Luxe tuvastab ka kõige kergemaid ärkamisi, mis teises kellas ei registreerunud.

Fitbit Luxe

Fitbit Luxe tuvastab ära iga väiksemagi ärkamise..

Fitbit Luxe

samas kui Garmin Venu 2 samal ööl ei tuvastanud ühtki ärkamist.

Stress

Hoides igal hetkel pilku peal Su südametööl, annab Fitbit Luxe igale päevale ka stressihinnangu (Stress Score). Stress Score võtab arvesse kolme bioloogilist signaali: südame tundlikkus (heart responsiveness – jälgib pulsisignaale), pingutuse tasakaal (exertion balance – jälgib, kas oled piisavalt palju, aga ka mitte liiga palju liigutanud) ning unemustreid. Stressihinnang ei pruugi viidata sellele, et oled mentaalselt läbipõlemise veerel, vaid annab märku, kui Su keha on stressis. Ehk oled liiga palju treeninud, liiga hoogsalt pidutsenud või lihtsalt igapäevatoimetustest väsinud.

Fitbit Luxe

Fitbit Luxe

Fitbit Luxe

Pingelistel hetkedel aja maha võtmiseks saab Luxe’iga teha ka juhendatud hingamisharjutusi. Selleks jälgi vaid kella ekraani ja see ütleb ise, millal sisse ja välja hingata.

Fitbit Luxe

Health Metrics

Premium kasutajatele loodud Health Metrics alalehekülg Fitbiti telefonirakenduses kogub kokku kõik terviseinfo, mille kell Sinu kohta kogunud. Uuri nädala või kuu graafikuid, mis kuvavad selgelt, kuidas Su hingamissagedus, vere hapnikusisaldus, naha temperatuur, südametöö varieeruvus ja puhkeasendi pulss aja jooksul on muutunud. Samuti näitab rakendus selgelt, kas mõõtmised püsivad tavapärases vahemikus või mitte.

Fitbit Luxe

Fitbit Luxe

Fitbit Luxe

Nutifunktsioonid

Nagu kõik Fitbiti kellad, lisab ka Luxe oma aktiivsus- ja tervisejälgimise pagasisse veidike nutikust, aga mitte palju. Võru ekraanilt saab lugeda telefoni märguandeid ja nendele vastata. Samuti saab muuta ekraanipilti ning seada äratusi ning taimereid, aga sellega võru nutikus ka piirdub.

Fitbit Luxe

Võru menüü on varasemate Fitbiti aktiivsusmonitoridega veidi ümber tehtud, nii et ekraanil alla libistades näed kogu terviseinfot, aga paremale libistades saad lugeda märguandeid, lisada äratusi ja taimeri.

Fitbit Luxe

Fitbit Luxe

Võru ekraanile ilmuvad nii kõnede, sõnumite kui kalendrisündmuste ja muude rakenduste teavitused, olgu nendeks Facebooki märguanded või Duolingo öökulli manitsused – täpsemaid rakendusi, millelt teavitusi soovid, saab valida Fitbit rakendusest. Luxe töötab sujuvalt nii Android kui iOS seadmetega, kuid Android seadmetega saab ka sõnumitele või e-mailidele otse võru ekraanilt vastata. Selleks saab Fitbiti äpis valmistada vastused igaks olukorraks ette.

Fitbit Luxe

Fitbit Luxe

Võru isikupärasemaks muutmiseks saab vahetada ka selle ekraanipilte. Fitbiti rakenduses on saadaval suur hulk erinevaid Fitbiti loodud ja ka kasutajate endi disainitud kuvasid, mille seast Sulle meelepärane valida.

Fitbit Luxe

Fitbit Luxe

Fitbit Luxe

Üllatavalt ei ole Luxe varustatud ei ilmaprognoosi äpiga ega ka telefoni muusikarakenduse juhtimise võimalusega, mis tavapäraselt kuuluvad aktiivsusmonitoride põhifunktsioonide alla.

 

Kokkuvõte

Fitbit Luxe

Õhuke disain, värviline AMOLED ekraan, luksuslik roostevabast terasest korpus ja vahetatavad kellarihmad – Fitbit Luxe võib välja näha nagu ilus aksessuaar, kuid see pole ainult iluasi. Luxe hoiab silma peal igapäevasel aktiivsusel ega jää hätta ka trennis. Veelgi olulisem on aga võru tervisejälgimise funktsioonid, mida varem pole nii soodsas Fitbiti seadmes nähtud. Milles Fitbit Luxe tõesti särab, on see, mille järgi ta on nime saanud – luksuslik disain. See on ideaalne valik, kui Sulle on aktiivsusmonitorid varem tundunud igavad või maitsetud, Fitbit Luxe võib Su meelt muuta.

+ Luksuslik disain õhkab kvaliteeti
+ Ergas värviline AMOLED ekraan
+ Mugav kanda nii päeval kui ööl
– Üksikasjalik tervisejälgimine tasulise Fitbit Premium teenuse taga
Connected GPS kohati viperustega
– Ekraan on liiga väike

Fitbit Luxe

 

Fitbit Luxe aktiivsusmonitori leiad Photopointist ››