Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 28. juuni 2022

Rulli end üles

Üles

6 kommentaari

Peaaegu ideaalne Nikon D7000 :: Digitest - Part 8

Peaaegu ideaalne Nikon D7000
Toomas Ili

Plussid ja miinused

+ 16.2 megapikslit

+ 39 AF punkti

+ ülihea pildiga 3” LCD

+ ergonoomika, nuppude paigutus

+ digitaalne lood, kasutatav ka videovõttel

+ kaks mälukaardi pesa

+/- pidev autofookus videorezhiimil
– Full HD video vaid 24 k/s

– manuaalrezhiimil filmides ei saa ava muuta

– filmimise ajal ei ole võimalik histogrammi vaadata

– LCD ei ole kallutatav/pööratav

Kokkuvõte

Pildistamisel D7000-ga häbisse ei jää. 39 fookuspunkti, kiire autofookus, 16.2 megapiksli jagu kvaliteetset pilti teevad temast tubli töölooma nii tõsise harrastaja, kui miks mitte ka professionaali jaoks. Kere istub käes nagu valatult, käsitlemine on mugav ja hästi läbimõeldud.

Videopool jätab see-eest soovida. Kui kaamerale juba Full HD võimalus anda, siis miks mitte peamisele konkurendile sarnaselt lisaks 24-le ka 25 ja 30 k/s valik lubada, on minu jaoks mõistetamatu.

Sama suur, kui mitte suuremgi miinus on manuaalrezhiimil filmimisel ava muutmise võimaluse puudumine. Pidev autofookus filmimisel on kindlasti müügiargument neile, kes peamiselt niiöelda koduvideosid teha plaanivad, kuid päris tööks ei ole tal siiski piisavalt oidu ning hea asemel võib see pigem halba teha. Ei ole just tore filmitud materjali arvutis läbi vaadates avastada, et fookus on filmitava objekti pealt ühtäkki kontrastsele taustale hüpanud. Pideva autofookusega filmides tuleb muuseas arvestada ka seda, et objektiivi fookusemootori hääl jääb samuti heliribale, vähemalt juhul kui mikrofon asub kaamera peal või vahetus läheduses.

Kahe sõnaga öeldes – kui mainitud videoprobleemid püsivarauuendusega parandatud saaks, oleks Nikon D7000 praegusel hetkel omas klassis kindel võitja igas mõttes.

Kaamerat testides jäin ühel hektel mõttesse, et miks keegi endale üldse Nikoni järgmise taseme kaamera – D300s-i – ostma peaks? D7000 on pea igast otsast paremate näitajatega, lisaks ka odavam!


Leheküljed: 1 2 3 4 5 6 7 8