Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 22. mai 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

National Geographic Africa Small Sling Bag – väike aga väga isane :: Digitest

National Geographic Africa Small Sling Bag – väike aga väga isane
Erki Oras

Sissejuhatuseks tuleb tunnistada, et erinevates suurustes kotte on mul kokku kindlasti üle paarikümne. Ning need pole juhuslikud kotid, vaid hoolega valitud eksemplarid minu teekonnal täieliku koti otsingutel. See peaks mind muutma enam vähem kotimajanduse eksperdiks.

Nendel otsingutel on selgunud nukker tõde, et sellist asja nagu universaalne kott pole olemas. Kotid jagunevad suuruse ja funktsionaalsuse järgi. Ja stiili järgi mõistagi.

 

 

National Geographic Africa Small Sling Bag

National-geographic-little-sling-bag-kott-1

 

National Geographic Africa Small Sling Bag (sõprade jaoks NG A4567) kuulub, nagu nimigi ütleb, National Geographicu uude Africa-seeriasse. Lisaks National Geographicule omasele safari-stiilile viib vaataja mõtted Mustale Mandrile vastse kotiseeria seiklusrikas (ning Aafrika ja aafriklaste kontekstis ehk pisut poliitiliselt ebakorrektne) tumepruun värv. Isiklikult minu jaoks on see suur samm edasi sama kotimudeli kunagisest kahvatrohelisest variandist.

Kotil oleval kleepsul on kirjas, et kasutatud on läbinisti looduslikke materjale, mis võivad põhjustada värvi teatavat ebaühtlust. Mainitud ebaühtlus pilku ei riiva, vaid pigem lisab kotile mingit tabamatut mehelikust ning jätab mulje nagu oleks kotil juba nii mõnedki safarid ja seiklused juba seljataga.

Koti rohmaka ja suure tõenäosusega ka veekindla presendiga harmoneeruvad suurepäraselt paksust ja ehtsast nahast kotiklapp ning pronksikarva metallosad. Keskmisest veekindlam tundub olevat ka koti nö peasahtli tõmbelukk. Paraku on veekindluses mõnevõrra kaotanud koti rihmal asuvad taskud. Kui varasemas versioonis olid need varustatud klappidega, siis uusversioonis sulguvad need seksika pronksneediga varustatud paelaga.  Form over function, paraku.  Sama funktsioonitud kuid seksikad tunduvad  olevat koti külgedel asuvad kinnitusrihmad. Vaieldamatult saab sinna midagi kinnitada, kuid minu fantaasia neile rakendust ei leidnud, samuti ei pakkunud lahendusvõimalusi tootja ja internet. Aga eks stiil ole ka väärtus omaette.

Koti rihm on keskmisest laiem ja paksem. Otsest vajadust selle järgi pole, sest koti suurus erilisi raskuseid kanda nagunii ei võimalda. Samas on laiem rihm kindlasti mugavam ka tellisest kergema raskuse juures ning teatav rohmakus lisab taas stiilipunkte.

National-geographic-little-sling-bag-kott-5

Seestpoolt aga paraku tuleb stiilipunkte pisut kärpida. Nimelt sisaldab NG A4567 uusversioon endas veel eraldikäivat nö kaamerataskut. Ja kui seda saab kindlasti kasutada, siis selle valmistamisel on kasutatud nö Aafrika motiividega ’kaunistatud’ kangast. Kokkuvõttes näeb see tasku välja nagu midagi, mis on valmistatud Etsy käsitööportaali tädikeste poolt. Tõeline mees sellist vutlarit avalikuse ees naljalt välja ei võta. Paraku on samasugust kangast kasutatud ka ühe koti sisetasku jaoks. Õnneks on need siiski vaid pisidetailid, mis üldmuljet õnneks eriti ei lahjenda.

National-geographic-little-sling-bag-kott-2

National-geographic-little-sling-bag-kott-3

National-geographic-little-sling-bag-kott-4

National-geographic-little-sling-bag-kott-13

 

 

Funktsionaalsus

National-geographic-little-sling-bag-kott-17

 

Koti funktsionaalsus algab koti suurusest. NG Little Sling Bag peegelkaamerat ei mahuta. Küll aga on seal küllalt ruumi kompakt- või hübriidkaamera jaoks. Kui koti suurus pole võrreldes eelmise versiooniga oluliselt muutunud, siis küll on seda teinud nö ruumiasetus.

