Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 23. veebr. 2024

Rulli end üles

Üles

3 kommentaari

Pentax Q – Ise olen väike, kuid mu jõud on suur :: Digitest - Part 4

Margus Männik

Objektiivid

Pentax Q jaoks pakutakse hetkel 5 objektiivi. Pisut statistikat: üks neist on vario, kahel on automaatteravustamine ja kolmel pole ava muudetav. Kaamerat ostes võib kaasa saada kas 8.5mm f/1.9 (47mm ekv) fiksobjektiivi või 5-15mm (28-80mm ekv) vario. Viimase suurim ava varieerub vahemikus 1:2.8 – 1:4.5. Vähim kasutatav ava on mõlemal f/8 ning neisse objektiividesse on sisse ehitatud automaatteravustamise mehhanism ning mehhaaniline katik. Läätsed on kaetud SMC paljukordse vääristusega. Soovi korral saab juurde hankida varjuki või filtri (40.5mm).

Ülejäänud kolme objektiivi omaduste nimistu nii pikk pole – ava on fikseritud, katikut pole ning teravustada tuleb käsitsi. Lainurk ja tele kannavad mitte just eriti julgustavat tiitlit “Toy Lens” ehk mänguobjektiiv. Retrotamine ja lomograafia on ju tänapäeval moes ning 6.3mm (35mm ekv) ja 18mm (100mm ekv) topsikesed sobivad selleks igati. Tõsi, esimese fikseeritud avaks on kõigest f/7.1 ja teisel f/8, mistõttu teravussügavus on ülisuur ning peene kunsti viljelemine üpriski raskendatud.

Kolmandale sarnaste omadustega objektiivil – 3.2mm f/5.6 (17.5mm ekv) ülilainurgale – pole küll mänguasja silti külge riputatud, kuid fotograafilist mänguruumi pakub see vast eelmistest rohkemgi. On ju kalasilmobjektiivi spetsiifiline moonutus üks enamkasutatud “ebatäiusi” pildistamisel.

Sama stseen läbi erinevate objektiivide vaatevinkli:

18mm Toy Lens Telephoto 8.5mm Standard
6.3mm Toy Lens Wide 3.2mm Fish-Eye

 

Jääb vaid üle loota, et Pentax olemasolevaga ei rahuldu ning edaspidi Q objektiivirida veelgi täiendab – näiteks üks pisike makrotoru kuluks Q-süsteemile kindla peale ära ning ega telezoomgi populaarsust kahandaks.

Leheküljed: 1 2 3 4 5 6 7