Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 22. juuli 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Razer ONZA Tournament Edition juhtpult – arvutile ja XBOX360 konsoolile :: Digitest

Razer ONZA Tournament Edition juhtpult – arvutile ja XBOX360 konsoolile
Roman Kuzero

Paar nädalat tagasi sain kätte uue Razer ONZA juhtpuldi, millest nüüd tahaks oma muljeid jagada.  See on „Razer ONZA Tournament Edition” – juhtmega mängimispult mis sobib nii XBOX 360 konsoolile kui ka Windows-operatsioonisüsteemiga arvutile.

Väliselt on kohe selge, et tegu on XBOX360 puldiga. Välimus, välja arvatud Razeri logo, on üldiselt sama nagu kõigil Microsofti XBOX360 pultidel.  Kuid välimusega ka sarnasus lõpeb.

Käes on ONZA hoopis teine asi. Razeri pult on oma konkurendist kergem ning istub tänu kummeeritud kattele paremini käes. Eriti tahaks kiita selle juhtnuppe ning neist lausa eraldi rääkida.

Suurimaks uudiseks on kaks lisanuppu puldi tagaküljel. Nende abil võib dubleerida praktiliselt igat teist nupuvajutust. Näiteks Battlefield mängudes selleks et kiiremini joosta on vaja lükata analoogpulka ettepoole ja lisaks veel vajutada seda sama pulka sissepoole. ONZA’ga  saab panna analoogpulga vajutuse tagumise lisanupu alla. See väike muudatus parandas oluliselt liikumise täpsust. Puldil on oma mälu – seadistused jäävad samaks isegi siis, kui ühendada ta lahti ja panna teise XBOX’i või arvuti taha. Lisanuppudele omistatud funktsioone ei ole vaja uuesti sättida.

Microsofti pultide D-pad`i siunati palju selle ebatäpsuse pärast. Hiljuti välja lastud mudelitel on see ebatäpsus mingil määral parandatud. Razer lahendas asja omamoodi. ONZA d-pad`iks on neli eraldiseisvat nuppu. See toimib enamasti ideaalselt, kuigi – kui Te kavatsete mängida kaklusmänge nagu Mortal Kombat või Street Fighter, sisi vajate ilmselt ONZA’ga paar nädalat harjumisaega. Mängudes, kus on vaja kiiresti sisestada  mitmesuunalist “kombo’t”, on ONZA suured, eraldiseisvad nuppud (kusjuures need nuppud ei libise üldse!) pigem tõrge, kui abi.

ABXY “hyperesponse” nuppud on suurepärased. Need on madalad ning teevad vajutades meeldivat “click” häält. Neid on kõige parem kirjeldada, öeldes, et nad on arvutihiire nuppude moodi. Tournament Edition versioonil on need valgustatud ka.

Start ja Select nupud on võrreldes originaalpuldiga teises kohas. See on meeldiv, kuna põneva mängu  jooksul vajutatakse originaalpuldiga mängides tavaliselt mäng mitu korda kogemata pausi peale.

Huvitav uuendus tuli ka analoogpulkadele. ONZA Tournament Edition analoogpulkadel on rõngad, millega saab reguleerida pulkade pinget. Alguses ma ei pannud seda funktsionaalsust tähele, siis aga tuli välja, et see on eriti kasulik võimalus. Mängides Halo: Reach’i või mingit muud FPS’i on väga hea pinget juurde keerata paremaks sihtimiseks, samas on NHL12 ägedam mängida, kui pulgad liikuvad võimalikult lihtsalt ja kiiresti.

Kokkuvõttes ONZA Tournament Edition on suurepärane juhtseade XBOX360 konsooli ja arvuti jaoks, mida võib soovitada kõigele. Kui Teile aga just kaklusmängud meeldivad, siis peaksite võtma harjumiseks pisut aega.

Razer ONZA Tournament Edition juhtpult arvutile: 49.99 EUR

ONZA Tournament Edition puldist on Razer valmistanud ka soodsama versiooni – Razer ONZA.

Razer ONZA juhtpult XBOX 360 konsoolile: 39.99 EUR