Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 27. mai 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Manfrotto Pixi Mini statiivikomplekt kaamera ja nutitelefoni jaoks – jõuluteemalises kinkekarbis :: Digitest

Manfrotto Pixi Mini statiivikomplekt kaamera ja nutitelefoni jaoks – jõuluteemalises kinkekarbis
Erki Oras

Enne kui arvustuse juurde asume, püüame leida vastuse küsimusele, milline on ideaalne kingitus. Briti instituudi juhtivate teadlaste arvates peaks kingitus olema efektne, kvaliteetne, kasulik, rõõmustama saajat ning olema kingituse tegijale taskukohane. Midagi pole teha, tuleb sellega nõustuda ka allakirjutanul. Ning, bingo – Manfrotto XMASKIT3 Pixi kinkekomplekt vastab täielikult kõigile neile nõudmistele. Kuhjaga. Sealjuures ka ülisoodsa hinnaga.

 

Välimus

Kõigepealt pakend. Kui ma läksin enne testimist Photopointi sellele statiivikomplektile järele, siis võtsin kaasa ühe keskmise suurusega üleõlakoti, et küllap peaks see komplektike sinna ära mahtuma. Aga võta näpust – pakend täitis terve standardsuurusega poekilekoti. Tõsine vau-efekt. Karp on piisavalt ilus ja pühadeteemaline juba isegi ilma pakkimata, niiet mulje avaldamine ja imetlevad pilgud on garanteeritud. Pakend jätab mulje asjast, mis maksab kordades enam, kui on antud toote kampaaniahind Photopointis.

Loodetavasti ei kahane see imetlus karpi avades, sest tegelikult võtavad nii statiiv kui ka Mclamp telefoniklamber üpris väikese osa karbi sisust. Samas aga on ka karp ise piisavalt kvaliteetne, et seda kasvõi koduses majapidamises kasutusele võtta.

Nii karbis asetsev ministatiiv kui ka Mclamp telefoniklamber on omakorda pakendatud plastümbristesse. Manfrotto kiituseks tuleb öelda, et mõlemad tooted saab muidu tülikast kestast välja ilma kääre, nuge või muid abivahendeid kasutamata.

Nii statiiv kui ka klamber on mehelikult (või peaksime ütlema asjalikult) mustad, väikeseks erandiks statiivi helehall kuulpea, klambri punased ’padjad’ ning meeldiva finessina ka punane Manfrotto logoga nupp, mille abil saab statiivi kuulpea asendit reguleerida-fikseerida. Välimus on igati professionaalne nagu Manfrottolt üldiselt oodata võikski.

Kasutamine

 

See Manfrotto statiivikomplekt põrmustab vähemalt minu silmis väidet, et midagi ostes saab inimene reeglina seda, mida asja hind väärt on. Ehkki antud komplekti hind pole märkimisväärne, rõõmustas mind antud toodete koostekvaliteet ja disain kordades rohkem selle hinnakategooria asjadele omane. Ehkki enamus materjalist on plastmass, on see igati toekas ja jätab täiesti usaldusväärse mulje. See tunne kinnistus ka statiivi kasutamisel. Kindlustunnet lisab ka viimsete pisiasjadeni läbimõeldud disain.

Ehkki antud komplekti hind pole märkimisväärne, rõõmustas mind antud toodete koostekvaliteet ja disain kordades rohkem selle hinnakategooria asjadele omane.

Statiivi jalgade otsad on kummised, mis hoiab ära nende libisemise näiteks siledal lauapinnal, jalgade kuju on selline, mis lubab neist kokkusurutuna mugavalt kinni hoida, kui telefoni koos statiiviga käes hoida. See on muuseas suurepärane mõte, sest statiivi poolt moodustuvast käepidemest on telefoni käes hoida palju kindlam ja turvalisem, kui seda servadest kinni hoides sõrmede vahele suruda nagu telefoni pildistamisel ikka hoitakse. Ühtlasi tekitab see käepide kasutamisel omalaadse gimbali, mis näiteks video tegemisel vähendab märkimisväärselt käte värinast tekkivat moonutust.

Tahaksin kiita ka kena nupukest, mis muudab kuulpea asendi muutmise ülimalt kergeks ja mugavaks.