Varasemal mudelil oli nö põhitasku jagatud kaheks võrdseks osaks. Uuemal versioonil on see terviklik. See viib paratamatult mõtted sellele, et uus sahtlilahendus ongi mõeldud pigem 6-7-tollise tahvelarvuti jaoks.

Paigutades kotti kasvõi keskmisest veidi suurema hübriidkaamera on nutitahvli põhisahtlisse mahutamine praktiliselt võimatu. Pisema hübriidkaamera või kompaktkaamera korral mahub aga põhitaskusse lisaks tahvelarvutile vabalt muidki vidinaid.  Oma veebilehel liigitubki NG A4567 mitte kaamera-, vaid elustiili meediakotiks (Lifestyle Media Bag).

Veebilehel liigitubki Little Sling Bag7 mitte kaamera-, vaid elustiili meediakotiks

Lisaks põhi- ja sisetaskule on NG A4567 varustatud veel nelja lisataskuga, millest kaks asuvad koti rihmal. Suuremat neist pakutakse välja telefonitaskuna. Arvestades aga 5-tolliste ja suurema ekraaniga telefonide võidukäiku, siis selliste telefonide omanikud peavad enda kõnetoru kandma kas mainitud koti kehapoolses välistaskus (suletav tõmbelukuga) või oma rõivaste taskus.

National-geographic-little-sling-bag-kott-8
National-geographic-little-sling-bag-kott-9

Ideaalis sobiksid siis rihmataskutesse väiksem telefon koos klappidega, mp3-mängija koos klappidega või näiteks tagavaraakud peegelkaamera jaoks. Kehapoolne välistasku mahutab suurepäraselt ka näiteks reisidokumente, rahakotti  vms väärtuslikumat. Välisküljel asuvasse eraldi taskusse sobivad aga võtmed, sularaha ning muud pisiasjad, mis peaksid olema võimalikult kergesti kättesaadavad.

Kott on mõeldud kandmiseks üle vasaku õla, mis tähendab, et see on eriti mugav kasutada paremkäelistele. Samas, olles ise vasakukäeline, oli selle kasutamine piisavalt mugav ka minu jaoks so mõlemale käele.

National-geographic-little-sling-bag-kott-7

National-geographic-little-sling-bag-kott-10National-geographic-little-sling-bag-kott-11

National-geographic-little-sling-bag-kott-12

 

Kokkuvõtteks

National-geographic-little-sling-bag-kott-14

Kui NG A4567 välimusele võib südamerahuga anda maksimumpunktid, siis vähemalt fotokotina on ta oma funktsionaalsuses mõningal määral kaotanud. Erinevalt eelmisest versioonist pole kotisahtlid spetsiaalselt vooderdatud. Vooderduse asendamine eraldi taskuga pole aga kuigi kasutajasõbralik, sest kaamerat kokkuvõttes kahest kotist välja koukides võib olla sobiva kaadri jaoks juba kaugelt liiga hilja. Küll aga sobib kott ideaalselt erinevate elektrooniliste ja mitteelektrooniliste vidinate jaoks, mida tänapäevasel mehel vaja võib minna.

Tundub, et National Geographic on oma Africa-seeriaga astunud suure sammu universaalsuse suunas nii funktsionaalsuse kui välimuse poolest. Isiklikult minule mõlemad muudatused meeldivad. Mulle on alati imponeerinud NG ebatehnitsistlik lähenemine kaamerakottidele, kuigi kohati tundub nende Indiana Jonesi stiil astuvat minu jaoks sammukese liiga kaugele.

Africa-seeria välimus on minu jaoks varasemast maitsekam ja minimalistlikum ning isegi kui koti kaitsefunktsioon ongi kokkuvõttes kahanenud, siis seoses universaalsuse kasvuga (ning kobedama välimusega) võib nii uuele väiksele NG Sling Bag’ile kui kogu NG Africa-seeriale ning nö meediakottide kontseptsioonile ennustada veelgi suuremat populaarsust kui varasematele NG kaamerakottidele.

Tänu oma mõõdukalt mehelikule välimusele, kvaliteetsele teostusele ning minu jaoks enam kui piisavale funktsionaalsusele saab sellest väikesest üleõlakotist kindlasti minu kotikollektsiooni järjekordne ehe.