Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 25. apr. 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Panasonic Lumix DMC-G3 :: Digitest - Part 5

Reaalses kasutuses

See kaamera on minu jaoks kuidagi… ebamäärase suurusega. Väiksem kui GH2, kohmakam kui Sony NEX-seeria pillid. Päris rinnataskusse ei mahu (ka ilma objektiivita), samas fotokotti või auto kindalaekasse libiseb kaunis märkamatult. Lühidalt öeldes – neile, kes näiteks Canon EOS 550D-d suureks kaameraks peavad, kuid samas hea foto nimel siiski telefonist kobakamat kandamit kaasa tarima nõustuvad, peaks Panasonic G3 oma mõõtudelt hästi sobima. Lõpuks sõltub kõik ka sellest, milline objektiiv talle ette keerata, Panasonicul on ka sõna otseses mõttes pisikesi, aga väga kvaliteetseid fikstorusid.

G3-e ekraan puutetundlik, olles suureks abiks fokusseerimisel – vajuta sõrmega soovitud punkti, pressi päästik poole peale ja tehtud ta ongi. Kui autofookus välja lülitada, suurendab sõrmega soovitud kohas ekraani puudutamine pildi niipalju üles, et käsitsi teravustamine pole probleemiks – väga abiks näiteks videovõttel fokusseerimiseks.

Piltide/videote mälukaardilt taasesitamine oli pisut aeglane, kuid see tundub hübriidkaamerate puhul tavaline trend olevat. Vähemalt nendel, mida mina kasutanud olen. G3-e menüüd ning võimalused kaamera oma käe järgi seadmiseks on kasutajate sihtgruppi arvestades ehk liigagi põhjalikud. Kaamera juhised on abiks vähemalt esimesel korral käepärast hoida.

Panasonic G3-e on võimalik osta komplektis erinevate KIT-objektiividega, milledest levinuim ja taskukohaseim on Lumix G Vario 14-42mm. Varem GH2 ees proovitud suumobjektiiv jättis endiselt hea mulje. Korraliku ehituse ning sujuvalt liikuvate rõngastega toru joonistab heades valgusoludes väga terava pildi. Sarnaselt GH2-le jäi G3 joonis veidi lahjaks peent detaili täis kaadrite puhul, kuid siin ei saa optikat süüdistada. Seda tõestab ka väga hea joonis nn. suure plaani piltidel, kus objektiivi hea detailieristus kenasti näha on.

Panasonic G3-e videovõttel puudub võimalus käsitsi võtteseadeid muuta või ette anda, mis selle poole pealt temast ühe järjekordse koduvideokaamera teeb. Tõsi, iA rezhiimil saab võtte ajal ava muuta, aga sellest on vähe abi, kui kaamera ise tundlikkust või säri muudab. “Koduvideokaamerale” omaselt toimib videoreziimil aga ka pidev autofookus – ja mitte üldse halvasti! Ülejärgmises peatükis sel teemal ka näitklik videoklipp.

Leheküljed: 1 2 3 4 5 6 7 8