Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 14. juuli 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Tamron SP 35mm f/1.4 Di USD on uus optikajuveel Sinu fotokotis :: Digitest

Tamron SP 35mm f/1.4 Di USD on uus optikajuveel Sinu fotokotis
Oskari Värä

Tamron on välja andnud uue 35mm objektiivi tähistamaks SP-tooteseeria 40-ndat aastapäeva. Tamron väidab väga enesekindlalt, et see on läbi aegade nende parim objektiiv ning selle tegemiseks läksid kõik aastate jooksul kogutud teadmised.

Tegu on teise SP-seeria 35mm fookuskaugusega objektiiviga pärast seda kui neli aastat tagasi tuli välja Tamron SP 35mm f/1.8 Di VC USD. Võrreldes selle mudeliga on parendatud muidugi pildikvaliteeti, pandud sisse just uue objektiivi jaoks välja töötatud ülivaikne ja kiire autofookusmootor ning sisepeegeldusi vältiv vääristus.

Igal juhul on Tamron SP 35mm f/1.4 Di USD puhul tegu väga paljulubava klaasiga ning kindla konkurendina Canon ja Nikon enda sama tüüpi objektiividele.


TEHNILISED ANDMED

Fookuskaugus 35mm
Maksimaalne ava f/1.4
Minimaalne ava f/16
Optiline konstruktsioon 14 elementi 10 grupis
Teravustamismootor USD (Ultrasonic Silent Drive) mootor
Pideva manuaalse fookuse võimalus Jah
Pildistabilisaator Puudub
Lähim teravustamiskaugus 30 cm
Kaal 805 grammi
Sobivus kaameratele Nikon F (FX), Canon EF
Erilised elemendid 4 LD + 3 asfäärilist elementi, BBAR-G2 and fluoriit vääristused

 


DISAIN

SP-seeriale omaselt on tegu tugeva konstruktsiooniga ning metallist välise tuubiga objektiiviga. Välimuselt on tegu soliidse ning puhta väljanägemisega seadmega, mis teeb selle kasutamise väga intuitiivseks ja mugavaks. Kes on juba proovinud varasemaid Tamroni SP-seeria objektiive, enam-vähem teab, mida oodata. Uus objektiiv on lihtsalt veidi suurem kui f/1.8 mudel. 

Tamron SP 35mm f/1.4 Di USD

Loomulikult on selle klassi objektiivile omaselt tegu ilmastikukindla seadmega. Esimene klaaselement on kaetud vääristusega, mis tõrjub vett ning tagab, et sõrmejälgi oleks võimalikult lihtne ära pühkida. 

Tamron SP 35mm f/1.4 Di USD

Tamron SP 35mm f/1.4 Di USD

 

 

Üldiseloomustus

35mm fiksobjektiivid on olnud ja on siiani väga populaarsed, sest hetkel on turul saada mitmeid variante pea igalt tootjalt. Tegu on üpris universaaĺse fookuskaugusega ning silmale meeldiva perspektiiviga. Kui suumi ei igatse, siis on 35mm reisil tänavale kaasa võtmiseks suurepärane – saab pildistada nii portreesid kui ka igapäeva melu. 35mm on üpris lai nurk, kuid mitte nii lai et see pilti hakkaks moonutama. 

Eriti suure f/1.4 ava tõttu on 35m ka paljude fotoajakirjanike ning pulmafotograafide lemmik, sest üritustel on tihtipeale väga halb valgus. Igal juhul on mu jutust juba aru saada, et tegu on objektiiviga, millest võivad kasu saada väga-väga paljud fotograafid. 

Poolkaader kaamera ees on vaatenurga ekvivalent 35mm sensori suhtes 56mm, mis on väga lähedal samuti ühele populaarsele fookuskaugusele – 50mm. 

Fiksobjektiivide plussideks võrreldes suumobjektiividega loetakse üldiselt paremat pildikvaliteeti, lihtsamat ning kaalult kergemat konstruktsiooni, madalamat hinda ning suuremat ava. Kuigi suurem osa neist punktidest ei pruugi enam kehtida, siis suurema ava osa siiski jääb. F/1.4 ava ei saa ühegi suumobjektiiviga ning isegi suurem osa fiksobjektiive ei tule niivõrd suure avaga. 

Samuti tekitab f/1.4 udusemat tausta kui sama fookuskauguse juures väiksema avaga objektiivid ning kas keegi teab kedagi, kellele ei meeldiks ilus bokeh?

