Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 19. apr. 2024

Rulli end üles

Üles

6 kommentaari

Peaaegu ideaalne Nikon D7000 :: Digitest - Part 3

Peaaegu ideaalne Nikon D7000
Toomas Ili

Väljast ja seest

Kaua oodatud, kaunikene. Kaamera istus kätte nagu valatult. Mitte, et Canoni või teiste tootjate (kesk- kuni profiklassi) keresid paha käsitleda oleks, aga Nikonid on mulle alati kuidagi paremini istunud.

Läbi pildiotsija vaadates tundus, et 39 teravustamispunkti katavad 1.5x kroppfaktoriga sensorit sama hästi, kui näiteks D300s-i 51 punkti. Kuigi töö saab loomulikult tehtud ka väiksema arvu punktidega, kehtib siin reegel – mida rohkem, seda mugavam. Aga kas kõik 39 punkti ka nagu kord ja kohus, näiteks kesisemates valgusoludes korralikult töötavad, selgub juba õige pea.

Selle kaamera kohta võib küll öelda, et kogu kerepind on korralikult ära kasutatud. Vajalikud nupud ja otseteed on ilusti käe-jala juures olemas ning paljusid funktsioone ei pea menüüde kaudu taga ajama.

Nagu juba viimaste Pentaxite ülevaadetes mainisin, meeldib mulle väga Nikoni kaamerate sisse-väljalülitusnupu (või siis hoova) paigutus. Olles “ühes tükis” päästikuga, jääb ta alati mugavalt nimetissõrme alla. Ju ta üks järjekordne isiklik kiiks ole, aga lõppude-lõpuks koosnebki toote üldmulje taolistest pisiasjadest. Kohe päästiku juures asuvad ka särimõõtmise rezhiimi ning särikompensatsiooni nupud. Sealsamas, nagu ikka, ka kaamerapealne võtteinfo-displei.

Programmivaliku ketas on D7000-l kahetasemeline – pealmist ketast kruttides saab endale sobiva võtteprogrammi valida, alumist ketast liigutades jällegi kaamerale öelda, kas pildistatakse ühe kaadri haaval, sarivõttega, vaiksel rezhiimil, või üles lukustatud peegliga.

Kaamera tagaküljel, nagu ikka, suur ja Nikonile omaselt väga hea pildiga LCD, sellest vasakul piltide-videote vaatamise ja kustutamise, menüüvalikute, valge tasakaalu, tundlikkuse määramise, piltide suurendamise ja salvestuskvaliteedi valikute nupud.

Ekraanist paremal istub eraldi live view või videorezhiimi aktiveerimise hoob, mille sees salvestust alustav ja lõpetav punane nupuke. Nagu Nikonitel ikka, on ka D7000 tagaküljel nn. suunanupp, mis abiks nii menüüdes seiklemisel, kui näiteks aktiivse fookuspunkti valimisel.

Päris all ääres paikneva infonupu abil saab lisaks tagumisele LCD-le võtteinfo kuvamisele muuta kõikvõimalikke seadeid, selleks eraldi menüüdesse ronimata. Nii on näiteks paari nupuvajutusega võimalik videosalvestus Full HD pealt HD peale lülitada.

Leheküljed: 1 2 3 4 5 6 7 8