Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 25. apr. 2024

Rulli end üles

Üles

1 kommentaar

Canon EOS 1100D :: Digitest - Part 5

Canon EOS 1100D
Toomas Ili

Reaalses kasutuses

Kuna mu vahetus läheduses asus parajasti üks Tamron AF 18-270mm F3,5-6,3 DI II VC Motor objektiiv, kruvisin selle ette ja läksin ühel varasuvisel õhtul metsa vahele.

Veidi aeglane ning mitte just maailma parima joonisega (sellest suumivahemikust oleks ka naiivne midagi muud loota) Tamroni suum on loogiliselt mõeldes just üks neist torudest, mille EOS 1100D ostja kaameraga poest kaasa viib. Suumivahemik on alustajale ideaalne – ühe toruga saab pildistatud nii avarad maastikud kui oksal laulvad linnukesed.

Canoni uus entry level kere tundus käes nagu tükk plastmassi, sõna otseses mõttes. Väike ja kerge nagu seebikarp. Ma saan aru, et paljude inimeste jaoks on need peamised tingimused uut aparaati valides ja ega selles midagi halba ei olegi, kui fotokas probleemivabalt kindalaekasse või käekotti ära mahub. “Tükk plastmassi” all pidasin rohkem ehituskvaliteeti ja kasutusmugavust silmas, mis minule hästi ei istunud. Samas, nagu esimeses peatükis kirjutasin – kompaktkaamera kasutajale sobis EOS 1100D hästi.

Esimene korralikum pettumus saabus, kui metsateed mööda jalutades kaamera videovõttele lülitasin. Teadsin, et 1100D teeb vaid HD (720p) vormingus videot, kuid miskipärast eeldasin, et videorezhiimil on siiski võimalik manuaalselt ava, säri ja tundlikkust sättida. Tutkit! Näidispiltide- videote peatüki alla riputasin lühikese klipi näitamaks miks see võimalus abiks oleks.

Autofookuse kiirus ja täpsus olid sellised nagu eeldasin – kaugel kiirest, samas kaugel katastroofist. Nõksa säbrulisema tausta puhul pisikestele või kitsastele objektidele fokusseerimisel tuleb küll veidi aega ja närvi varuda, muudes oludes tundus autofookuse mõistus EOS 550D/600D-ga samast puust olevat.

Tüüpilist mälukaardiluuki 1100D-l ei olegi. Tuleb tunnistada, et mind võttis hetkeks kukalt kratsima küll. Õnneks ei tulnud kaua otsida – mälukaardipesa peidab sel kaameral end sama luugi taga, kus aku.

Canon EOS 1100D potentsiaalsele ostjale meeldib arvatavasti lasta kaameral enda eest võimalikult palju pildi tuunimisel ära teha, seega soovitan hakatuseks nii Creative filters-i kui stseenituvastusega automaatrezhiimi peatükid läbi lugeda – proovimist ja katsetamist jagub siin kindlasti pikemaks.

Leheküljed: 1 2 3 4 5 6 7 8