Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 27. mai 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Canon Zoemini S kiirpildikaamera. :: Digitest

Canon Zoemini S kiirpildikaamera trügib Fujifilm Instax mängumaale
Oskari Värä

Canon andis eelmisel aastal välja täiesti uue ja ülikompaktse fotoprinteri Zoemini (sellest rääkisin lähemalt siin) Zink (Zero Ink) tehnoloogial põhinev seade ühildub läbi Bluetoothi sinu nutiseadmega ning läbi vastava rakenduse saab nutitelefoni galeriis olevad fotod kiiresti välja printida.

Nüüd on Canon välja tulnud Zoemini kiirpildikaamerate seeriaga, kus lisaks printimisvõimalusele on külge pandud ka digikaamera võimekus. Seega on tegu otsese konkurendiga ülipopulaarsele Fujifilm Instax kaameratele. 

 

Disain

Canon Zoemini S

Minul oli testimiseks Canon Zoemini S, mis on väliselt puhta ja imeilusa disainiga. Ja suurima plussina — väga kompaktne! Mahub vabalt taskusse ning seda ei saa ükski konkurent öelda.

Kaamera on saadaval kolmes värvitoonis – valge, must ja rose gold. Valge ning must on arusaadavad, kuid kui Rose Gold tekitab arusaamatusi, siis see on värv, mis on ka käesoleva ülevaate tootefotodel.

Objektiivi ümber on suur peegel, mis aitab lihtsasti selfide tegemisel kaadrit sättida. See on ka üks erinevustest Zoemini S ning Zoemini C mudelite vahel.

Valge ring objektiivi ümber pole aga samuti seal niisama, vaid töötab täitevälguna ja näeb väga lahe välja. Samuti aitab see kaasa fokusseerimisel. 

Canon Zoemini S

Kaamera ülaosas on päästik pildi tegemiseks, sisse-välja lülitamise nupp ning välgurežiimid – sundvälk, automaatvälk ning välgu saab ka välja lülitada. Samuti on pikk lamp, mis näitab, mida kaamera parajasti teeb või miks ta ei pildista.

Tagaküljel on pildiotsija ning kaks nuppu. Vasakpoolsest saab mudida, kas kaamera prindub 2:3 või 1:1 külgede suhtega foto. Parempoolne nupp on topeltsärituse jaoks, mis tähendab, et ühele fotole on võimalik teha kaks klõpsu. Samuti on tagaküljel luuk, mille kaudu pabereid sisestada, mille peale Zoemini pildi prindib ja kõik! Väga lihtne kaamera.  

Canon Zoemini S

Canon Zoemini S

 

Kasutamine

Nagu kiirpildikaamerad ikka, siis ka Zoemini puhul on pildikvaliteedist tähtsam, et sellega oleks lõbus pildistada. Kaamera aga pole nii paindlik kui mõni teine. 

Positiivse poole pealt on pildistamine väga lihtne — kadreeri ning vajuta nuppu. Kui on microSD mälukaart sees, siis salvestub pilt ka digitaalselt. Seevastu aga pole võimalik pildistada VAID mälukaardile nii et iga pildi prindib Zoemini ka välja. Ja see omakorda tähendab, et pildistada pole võimalik, kui kaameras pole paberit.

Kaameral on ka pildiotsija, mis on üpris täpne. On küll kerge nihkega, kuid paari kaadri järel on juba täpselt aru saada, kuidas peab kadreerima. Pildiotsija sisse vaadates on seal ka jooned, mis aitavad subjekti õigesti kaadrisse saada.

Canon Zoemini S

Nuriseda võiks ka selle üle, et alates sellest kui kaamera toitenuppu vajutada, siis läheb ca. 10 sekundit enne kui pilti saab teha. Kogu protsess alates sisselülitamisest kuni pildi füüsiliselt kätte saamiseni võtab veidi üle minuti. 

Nagu ka printeri puhul, siis saab Zoemini S mudelit ühendada nutiseadmega. Selle jaoks on rakendus Mini Print.

Esiteks lubab see läbi telefoni vajutada kaamera päästikut (reaalajas pilt küll puudub), mis teeb näiteks grupifotode tegemise lihtsamaks ja keegi ei pea end tundma väljajäetuna. 

Lisaks sellele saab printida pilte, mis on tehtud näiteks telefoni kaameraga. Selleks tuleb vaid pilt välja valida ning bluetooth saadab selle koheselt ka printimisele. 

Aga see pole kõik! Rakendus laseb pilte igatepidi ka töödelda. Lisa oma fotodele raame, efekte, kirjasid, kleepse jnejne – tegevust jagub nii kasvõi tundideks. 

Canon Zoemini S

Canon Zoemini S

Canon Zoemini S

 

Pildid

Digifailide kvaliteet on tegelikult üllatavalt hea. Kaameral on 8-megapiksline pildisensor ning täitsa korralik joonis, mis on ca paari aasta vanuste nutitelefonide kaamerate tasemel. Kaamera on täiesti automaatne, peale välgu – seega mingit kontrolli kasutajal särituse üle ei ole. 

Digifailid saab kätte vaid siis kui ühendada mälukaart telefoni või arvutiga. Läbi rakenduse saab pilte küll nutiseadmest kaamerasse saata, kuid vastupidine liiklus pole võimalik. 

Näidis prinditud pildist ning selle failist, kust on näha, et külgede suhe on neil erinev. Failile jääb rohkem näha kui prinditud pildile:

Canon Zoemini S
Canon Zoemini S

Rohkem failide näidiseid:

Canon Zoemini S

Canon Zoemini S

Väljatrükid on täpselt samad, mis ka varem välja tulnud printeril. Kohati jäävad nähtavad jooned ning kerge lillakas toon domineerib. Välja prinditud pildid on ka kleepsud, mida saab ükskõik, kuhu kleepida. 

Canon Zoemini S

 

Kokkuvõte

Canon on astunud sammu pakkumaks Fujifilmi Instax seeriale konkurentsi. Zoemini S kasuks räägib väga ilus disain ning kompaktsus, kuid hetkel jääb veel puudu funktsionaalsusest ning arusaamatuks jääb mälukaardi osa.

Paberkoopiaid pildistatud failidest on keeruline teha ning pildistada ei saa kui paber on otsakorral. Vaevalt on see nõnda selletõttu, et sellist kaamerat oleks keerulisem toota, vaid Canoni poliitika pärast vältimaks kompaktkaamerate müügi kahjustamist.

Samas kui on vaja väga lihtsat ning kompaktset kiirpildikaamerat, siis Canon Zoemini S on hetkel veel hea valik. Läbi rakenduse on nutitelefoniga tehtud pilte väga lihtne välja printida. Lisaks saab veel lisada erinevaid efekte, teha kollaaže ning ehk ka veidi parema kvaliteediga (olenevalt telefonist) fotod paberile saada. Tuleb lihtsalt veidrustest mööda vaadata ja asja mitte eriti tõsiselt võtta.

 

Telli Canon Zoemini S Photopointi veebikaubamajast ››

Telli Canon Zoemini C Photopointi veebikaubamajast ››