Tamron SP 35mm f/1.4 Di USD

 


Pildikvaliteet

Üldiselt kui keegi ostab nii suure avaga objektiivi, siis ostetakse see selleks, et seda suure avaga ka kasutada. Tihtipeale pole pildikvaliteet lahtiseima avaga aga parim. Tamron aga ei vedanud oma sõnadega alt ning käesolev objektiiv on tõesti hea pildikvaliteediga – pildista ükskõik, mis avaga. 

Allpool on fotod, mis tehtud f/1.4, f/2.8 ning f/4 avaga. Sisse on suumitud 100% peale, millest on näha pildikvaliteeti objektiivi keskel. Muidugi on joonis parim kinnisema ava juures, kuid ka f/1.4 peal ei saa millegi üle kurta. 

 

 

Tamron SP 35mm f/1.4 Di USD

 

Tamron SP 35mm f/1.4 Di USDTamron SP 35mm f/1.4 Di USD

 

Nüüd on fotod, mis on 100% sisse suumitud pildi nurka. Näha on, et äärtes hakkab pildikvaliteet langema, kuid see pole midagi drastilist. Siiski kui on vaja, et ka nurgad oleksid teravamad, siis aitab taas ava kinni keeramine.

Poolkaader kaamerate puhul enamasti pole servadega probleeme sest sensor kasutab objektiivil väiksemat ala. 

Tamron SP 35mm f/1.4 Di USD

Tamron SP 35mm f/1.4 Di USDTamron SP 35mm f/1.4 Di USD

Ka kromaatilise aberratsiooniga (erinevat värvi valgus murdub erinevalt objektiivi sees ning see väljendub enamasti rohelise või lilla toonina piirjoontes fotol) saab objektiiv suurepäraselt hakkama, sest klaasil on BBAR-G2 (Broad-Band Anti-Reflection Generation 2) vääristus.

Kui ava kinni keerata, siis tekitab üheksa labaga diafragma väga ilusa 18 tipuga tähe valgusallikatest. Seda saab kasutada tänavavalguse, päikese jne puhul. 

Tamron SP 35mm f/1.4 Di USD

Tamron SP 35mm f/1.4 Di USD

Tamron SP 35mm f/1.4 Di USD

Tamron SP 35mm f/1.4 Di USD


Fokusseerimine

Objektiiv kasutab Tamroni USD (Ultrasonic Silent Drive) autofookusmootorit. Tamron on uue süsteemi loonud just selle objektiivi jaoks, mis tagab sujuvama fokusseerimise ning seda ka väga vaikse häälega. Samuti teeb uus süsteem autofookusmootori vastupidavamaks ja tagab, et ka raskemates ilmastikuoludes saaks pildi kätte. 

Autofookuse täpsus ja kiirus on suurepärane ja seda oligi oodata. Erinevate fookuspunktidega proovides oli autofookus alati täpne. Siiski, kui kasutaja leiab, et on tarvis miskit muuta, siis objektiiv ühildub ka Tamron Tap-In konsooliga. Selle kaudu saab teha loomulikult tarkvarauuendusi, mis üldiselt lahendavad ühilduvuse või muid probleeme. Aga kui objektiiv ühendada arvutiga, siis seal on ka sakk fookuse kalibreerimiseks. 

Fookusmootor on integreeritud täiesti objektiivi sisse, mis tähendab, et fokusseerimise ajal objektiivi füüsiline suurus mitte kuidagi ei muutu. Kui fokusseerida manuaalselt, siis fokusseerimisrõngast on väga mugav kasutada ning rõnga käik on väga mõnus – täpselt õige tunnetusega.


Kokkuvõte
 

Kokkuvõtteks võiks öelda, et tegu on objektiiviga, mille hinna ja kvaliteedi suhe on lihtsalt suurepärane. Hea pildikvaliteet, autofookus ning üldine disain ongi Tamroni seni parim ja oma sõnu nad kindlasti sööma ei pea! Tamron SP 35mm f/1.4 Di VC USD on hetkel 35mm objektiivide etalon ning sellist tüüpi objektiivi ostmist kaaludes peab teisi just sellega võrdlema.

Tegu on ülimalt universaalse objektiiviga, ning leiab kindlasti oma koha paljude ning väga erinevate fotograafide fotokotis. Kes soovib ilusat bokeh-effekti või kellel on vaja halbades valgustingimustes pildistada, siis see objektiiv on hetkel üks parimaid variante! 

 

Tamron SP 35 f/1.4 fiksobjektiivi saad tellida Photopointi veebikaubamajast ››