Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 27. mai 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Roccat Apuri – mängurile juhtmehoidja, sekretärile USB hub, lauale kaunistus :: Digitest

Roccat Apuri – mängurile juhtmehoidja, sekretärile USB hub, lauale kaunistus
Daniel Sepp

Roccat Apuri on üks veidra nimega toode, mis Roccati toodetega mitte kursis olevale inimesele võib tunduda lihtsalt üks kauniste tulukestega ning väga veidra kujuga USB laiendusseade. Tegelikuses on see aga palju enamat ning sellest oskab rõõmu tunda iga arvuti taga aega veetev inimene. Mis on Roccat Apuri, mida see teeb ja miks peaks seda ihaldama nii kontorirott kui elukutseline mängur?

 

Välimus

IMG_7903

Selle välimus on kergelt öeldes omapärane kui mitte mõista selle funktsiooni. Selle toote põhiline funktsioon on tegelikult aga seotud hiirega. Nimelt kipub viimase kaabel takerduma ning selle pidev kiskumine on nii ebamugav kui ka hiirt kahjustav. Apuri välistab selle.

Välimuselt natukene ülbelt mõjuva Apuri põhja all süttib sisse lülitumisel Roccati logo kujuline sinine tuluke. Apuri matt pealispind mõjub vägagi soliidsena. Nagu Roccati kõrvaklappidel, on siingi kasutatud tiheda kiuga plastikut, mis on robustne ning käes mõnus ja ei mõju odavalt. Selle mattpind on natukene isegi ehk kuninglik. Mulle isiklikult tundub küll, et Apuri näol on tegemist kõige ilusama USB-hubiga mida ma kunagi näinud olen.

Ühenduspistikud

Roccat Apuri on varustatud 4 USB 2.0 USB-pistikuga, mis ammutavad voolu eraldiseisva vooluadapteri kaudu, mistõttu on sealt seadmete laadimine ohutu nii toiteblokile kui emaplaadile, sest viimasest ammutatakse vaid andmeid, mitte elektrit. Selleks on muidugi seadmel ka A/C vooluadapteri pistik ja microUSB port, mis ühendab seadme arvutiga.

Hiirekaabli hoidik

See veider konksulaadne kummist seadme kohal rippuv “käpp” ongi tegelikult Apuri põhiline väärtus. Kummi sees olev vagu võimaldab sinna panna hiirekaabli ning nii jääb alati piisavalt kaablit laua peale. Mitte selle alla ega kuhugi nurga taha. See tagab omakorda hiire sujuva ning ühtlase liikumise. Tekib lausa juhtmevabaduse tunne. Et mõista, kas see on minu veider reklaamiohvriks langemine või ongi see päriselt nii, proovis seda ka meie sekretär ning märkas erinevust kohe.

IMG_7905

IMG_7908

IMG_7911

IMG_7906

 

Funktsionaalsus

IMG_7946

USB pistikud

Need töötavad. Töötavad hästi, kuigi tänapäeval võiks muidugi unistada USB 3.0st, et saada kiirem andmeside, aga las see olla. Nad täidavad edukalt oma funktsiooni ja mälupulga ühendamiseks ei ole vaja roomata laua alla. Väiksemat andmemahtu edastavad seadmed sobib hästi ühendada sinna, sest voolutarbe eest hoolitseb eraldi adapter niikuinii.

Natukene on veider nende paigutus, vähemalt minu laual. Mulle oleks sobinud paremini kui need oleksid olnud ees ja vasakul, mitte ees ja paremal, nagu need on. Muidugi on see minu isiklik eelistus veidra lauapaigutuse pärast, aga ma ei ütle, et see seade on sellepärast halb.

Kaablihoidik

Mis puudutab kaabli hoidmist, siis mulle meeldiks rohkem kui ma saaksin kindlustada, et hiirekaabel ei tuleks lahti, näiteks mõne klambriga. Mängides mänge, kus hiirekasutus võib olla väga intensiivne ning kaootiline on oluline, et selliseid asju ei juhtuks keset mängu. Minul õnnestuski ühel korral Apuri ümber ajada ning juhe sealt vahelt ära tõmmata.

Enda ülesannet täidab see muidugi väga hästi – erinevust märkasid kõik minu kolleegid ja ma ise ka. Suurim erinevus oli muidugi aga kodus, kus kehva kaablimajanduse tulemusena kippus minu hiirekaabel jääma pidevalt laua nurga taha. Apuri kaotas selle mure igaveseks.

IMG_7937 IMG_7924

Roccat Apuri Photopoint.ee veebipoes hinnaga 39,99 €

Ülevaade numbrites

Välimus
10
Mugavus
8
Funktsionaalsus
8
Hind
7
8.3

Täpselt õige

Roccat Apuri teeb täpselt seda mida ta lubab teha. Ta toob USB pordid lauale ning hoiab hiirekaablit mõnusalt õhus, vältimaks selle takerdumist erinevatesse objektidesse, kaua laua peal või selle all. Enda hinna eest on see kindlasti suurepärane kingitus nii mängivale lapsele kui tippjuhile, kes alatasa mälupulkasid enda lauaarvuti külge ühendades põlvili laua all on. Apuri sobib muidugi ka koju - endale - ning ma usun, et ei ole inimest, kes sellele mingit kasutust ei leiaks. Pärast testimisperioodi pidin tõdema, et selleta on lausa ebamugav kuigi selle kaustamise ajal ei panund ma pärast paari esimest tundi seda enam tähelegi. Ei midagi liigset, vaid see, milleks see loodud on. Ja seda teeb see hästi