Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 22. juuli 2024

Rulli end üles

Üles

Logitech Mini Boombox – pauk luuavarrest :: Digitest

Jaanus
  • Avaldatud 31. jaan. 2012

Sedapuhku sattus minu kätte Logitech Mini Boombox nimeline toode. Tegu on seadmega, milles on ühildatud Bluetooth handsfree ja muusika kuulamise võimalus. Seda on võimalik kasutada koostöös nii mobiili, nutitelefoni, kui tahvelarvutiga.

Visuaalselt

Komplekt koosneb kõlarist,  USB laadimisjuhtmest, vooluadapterist ja kasutusjuhenditest.

Kõlari tagaküljel on nupp seadme sisse-välja lülitamiseks, USB pesa laadimise jaoks ning AUX sisend heli edastamiseks.

Kõlari peal on puutetundlikud nupud helitugevuse reguleerimiseks (minu vanem Samsung S3600 ei toetanud telefonist samal ajal helitugevuse reguleerimist, samas HTC Desire sai sellega kenasti hakkama), muusikapalade vahetamiseks ja kõneledele vastamiseks. Nupud on punase taustvalgustusega, seega saab seadet kasutada ka vähesema valgusega.

Logitech Boombox`i tööle seadmine

Mini Boomboxi tööle seadmine on ääretult lihtne. Esiteks tuleb kõlar sisse lülitada, seejärel vajutada suurt Bluetooth ikooniga/kõnele vastamise nuppu. See aktiveerib seadmel otsingurežiimi.

Kolmas samm on oma telefonil/arvutil Bluetoothi sisselülitamine. Minu kasutuses oleval Samsungi mobiiltelefonil piisas muusikapleieri käima panemisest ja Bluetooth esitusseadme valimisest.

Telefon leidis Mini Boomboxi kiiresti üles ja ühendas end sellega ära. Edasine oli vaid muusika nautimine. Aku kestvuseks lubab tootja umbes 10 tundi.

Helikvaliteet

Nii nagu on ülevaate pealkirjas ära mainitud, oli tegu pauguga luuavarrest. Heli, mis kostma hakkas, oli tõepoolest üllatavalt hea. Kõrged ja keskmised sagedused on esitatud sellise seadme kohta väga puhtalt. Bass jäi aga natuke tagasihoidlikuks, eriti kõvemal helitugevusel. Üldjoontes igati märkimisväärne heli.

Katsetasin seadet kahetoalises betoonseintega korteris. Jätsin kõlari ühte tuppa ja liikusin ise telefoniga teise korteri otsa. Muusika jätkas mängimist, kuigi telefoni taskusse pannes tekkisid ka mõningad lühiajalised katkestused. Selle saab panna muidugi ka betoonseinte arvele. Samas toas olles mängis seade ilusti ja katkestusteta.

Telefonikõne Boombox`i abil

Muusika kuulamine pole siiski Mini Boomboxi ainus funktsioon. Seda saab kasutada ka handsfreena, nii toas kui autos. Mina testisin selle funktsiooni toimivust toas. Kui sissetulev kõne juhtub olema muusika kuulamise ajal, annab kõlar sellest helisignaaliga märku ja muusika katkeb. Vastata saab nii kõlari peal oleva puutenupuga, kui ka telefoni enda vastamisnupuga. Kõlarist kostuv kõne on väga puhas ja hästi kuuldav. Siiski on ka handsfreel ka üks miinus. Nimelt on sisseehitatud mikrofon liialt nõrk. Olles seadmest 30-40cm kaugusel ja rääkides normaalse valjusega, kuuleb vastaspool heli normaalselt. Kaugemalt muutub aga kõne juba pisut liiga vaikseks ja arusaamatuks.

Kokkuvõte

Logitech Mini Boombox sobib oma olemuselt nii köögilauale hommikuste uudiste kuulamiseks, suvisele grillpeole muusika nautimiseks kui niisama meelelahutuslikuks elemendiks väikesele peole. Handsfree osa kippus minu jaoks jääma siiski teisejärguliseks.