Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 24. apr. 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Xiaomi Mi Band 4 ülevaade :: Digitest

Parim soodne aktiivsusmonitor – Xiaomi Mi Band 4
Kadi Huizinga

Xiaomi Mi Band seeria on taas uue liikme saanud. See järjekorralt neljas mudel säilitab eelkäijate minimalistliku disaini ning rahakotisõbraliku hinnasildi. Mi Band 4 on endiselt soodsam kui Fitbiti või Garmini lihtsamad aktiivsusmonitorid, kuid funktsioonipagasilt suurt alla ei jää. 34,99 € eest toob Mi Band 4 randmele kõik aktiivsusjälgimise põhifunktsioonid nagu sammulugemine ja unejälgimine, aga ka uue värvilise puutetundliku ekraani, ujumistreeningute toe ning mõned uued nutifunktsioonid.

 

DISAIN

Xiaomi Mi Band 4

Esmapilgul näeb Xiaomi Mi Band 4 välja täpselt samasugune kui tema eelkäija Mi Band 3. Võrul on endiselt 18 mm laiusega silikoonist käerihm, mis hoiab aktiivsusmoodulit omal kohal. Komplektis olevat musta värvi rihma on lihtne värvilisemate vastu välja vahetada. See käepael on kusjuures täpselt samasugune kui Mi Band 3, nii et kui plaanid võrusid vahetada, tasub rihmad alles jätta. Samuti kasutab Mi Band 4 samasugust kinnitust, mis tundub esiti küll väga lihtsa ja ebausaldusväärsena, kuid püsib siiski turvaliselt kinni.

Xiaomi Mi Band 4

Xiaomi Mi Band 4

Mis Mi Band 4 varasematest mudelitest esile toob on aga selle uus ekraan. Varasem 0,78″ ekraan on nüüd välja vahetatud suurema 0,95″ värvilise AMOLED ekraaniga. Võiks arvata, et ekraani värvilisus aktiivsusmonitori puhul just kõige olulisem faktor ei ole, kuid siiski annab see võrule palju juurde. Ekraanil olevat infot, sõnumeid ja muud on nüüd palju meeldivam lugeda ning kvaliteetne AMOLED tehnoloogia tagab, et ekraan on mõnusalt ere ja selgelt loetav.

Xiaomi Mi Band 4

Puutetundliku ekraani alaosas on endiselt ka üks kujuteldav nupp mõningate funktsioonide avamiseks, kuid ühtki füüsilist nuppu võrult siiski ei leia. Mi Band 4 säilitab ka eelkäija veekindla disaini, nii et sellega saab rahus nii duši all käia kui ujuma minna.

Toetamaks uut ekraani ja funktsioone on Mi Band 4 sisse pakitud tibake suurem aku. Tänu sellele säilitab Mi Band 4 oma eelkäija 20-päevase akukestvuse.

 

AKTIIVSUS & TREENING

Mi Band 4 on ennekõike aktiivsusmonitor ning selleks puhuks on see varustatud kolmeteljelise kiirendusmõõtja ning kolmeteljelise asendisensoriga. Nende abil loeb võru üles kõik asutud sammud ning kalkuleerib läbitud vahemaa ja põletatud kalorid. Võru hoiab silma peal ka Sinu passiivsetel hetkedel ning utsitab Sind liigutama, kui oled liiga kauaks istuma või lamama jäänud.

Xiaomi Mi Band 4

Lisaks päevasele aktiivsusele hoiab Mi Band 4 silma peal ka unetundidel. Seetõttu on ka tänuväärne, et Mi Band 4 on niivõrd kerge ja väike, et see ei hakka uneajal häirima. Võru mõõdab lisaks une kestusele ka unekvaliteeti, andes ööunele Sleep Score hinnangu ning nõuandeid, kas peaksid edaspidi varem magama minema, et rohkem sügavat und saada. Kasulike nõuannetega Xiaomi kitsi ei ole.

Xiaomi Mi Band 4

Xiaomi Mi Band 4

Kogu aktiivsusinfot saab jälgida nii võru ekraanilt kui ka Mi Fit nutitelefoni rakendusest.

Lisaks aktiivsuse jälgimisele ei jää Mi Band 4 hätta ka treeningute salvestamisega. Võrul on kuus erinevat treeningrežiimi: jooksulindil jooksmine, väljas jooksmine, rattasõit, kõndimine, basseinis ujumine ning üldine režiim, mis tahes muu treeningu jaoks.

Xiaomi Mi Band 4

Xiaomi Mi Band 4

Mi Band 4 mahutab palju funktsioone, aga mitte GPS-vastuvõtjat. Sellest aga ei olegi suurt viga, kuna endiselt oskab see GPS-andmeid võtta ühendatud nutitelefonilt, nii et Mi Band 4 võib hästi sobida ka pühapäevajooksjatele.

Välitreeningul – olgu selleks jooksmine, kõnd või rattasõit – jälgib võru Sinu treeningu kestust, läbitud vahemaad ning tempot. Lisaks hoiab see muidugi silma peal ka südametööl. Kõike seda saab treeningu kestel võru ekraanilt jälgida.