Ehkki tegemist on ministatiiviga, siis kitsamasse püksitaskusse statiiv kindlasti ei mahu, vaid eeldab kotti või vähemalt avaramat jope- või mantlitaskut. Veel mõistlikum on aga seda lihtsalt kotiga kaasas kanda, sest instrumendi kaal pole kuigi märkimisväärne.

Mclamp telefoniklamber on varustatud koguni kahe kinnituskeermestikuga, millega seda statiivi külge kinnitada – nii horisontaalse kui vertikaalsega. Tõsi küll, minu fantaasia ei suutnud lahti hammustada, miks peaks telefoni kinnitama statiivile horisontaalselt, kuid nutikas kasutaja leiab sellele kindlasti mingi rakenduse. Telefoniklamber on lisaks varustatud veel spetsiaalse tugijalaga, mis võimaldab asetada telefoni lauale mugava nurga all, olgu siis filmimiseks või ekraanil toimuva vaatamiseks. Tõsi, jalake võiks minu maitse jaoks veidi toekam olla, hetkel tundub see olevat nö ahela kõige nõrgem lüli. Samas kindlasti ka kõige tähtsusetum.

Telefoniklamber on lisaks varustatud veel spetsiaalse tugijalaga, mis võimaldab asetada telefoni lauale mugava nurga all

Kui tegu pole just vloggeri või tootefotograafiga, siis on statiivile meie elus üpris vähe kasutust, kuid vähemalt enda jaoks leidsin ma sellele igapäevase ja väga praktilise rakenduse. Kasutades statiivi hoopis telefoni käepidemena sain ma pildistamiseks juurde palju enam julgust, eriti kui tegu on kalli tippklassi telefoniga. Tänu disainile on viimased tihti libedad kui lutsukalad, kuid tänu statiivist moodustunud käepidemele, on kõik mu telefonid mul kindlalt ’konksu otsas’ ja telefoni turvalisuse asemel võin ma mõelda märksa loomingulisemalt. Seda enam, et tänu klambris varjul olevale vedrule sujub telefoni klambriga ühendamine nagu lepase reega. St sujuvalt.

Põhimõtteliselt võib telefoni kogu aeg hoida telefoniklambri embuses, sest sinna vahele mahtus suurepäraselt ka minu keskmisest paksemas ümbrises olev iPhone 7 Plus. Muuseas Mclampi vahele võib julgelt paigutada ka kõige kallima telefoni, sest esiteks püsib see seal täiesti kindlalt ja teiseks ei jäta klambri poolpehmest silikoonist ’põsed’ telefonile mitte vähimatki jälge

Kui nüüd sellesse pisut siirupisesse jõuluarvustusse ka paar pipratera raputada, siis oleks ju väga tore olnud, kui statiivi igat jalga oleks saanud ka eraldi fikseerida nagu kõrgema klassi statiividele omane, kuid siis oleks komplekti niigi magus hind ilmselt veel eriti ulmelisena tundunud.

Tahaksin kiita ka kena nupukest, mis muudab kuulpea asendi muutmise ülimalt kergeks ja mugavaks.

Kokkuvõtteks

Kui tavaliselt kasutavad statiivi nö profid ja edasijõudnud asjaarmastajad, siis Manfrotto ministatiivi koos klambriga võib soovitada igaühele, kes telefoni ka pildistamiseks kasutab. Statiivi telefoni fikseerimiseks kasutada on üks asi, aga mina soovitaks seda suuresti just selle käepideme tõttu, mille statiiv moodustab, kui selle jalad kokku suruda. See lisab filmimisel ja mõistagi ka pildistamisel kindlustunnet ka algajale pildistajale ning muudab paremaks nii videote kui piltide kvaliteedi.

Lisaks pakub ministatiiv uusi ja põnevaid vaatenurki näiteks endlite tegemisel alt üles, hoides samas ära hinnalise kõnetoru kontakti räpase maapinnaga.

Kui kellelgi on veel leidmata ideaalne jõulukink oma nutitelefoniga pildistavale lähedasele või tuttavale, siis soovitan kiiremas korras jalad selga võtta ja Photopointi vudida või e-poes tellimus sisse anda. Vähem kui 25 eurot maksvaid Manfrotto XMASKIT3 Pixi Mini statiivikomplekte võib sealt osta kasvõi tervele suguvõsale või töökollektiivile.