Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 22. juuli 2024

Rulli end üles

Üles

5 kommentaari

Akupangad ehk mobiilsed akulaadijad luubi all :: Digitest

Kaasaskantavate akupankade võrdlustest: Speedlink Pecos vs Silicon Power P20 vs Silicon Power P50
Silver Pik

Sind tabab suuremat sorti paanika, kui näed oma nutitelefoni akut istumas „punases“ tsoonis ning sul puudub absoluutselt igasugune võimalus seda laadida? Olgu siis tegu pikema reisiga või matkaga Pirogovi „pargi“ suurtesse avarustesse,

just sellistes situatsioonides aitab meid hädast välja kas täislaetud akuga sülearvuti või, veel mugavama variandina, mobiilne akulaadija, mil endal aku sisse ehitatud. Tänases ülevaates pöörame põgusalt pilgu just sellele viimasele variandile ning uurime lähemalt lausa kolme mobiilset laadijat. Üks neist Speedlinki toodang ning kaks on varustatud Silicon Power kirjadega.

“Tehnilised andmed”
 Silicon Power P20 Silicon Power P50 Speedlink Pecos
Mahutavus 2200 mAh 5200 mAh 4400 mAh
Sisendvool 5V / 0,5A 5V / 0,5A 5V / kuni 0,8A
Väljundvool 5V / 1A 5V / 1A; 5V / 1,6A 5V / 2,1A
Aku tüüp Liitium-ioon Liitium-ioon Liitium-ioon
Laadimisaeg 4-5 tundi 12-13 tundi 6-9 tundi
Eluiga ~500 laadimistsüklit ~500 laadimistsüklit pole täpsustatud
Mahutavuse näit 1 LED tuli 1 LED tuli LED tuled, 4 astet
Muud olulised lisad lüliti aku väljalülitamiseks Kaks USB pesa, lüliti aku välja lülitamiseks LED lamp
Mõõdud 110 × 28,9 × 28,2 mm 101,3 × 44,7 × 25,9 mm 75 × 40 × 31 mm
Värvus valge valge hõbe/must
Komplektis Aku, microUSB kaabel Aku, microUSB kaabel Aku, microUSB kaabel
Hind 49,99€ 59,99€ 29,99€

 

Pecos

Pecos_yld

Speedlink Pecos on antud laadijate tubli keskmik aku mahutavuse osas, pakkudes 4400mAh jagu mahla. Suurimaks erinevuseks võrreldes Silicon Power toodetega on see, et Pecose väljund on kuni 2100mA, võimaldades laadida ka janusemaid seadmeid, nagu iPad või mõni muu tahvelarvuti.
Laadimiseks kasutavad kõik kolm microUSB pesa ning Speelink Pecos’el on väljundiks üks tavamõõtu USB pesa.

Pecos_LED_Lamp

Pecos on varustatud ka pisikese LED lambiga,
mis tootja sõnul on „praktiline“.  Isiklikult leidsin, et see on pigem häiriv ning seda kahel põhjusel. Esiteks ei valgusta see korralikult mitte midagi, sobides heal juhul pimedas kotipõhjas võtmete otsimiseks (mu HTC nutitelefoni ekraan tegi ka parema töö ära valgustamise osas). Teiseks on antud LED lambi sisse lülitamine ühe nupuga ning oh üllatust, paar korda laadis aku end tänu LED’ile koti põhjas vedeledes tühjaks. Njah, koduloomadel oli vähemalt valgus olemas seal.

Pecos_LEDID

Samas on Pecos ainsana varustatud selge aku indikaatoriga – sellel on küljel neli LED tulukest, mis näitavad mobiilse laadija enda aku täituvust.

 

P20

P20_yld

Silicon Power P20 on kolmest kõige väiksema mahutavusega, piirdudes 2200mAh akuga. Antud mudeli eeliseks on see, et seda on mugav kaasas kanda tänu oma kompaktsele disainile. Eks see sobibki kõige paremini liikuvale inimesele, kel vaja kiirelt ja mugavalt nutitelefon kotipõhja laadima jätta.
Kuna antud laadija väljund on maksimaalselt 1000mA, siis see ei sobi tahvelarvutite akude turgutamiseks just kõige paremini ning telefoni puhul jooksvalt, samal ajal seadet kasutades, ei ole ka kõige mõistlikum lahend.

P20_pesad
Sarnaselt oma suuremale vennale on P20 võrdlemisi minimalistlik, kuid siiski teatud erinevustega. Sellel on microUSB pesa enda aku laadimiseks, üks USB väljund teiste seadmete aku turgutamiseks ning LED tuluke aku oleku kuvamiseks. Lisaks on sel seadmel küljepeal lüliti, millest saab mobiilse laadija täitsa välja lülitada. Mõistlik lahend, kui on soov antud laadija pikaks ajaks enda matkakotti jätta. Kahjuks on lüliti käik võrdlemisi raske ning nõuab natuke suuremat jõudu, et kasutada.

 

P50

P50_yld

See mudel on antud valikust kõige suurema mahutavusega, pakkides kaasa lausa 5200mAh aku. Sellest piisab keskmise telefoni aku laadimiseks pea kolm korda või korra-paar tahvelarvuti laadimiseks. Mitte ainult laadimiseks – samal ajal ka seadet kasutades surub akusse üldjuhul energiat juurde.
P50_pesadSuurimaks erinevuseks teiste akupankadega on see, et P50 on lisaks microUSB sisendile varustatud lausa kahe USB väljundiga. See tähendab, et Kadrioru pargis ära eksides saab koos sõbraga puu alla maha istuda ning mõlema telefonid laadima panna, samaaegselt.
Nagu ka Silicon Power P20 mobiilsel laadijal, on ka P50’l lüliti akupanga täielikuks välja lülitamiseks ning pisike LED tuluke aku täituvuse umbkaudseks kuvamiseks.

 

Kokkuvõte

Kui rääkida kasutusmugavusest ning meelerahust, siis kallimad Silicon Power tooted teevad siin Speedlink Pecos laadijale selgelt silmad ette. Kahjuks pidev LED tule kontrollimine ning kotti piilumine ei ole normaalne nähtus. P20 ning P50 puhul puudub oht, et nende aku saab tühjaks kotipõhja valgustades. Omaette küsimus on see, kas lisa 20 või 30 eurot selle pärast rohkem maksta on mõttekas. Silicon Power on samas panustanud toote disaini natuke rohkem kui 5 minutit aega ning loonud esteetilise toote. Lisaks tänu saledale disainile on mugavam kaasas kanda või kotti ära mahutada.
Võttes asja nüüd lõplikult kokku – mobiilsed laadijad on ühed mugavad abivahendid situatsioonides, kus ei ole võimalik oma nutitelefoni, tahvelarvuti, MP3 pleieri jmt seadme akut laadida tavapäraseid meetodeid kasutades. Lae kodus sellel aku täis, viska matkakoti põhja ning adieu.

Mobiilsed laadijad Photopointis