Xiaomi Mi Band 4

Suurem uuendus sporditandrilt on Mi Band 4 basseinis ujumise treeningrežiim. Tegemist ei ole niisama treeningu kestvust mõõtva režiimiga, võru sukeldub edukalt ujumise detailidesse. Ujumisrežiimi aktiveerides saad valida basseini suuruse ning seejärel näitab kell treeningu käigus selle kestust, läbitud vahemaad nind kaloreid. Treeningu detailset analüüsi saab aga hiljem uurida Mi Fit rakendusest, kus näed ka keskmist tempt, põletatud kaloreid, ujumisstiili (võru oskab tuvastada nii vabastiili, liblikat, krooli kui teisi stiile), keskmist tõmbekiirust ja SWOLF näitajat ehk ujumise efektiivsust.

 

NUTIPAGAS

Mi Band 4 on varustatud nii mõnegi nutifunktsiooniga – vaata võru ekraanilt ilmaprognoosi, loe nutitelefoni jõudnud sõnumeid või juhi nutitelefonis avatud muusikarakendust. Tänu värvilisele ekraanile on kõike seda võru ekraanilt üsna mugav teha.

Xiaomi Mi Band 4

Samuti saab võru seadistada vaiksele režiimile, sättida äratuskella, kasutada stopperit, nutiteavitused välja lülitada ning kasutada “Find your device” funktsiooni, et diivanipatjade vahele haihtunud telefoni leida.

Xiaomi Mi Band 4

Sarnaselt tõelisele nutikellale saab ka Mi Band 4 ekraanikuvasid vahetada ning seda nii võru enda menüüst kui ka Mi Fit rakendusest.

Xiaomi Mi Band 4

Xiaomi Mi Band 4

RAKENDUS

Mi Band 4’ga kaasas käiv Mi Fit rakendus hoiustab kogu võru salvestatud aktiivsusinfot. See ühildub nii Android kui iOS seadmetega ning võimaldab võru seadistada ning uurida salvestatud andmeid. Rakendus jaguneb kolmeks sakiks: Workout, Friends & Profile. Nendest esimeses saab näha aktiivsust puudutavaid andmeid, teises sõprade tegevusel silma peal hoida ning profiili alt eesmärke seada ning sätteid muuta.

Xiaomi Mi Band 4

Xiaomi Mi Band 4

Xiaomi Mi Band 4

Rakenduse esilehel saad kiirelt pilgu heita päeva sammudele, läbitud vahemaale ja põletatud kaloritele ning allapoole libistades näeb ära ka unetunnid, viimase treeningu, südametöö graafiku ja nädala sammugraafiku. Samuti saab kõigi nende parameetrite ja graafikute peale vajutades põhjalikuma ülevaate päeva jooksul kogutud infost ning vaadata ka möödunud päevade või terve kuu statistikat.

Xiaomi Mi Band 4

Xiaomi Mi Band 4

Xiaomi Mi Band 4

Aktiivsuse lehel saab manuaalselt alustada jooksu-, rattasõidu või kõnnitreeningut. Välitreeningute kaardile joonistamiseks kasutab võru telefoni GPSi.

Xiaomi Mi Band 4

Xiaomi Mi Band 4

Xiaomi Mi Band 4

KOKKUVÕTE

Xiaomi Mi Band 4

Teist aktiivsusmonitori, mis suudaks Xiaomi Mi Band 4 funktsionaalsuse ja hinnatasemega konkureerida, on väga keeruline leida. Uued täiendused värvilise puuteekraani ja parendatud nutifunktsioonide näol teevad sellest Mi Band seeria seni parima mudeli. Kui Sa ei taha aktiivsusmonitori soetamiseks varandust kulutada, kuid ihkad midagi, mis Sind igapäevases elus aktiivsemaks utsitaks, on Mi Band 4 suurepärane valik.
+ Värviline puutetundlik ekraan
+ Aku kestab kuni 20 päeva
+ Väga kerge ja mugav
+ Veekindel
– Endiselt pilkupüüdmatu disain
– Silikoonist käerihm määrdub kergelt

 

Xiaomi Mi Band 4 aktiivsusmonitori saad osta Photopointist ››

Ülevaade numbrites

Disain
7
Kasutusmugavus
8
Funktsionaalsus & täpsus
8
Hinna & kvaliteedi suhe
10
8.3

Parem kui varem

Teist aktiivsusmonitori, mis suudaks Xiaomi Mi Band 4 funktsionaalsuse ja hinnatasemega konkureerida, on väga keeruline leida. Uued täiendused värvilise puuteekraani ja parendatud nutifunktsioonide näol teevad sellest Mi Band seeria seni parima mudeli. See on suurepärane kaaslane kõigile, kes ihkavad miskit, mis igapäevaselt rohkem liikuma utsitaks, kuid tervet varandust kulutada ei taha.