Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 24. apr. 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

LCDVF – väärt abimees digipeegliga filmimisel :: Digitest

Digipeegliga filmides jookseme varem või hiljem kokku probleemiga – liikuvaid objekte on ainult kaamera LCD-ekraani vaadates keeruline, kohati lausa võimatu teravustada.

Täpseks teravustamiseks oleks tarvis videopilti palju suuremalt näha. Võimalusi on selleks kaks:

1. Väline monitor, näiteks mõni Marshall
2. LCD-pildiotsija, näiteks LCDVF

Kord jõuab jutujärg ka digipeeglitele sobivate väliste monitoride juurde, aga praegu vaatame lähemalt palju lihtsamat, odavamat ja praktilisemat lahendust, millele kodanikud ülikoolilinnast on nimeks pannud LCDVF.

LCDVF ehk LCD viewfinder ehk LCD-pildiotsija on sisuliselt kaamera LCD külge kinnituv suurendusklaas, mis fotoaparaadi ekraani sõna otseses mõttes suureks televiisoriks muudab. Kujutage ette umbes 42-tollise lameekraani vaatamist pooleteise meetri pealt. Teravustamine ei ole enam probleemiks!

Pildiotsija kasutamine on lihtne – vaid esimesel korral tuleb hetk vaeva näha, et metallraam korralikult LCD peale kleebitud saaks. Pildiotsija edasine kinnitamine ja eemaldamine on imelihtne. Kõik vajalik LCDVF-i edukaks kasutamiseks on loomulikult toote kasutusjuhendis kirjas.

Komplektis on lisaks pildiotsijale veel pehme silmapadi, kaks metallraami, puhastuslapp ning neopreenist vutlar.

Lisaks LCDVF-le on turul teisigi analoogseid tooteid, tuntum neist Zacuto Z-Finder. Miks eelistada just esimest? Esiteks – hind! Teiseks – tegemist on kodumaise, tõeliselt innovaatilise ja hästi läbimõeldud tootega.

Tegime LCDVF-i huvilistele ka väikse videoklipi, sest liikuv pilt on ikka liikuv pilt. Vaadake ise, kui lihtne see kõik on.