Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 27. mai 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Razer Barracuda HP-1 VS Razer Carcharias :: Digitest

hp-11uus1

Tänapäeval on infotehnoloogia areng väga kiire. Uut ja huvitavat kaupa tuleb aina juurde ja tootjate sõnade järgi on kõik nende uued tooted uuel kvaliteeditasemel. Seega tahangi täna proovida, kas uus on ikka alati parem kui vana? Võitlusesse astuvad Razeri kõrvaklapid Barracuda HP-1 ja Carcharias.

Vanemad Barracuda HP-1 kõrvaklapid näevad välja tagasihoidlikumad, kõik on matjasmust, ei ole lisatud metallist osi ega läiget. Ainukeseks kaunistuseks on Barracuda kõrvaklappidel siniselt põlevad Razeri logod, mis mõjuvad pimedas päris uhkelt.

Uuematel kõrvaklappidel Carcharias on juba silmatorkavam välimus – suur RAZERI kiri, osaliselt metallvõrest klapid ja muidugi on ka siin kasutatud läikivat plastikut. Mis mulle küll tegelikult eriti ei meeldinud, kuna läikival pinnal on paremini näha sõrmejälgi.

Kokkuvõttes võib öelda, et Barracuda HP-1 kõrvaklapid on lihtsama, kuid samas soliidse välimusega. Uuemad Carcharias kõrvaklapid on aga välimuselt šikimad.

Razer Barracuda HP-1

klap-vana1

Lähemat tutvumist alustame sabast ehk ühenduspistikust. Siin kasutati kullatud Razer HD-DAI pistikut. Mulle meeldiks küll rohkem tavaline 3,5mm pistik.

pistik-h-dai1

Võib tekkida tahtmine kasutada Razeri klappe koos MP3 mängijaga või kasutada neid läpakaga kuid Barracuda seda nii lihtsalt ei võimalda.

Liigume ülespoole ja näeme pulti, mis nendel klappidel on päris suur. Ei ole just eriti mugav, vähemalt mulle jäi ta alti ette. Puldi abiga saab klappe sisse-välja lülitada, reguleerida bassi, esimesi, tagumisi ja keskmiseid kõlareid. Puldi saab isegi klambriga riiete külge kinnitada, aga klamber on suurevõitu . Kaabli pikkus on 2 m ning mulle sellest piisas.

Kui võtsin Barracuda HP-1 kõrvaklapid kätte tundusid nad alguses kuidagi nõrgukesed. Hiljem selgus, et nad kannatavad tassimist ja isegi laualt kukkumist. Välimuselt, nagu juba ka eespool sai kirjutatud, on Barracuda kõrvaklapid tagasihoidlikud. Raske on öelda, kas kõrvad tunnevad end mugavalt nendes kõrvaklappides või mitte.

pult-11

Sai proovitud neid neljakesi ja kõikidel oli erinevaid arvamusi. Oleneb pea ja kõrvade suurusest ;) . Ise saan öelda, et kasutades neid ikka rohkem kui paar tundi, hakkavad kõrvalestad valutama. Vähemalt mul läksid kõrvad klappide tagaseinte vastu, mis alguses ei häirinud, hiljem tekkis küll tunne, et kõrvad on väsinud liigsest koormusest.

Ja nüüd kõige tähtsama juurde – heli, mis nendest kõrvaklappidest tuleb on võimas. Ütlen kohe, et kasutan Razer helikaarti Barracuda AC-1 7.1. Heli on tõesti ruumiline ja võimaldab tunda 7.1 efekti. Vaatasin üle mitu oma lemmikfilmi, mängisin lemmikmänge ja kuulasin muusikat, sai täitsa uue elamuse vanadest asjadest. Minu jaoks oli ka pluss, et mikrofoni on võimalik ära võta, sest ma kasutan seda väga harva. Eriti võimsalt näitavad Barracuda kõrvaklapid end mängudes, kasutades neid on eelis kõikide teiste ees, kuna kuuled alati kust vaenlane tuleb.

Kas ma soovitaks neid? Muidugi, aga oleks tore kui te saaksite võimaluse neid pähe proovida. Kui ikka kohe ei sobinud, siis ei maksa neid ka võtta, kui nad teie kõrvadele eriti ei meeldinud :)!

Razer Carcharias

klap-uus1

Carcharias kõrvaklapid algavad tuttavast kullatud 3,5 mm pistikust, mis mulle tundub paljumugavam kui Razer HD-DAI. Neid saab ilma probleemideta kasutada sülearvutiga, MP3-ga ja teiste seadmetega kus on 3,5 mm sisend ja sellist tehnikat pole sugugi vähe.

pistik-uus1

Pult on nendel kõrvaklappidel väike ja kerge. Kui Barracuda pult oli mul pidevalt ees, siis see väike jublakas ei seganud üldse. Kuid kahjuks on tal kõigest kaks funktsiooni heli tugevuse reguleerimine ja mikrofoni sisse-välja lülitamine. Vähemalt bassi ma tahaks reguleerida oma maitse järgi. Kaabli pikkust on lausa 3 m, seega ei pea kauguse pärast eriti muret tundma.

Kui võtta kätte Carcharias kõrvaklapid tunduvad nad käes tugevamad kui Barracuda`d, vaatamata sellele on nad kergemad ja nagu juba öeldud nägusamad. Kuid kaks asja mulle kohe ei meeldinud: esiteks mikrofoni mul ei õnnestunud ära võtta (see ei käigi ära) ja teiseks klapid on kindlalt kinni, neid ei saa keerata ega pöörata.Barracuda klappidel selline võimalus oli. See on muidugi maitse ja harjumuse asi. Mikrofon on ka päris stiilne, seega inimesele, kes seda kasutab, peaks see meeldima.

pult-21

Minu kõrvadele meeldisid Carcharias kõrvaklapid rohkem kui Barracuda omad, kuigi vahe polnud eriti suur. Aga kasutades neid pikemat aega ei tekkinud tunnet, et kõrvad on väsinud või valutavad. Tundusid need klapid peas kergemad ja paremini mu peakuju jälgivad, mis omakorda vähendas ka välismüra tunduvalt paremini. Aga ärgem unustage, et siin on kõik üpriski individuaalne.

Nüüd selle juurde, mida nendest kõrvaklappidest  kuulda on.  Heli on hea, aga nõrgem kui Barracuda kõrvaklappidel, see on ka loogiline, viimane toetab 7.1 süsteemi või nagu teatab meile Razeri kodulehekülg:  “PC with audio output (5.1 or higher audio recommended)”. Aga Carcharias kõrvaklappide helis ei pea te pettuma sealt tuleb igati mahlakat ja sügavat heli ning võimsat bassi.

Kokkuvõtteks tahaks lisada vaid seda, et oma meeli ja kõrvu usaldada on kõige targem ;)! Siin on toodud vaid ühe inimese kogemus ja arvamus. Võimalusel proovige ise järele.