Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 10. aug. 2022

Rulli end üles

Üles

5 kommentaari

Sony a NEX-7 :: Digitest - Part 3

Toomas Ili

Väljast ja seest

Esimest korda seda aparaati enda käes hoides läks mõte miskipärast kohe Ameerika (sõja)filmidest nähtud stealth-lennukite peale. Must, metalselt sile, pisut futuristliku disainiga. Sarnasust nn. seebikarpidega saab siit otsida vaid suuruse poolest. Muus osas on esimesest puudutusest selge, et see pill on häda pärast sobilik ka naela seina löömiseks.

NEX-seeria KIT-torudest olen ma varasemates ülevaadetes juba rääkinud, niisiis oli sel korral mul lisaks Sony 18-55mm f/3.5-5.6 OSS-le ühes ka Tamroni 18-200mm f/3.5-6.3 – spetsiaalselt Sony NEX kaameratele valmistatud supersuum. Nende kahe koostööst sündinud pildid ootavad näidisfotode peatükis, objektiivist ilmub aga siinsamas õige pea lühike ülevaateartikel.

Mugavate otsetee-nuppudega selle kaamera juures ülemäära laiutatud ei ole. Nii näiteks näeme kaamerale peale vaadates põhimõtteliselt kaht ketast ning päästikut, mille küljes ka kaamera sisse-väljalülitushoob. Nimetatud kettad on muideks ava ja säri sättimiseks, ning kui kesk- kuni profiklassi peegelkaamera kasutaja jaoks on nende funktsioonide jaoks eraldi kettad iseenesest mõistetavad, siis kompaktkaamerate juures näen ma seda esimest korda. Nagu ka nn. entry level peegelkaameratel, on tavaliselt kompaktide puhul need asjad ühe ketta alla toodud. Vajaliku funktsiooni muutmiseks tuleb siis ühe variandina mitme nupu kombinatsiooni kasutada. Kaks eraldi ketast võib nii väikse kere puhul tunduda ruumi raiskamisena, kuid kasutusmugavuse ning reageerimiskiiruse eest võib ju sellise ohvri tuua.

Kaamera peal asetsevad lisaks mainitutele veel ka välise välgu pesa, väljahüppav välklamp ning iseprogrammeeritav funktsiooninupp.

NEX-7 tagaküljel, kallutatava ekraani kohal asub nupuke sellesama väljahüppava välgu hüpitamiseks, piltide-videote järelvaatamise nupp, fokusseerimisrežiimide ning säri lukustuse valikute, videosalvestuse, ning menüü nupud. Lisaks nupp piltide/videote kustutamiseks, ketas menüüdes ekslemiseks jmt.

Leheküljed: 1 2 3 4 5 6 7 8