Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 6. juuli 2020

Rulli end üles

Üles

1 kommentaar

Fujifilm FinePix X10

Toomas Ili

Väljast ja seest

Tõsiselt ilus ja stiilne aparaat. Välimuse eest kindlasti maksimumpunktid. Mitte, et see nüüd ühe fotoaparaadi juures maailma tähtsaim omadus oleks, aga ega ta paha ka ei tee.

Finepix X10 on väga väike kaamera. Kuna 28-112mm f/2.0-2.8 teleskoopobjektiivi saab “uneasendisse” väga kompaktseks kokku vajutada, võib seda aparaati sõna otseses mõttes rinnataskufotokaks nimetada.

Sellegipoolest on kaamera peal ning tagaküljel tähtsaimad nupud kenasti oma koha leidnud. Lisaks võtterežiimikettale paistab kaamerale pähe vaadates kitsal korpusel veel loomulikult päästik, särikompensatsiooniketas, iseprogrammeeritav otseteenupp Fn, välise välgu pesa ning kaamera enda pop-up välk. Nagu juuresolevatelt piltidelt näha, ei ole X10-l kahjuks eraldi nuppu tundlikkuse muutmiseks, seega kasutasin mina iseprogrammeeritava Fn nupu just selleks ära.

Lõviosa kaamera tagaküljest võtab enda alla suur ja kirgas ekraan. Nii ava kui säri on muudetavad mugavalt pöidla alla jääva ketta abil. Ühelt funktsioonilt teisele hüppamiseks tuleb ketas korraks “sisse” vajutada, nii nagu uuematel ühe kettaga kaameratel kombeks.

Menüünupu ümber paiknevad neli otseteed (mille hulgas nii piltide kustutamine kui makrofunktsiooni sisselülitamine) töötavad näiteks menüüdes surfates ka suunanuppudena.

Leheküljed: 1 2 3 4 5 6 7 8