Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 22. juuli 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Click & Grow Smart Garden – kasvata ürte või ilulilli aastaringselt :: Digitest

Click & Grow Smart Garden – kasvata ürte või ilulilli aastaringselt
Merilin Juhkam

Nutiajastu aednike parim sõber Click & Grow on välja tulnud järjestikku juba kolmanda ürdiaiaga, mis kannab nimetust Smart Garden.

Eelmise, Smart Herb Garden generatsiooniga võrreldes, on kõige silmnähtavama ning rohkem elevust tekitava värskenduse läbi teinud masina korpus. Lisaks uutele värvidele, milleks on beež, valge ja hall, muudeti ka materjale, mis annavad nutiaiale nüüd veelgi luksuslikuma tunde ning välimuse. Märkimisväärselt arendati edasi veel aia valgustuslahendust ning taimede vee kogumise loogikat, mis aitab taime kasvule oluliselt kaasa.

 

Sisu

Igale toidusõbrale on oluline, et lauale jõudev roog oleks maitsev ning tervislik. Aastaringselt on Eesti kliimas värskete maitsetaimede kasvatamine keeruline, kuid Click & Grow nutiaed teeb selle hoopis väga lihtsaks. Ühendad masina vooluvõrku, lisad vett ning asetad vahetatavad taimekapslid potti. Ülejäänu teeb masin juba Sinu eest ära, jättes Sulle ainult rõõmu värskete maitsetaimede ja marjade söömisest.

Neile, kellel söödava vastu nii suur huvi ei ole, on valikus ka mitmeid ilutaimi nagu näiteks mätashari, petuunia ning Eesti rahvuslill – rukilill.

click-and-grow-smart-garden
click-and-grow-smart-garden
click-and-grow-smart-garden

Click & Grow nutiaiaga tuleb kaasa kõik taimede kasvatamiseks tarvilik. Koos masinaga on kaasas ka esimesed taimekapslid, mille sees sirgumist ootav basiilik.

Taimekapsli topside puhul on oluline silmas pidada, et pärast taime eluaja lõppu on tarvis selle plastikust kapsel alles hoida, sest uute refill taimedega on kaasas ainult ilma plastikuta Smart Soil mulla kogum. Igas komplektis on neid kogumeid tervelt kolm tükki, mis tähendab korraga kolme taime kasvatamist.

click-and-grow-smart-garden

 

Kasutamine

Pärast nädalast muretut kasvamist hakkavad taimetopsidest pead tõstma esimesed basiilikuvõrsed ning -lehed. Kasvuhoone omadusi loovad plastikust kuplid tuleks eemaldada siis, kui taimed on võrsunud kupli laeni.

click-and-grow-capsuleInfograafik Click&Grow taimekapsli tööpõhimõttest

 

Veel nädal kuni paar ja juba tulebki lambi kõrgust tõsta, et liiga lähedal põlev valgus värskelt kasvanud lehti ära ei kõrvetaks – lambi reguleerimiseks vajalikud postid on nutiaiaga kohe kaasas. Nüüd, kui suur töö on tehtud ja taimed kenasti suureks kasvanud, ei jää muud üle, kui tehtud töö vilju nautida ja – kokkama!

click-and-grow-smart-gardenBasiilik – pärast ühenädalast kasvamist

Kui oled suureks kasvanud basiiliku lehed toidu maitsestamiseks ära kasutanud, jätkab masin taimede toitmist vee, toitainete ning piisava valgusega veel pikka aega. Samal ajal kasvatades juurde ka pidevalt uusi lehti.

Lambi valgustsüklid on reguleeritavad: lamp põleb 16 tundi ja puhkab 8 tundi – nii tekib taimedele ööpäeva tsükkel. Lambi valgustusaja algus on reguleeritav seadme vooluvõrku ühendamisega.

click-and-grow-smart-gardenPärast kuuajast kasvamist.

 

Kokkuvõtteks

Click & Grow ürdiaiaga on väga lihtne kasvata soovituid maitsetaimi või ilulilli aastaringselt ning sõltumata eelnevatest kogemustest aianduses. Üsna tihti vaevatakse pead küsimusega, mida kinkida inimesele, kellel on kõik olemas? Mul on soovitus – kinkige Click and Grow Smart Garden! Tegemist on nii efektse kui ka praktilise tootega, mille üle on kõigil kindlasti hea meel.