Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 27. mai 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Vivanco DC/AC vooluinverter autosse :: Digitest

Vivanco DC/AC Power Inverter 150W on mõnus kaaslane pikematel automatkadel ja muudeski olukordades. Milleks osta sada ja üks autolaadijat kui võiks seinakontakti autosse üle kolida?

[nggallery id=79]

Teoorias

Minul isiklikult on autosse ainult üks spetsiaalne laadija muretsetud: mobiiltelefoni tarvis. Üldjuhul aga kaamera akulaadija, sülearvuti jms pistan kontakti ikka tubases keskkonnas. Mis saab aga siis, kui tuleb ette võtta üks pikem automatk ja puudu jääb nii kaamera, videokaamera kui ka sülearvuti aku mahust? Eraldi kümne lisaaku soetamine on sama hea kui osta paar sama seadet juurde. Autolaadijate leidmine kõigele on jama ja kokkuvõttes ka kallis. Nagunii on miski ikka, millele üldse õiget asja ei leia (loe: ei sobi ka ükski universaallaadija)…

Kõige lihtsam on osta vahend, millega tekitada autosse seinakontakt. Loomulikult pole auto elektrisüsteem loodud mikrolaineahju ja fööni võimsust kannatama, aga sülearvutid ja kogu laadimise krempli saab ilusasti tööle. Juhtmetega on pisut toimetamist, kuid üldjuhul pole siin midagi ületamatut.

Vivanco

Vivanco DC/AC vooluinverter on suurema topsi kujuga. Kui topsihoidja käepärast, saabki selle autos omale kohale paigale panna. Pikaajaliselt suudab inverter kuni 150W toitega seadmete vooluisu ära rahuldada, lühikeseks ajaks ka kuni 300W. Olemas on ka lüliti voolu välja lülitamiseks. Kui midagi valesti peaks minema, on vahel ka vahetatav kaitse. Pistikupesa on nn eurokontakt. Juhe on spiraal. Sigaretisüütaja pesast kahjuks konverterit väga kaugele panna ei saa, sest juhe pole väga pikk. Olemas on ka USB-pistik vastavat toidet vajavate seadmete laadimiseks.

Saba seina!

Mina ise olen Vivanco DC/AC vooluinverteri järele pistnud fotoaparaadi ja videokaamera akulaadijaid ning sülearvuti. Asja uurides selgus, et autos saaks tarvitada päris mitmeid erinevaid seadmeid. Näiteks nii mõnegi televiisori võib järele pista. Umbkaudseid voolutarve andmeid saab vaadata siit. Järgnevalt toon ära mõningaid seadmeid, mida võiks autos tarvitada (soovitan siiski konkreetse seadme voolutarve enne üle kontrollida):

  • Väiksem akvaarium
  • Kell-raadio (äratuskell)
  • Elektritekk
  • Mõõduka suurusega ventilaator
  • Sülearvuti/lauaarvuti/monitor (lauaarvuti+monitor võib olla liiga koormav)
  • Väiksem muusikamängija-keskus
  • Videomakk/DVD-mängija
  • Lahjem soojendusega vesivoodi
  • Igasugused 3,5″ lisatoitega välised kõvakettad jms seadmed
  • Läbi USB-pistiku näiteks igasugused MP3-mängijad jmt

Küll on oht võimsamate seadmete puhul auto aku õige ruttu tühjaks kasutada. Sellest hoolimata saab vajadusel nii mõnegi asja käima panna ka nelja koduse seina vahelt kaugemal.

Võtame kokku

Siiamaani on see seade mind väga hästi teeninud. Pikemal sõidul said laetud kõik vajalikud akud ning on ära vaadatud ka kohe jutti sülearvutist mitu filmi. Muidugi tuleb meeles pidada, et ka auto aku pole kummist (loe: piiramatu elekrivaruga). Auto käima lükkamine on aga asi, mis filmi vaatamise kontidest välja ajab ja õhtu meeldejäävaks teeb!

[ + ] Topsi kujuga (sobib auto topsihoidjasse); vahetatav kaitse; on/off lüliti; USB-pistik;

[ – ] Juhe võiks natukene pikem olla; on olemas ka võimsamaid DC/AC konvertereid;

Kindlasti on autoga väljasõitu tehes kasulik selist seadet omada. Kaasa saab haarata kohe palju rohkem vajalikke riistapuid, mis muidu ehk koju tuleks jätta. Suviseks autotripiks äärmiselt soovituslik!

Vivanco DC/AC Power Inverter 150W Photopointis 599,-