Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 25. apr. 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Panasonic Lumix DMC-G3 :: Digitest - Part 8

Plussid ja miinused

+ pidev, täiesti kasutatav autofookus videovõttel
+ pööratav/kallutatav, puutetundlik ekraan
+ hea detailsusega lähikaadrid
+ “KIT” objektiivi (Vario G 14-42mm) optiline kvaliteet
+ disain

– ergonoomika
– välise mikrofoni sisendi puudumine
– puudub käsitsi ava/säri/tundlikkuse muutmise võimalus videovõttel
– manuaalrezhiimil pildistades ava/säri seadmine tülikas tänu ainult ühele kettale
– paljude lihtsate seadete muutmine käib läbi kiirmenüü (Q. Menu) ning vajab harjumist.


Kokkuvõte


Panasonic (olgu ta siis GH2, G3 või GF3) vajab harjumist. Vähemalt Canoni või Nikoniga tuttava inimese jaoks. Ma olen viimasel ajal üksjagu (häkitud) Panasonic GH2-ga filminud, nii on need esmapilgul pisut imelikuna tundunud menüüd juba enam-vähem tuttavad ning mõne peidetuma funktsiooni otsimiseks ei pea kohe kaamera juhiseid lappama. Esmamulje oli igatahes väga võõrastav.

Nagu väikse sensoriga kaamerad harilikult ikka, jääb ka G3 peendetaili salvestamisega veidi hätta (vt. näidispilte). Samas, lähikaadrid on üllatavalt detailsed ja teravad. Madalamatel tundlikkustel on tulemused vabalt poolekaadriliste peegelkaameratega võrreldavad!

Videovõte valmistas pettumuse käsiseadete puudumise tõttu, samas üllatas taaskord (esimesena GH2 puhul) jätkuva autofookuse töö.

Nagu öeldud sai – kui keskmine peegelkaamera liiga suure kandamina tundub, samas telefoni või “hariliku seebikarbiga” pildistamine end ammendanud on, sobib G3 hästi. Olenevalt kasutatavast objektiivist on siiski tegu väga väikese ja kerge kaameraga, mis vaatamata oma mänguasjalikule välimusele väga korralikku pilti ning peaaegu korralikku videot teeb!

Leheküljed: 1 2 3 4 5 6 7 8